АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Шнурові прикраси

Читайте также:
  1. Прикраси, зачіска, макіяж, парфуми для ділових людей

В 607 році японське посольство повернулося з Китаю і привезло з собою подарунок китайського імператора, який лежав в коробці, майстерно перев'язаною червоними і білими шнурами.

Це було початком розвитку в Японії своєрідного прикладного мистецтва - мідзухікі, або мистецтва в'язання вузлів.

Оригінальні шнури, з яких в'язалися вузли, виготовлялися з спеціальним чином обробленої паперу васи, а прикрашалися цими вузлами багато предметів побуту, і, навіть, зачіски самураїв.

На зорі розвитку мистецтва мідзухікі використовувалися шнури чотирьох основних кольорів: червоного, білого, срібного та золотого, зараз же кольору шнурів можуть бути найрізноманітнішими.

Символічне значення мають вузли на шнурах, особливо якщо ними оформляється подарунок. Так вузлом «мусубі-кирі» («вузол, який не можна розв'язати») зав'язуються подарунки до події, яка не припускає повторення, наприклад, до весілля чи похорону, при цьому в разі радісної події кінці

шнурів спрямовані вгору, якщо ж радіти нічому - вниз. Подібним же універсальним вузлом є «Авадзі-мусубі» («черепашка»).

Вузол «Тьо-мусубі» («метелик») схожий на наш звичайний бантик і їм зав'язуються подарунки з нагоди радісної події, яке може повторюватися знову і знову, наприклад, народження дитини або ювілей. Символізм в цьому випадку дуже простий - цей вузол легко розв'язати і зав'язати знову.

В даний час вузли мідзухікі використовуються в основному для оформлення по-

дарков, з них створюються цілі композиції для прикраси інтер'єрів і різних церемоній, вузлами користуються для підв'язування волосся борці сумо.

 

Орігамі

Орігамі - стародавнє прикладне мистецтво складання різних фігурок з паперу. З'явилося це мистецтво в Китаї, але справжнього свого розвитку досягло на Японських островах. Уже в період з X-го по XI століття орігамі стало значною частиною японських церемоній, зосереджених в синтоїстських храмах.

У період з XII по XIV століття орігамі вийшло за межі храмів і їм обов'язково (хоча б на початковому рівні) повинні були володіти аристократи та члени імператорського двору. В XVI столітті оригамі з церемоніального мистецтва стало популярним проведенням часу, в цей час мистецтвом орігамі оволоділи всі верстви населення. Приблизно в цей час були винайдені стали пізніше класичними фігурки орігамі: жаба, риба, журавлик. Всьому світу це мистецтво стало широко відомо лише після Другої світової війни.

Класичне орігамі складається з одного рівномірно пофарбованого квадратного аркуша паперу, без використання клею і ножиць. Сучасні орігамі можуть бути створені без точного прямування цьому канону. В даний час існують різні види і техніки орігамі.

Просте орігамі, при виготовленні якого використовуються тільки найпростіші техніки згинання паперу.

В модульному орігамі використовується декілька аркушів паперу, складених за правилами класичного орігамі і потім з'єднаних в єдину композицію.

Кірігамі - техніка орігамі, в якій допустимо розрізування паперу ножицями.

Складання по розгортці - своєрідний конструктор-креслення орігамі, на якому позначені всі лінії згинання для отримання готового орігамі.

«Мокре складання» -вид орігамі для виготовлення фігурок тварин і рослин, в цьому випадку використовується мокра папір, щоб надати згинах плавність і жорсткість.

Японський сад

Мистецтво пристрої ландшафтних садів в Японії сягає своїм корінням в глибоку старовину. Японські сади разюче відрізняються від європейських, в них ніколи немає чітко вивірених відстаней, суворої симетрії або спроб додання деревам і кущам декоративних форм.

Як і будь-який вид японського (і взагалі східного) мистецтва садове мистецтво підкоряється чітким принципам:

• обов'язкова наявність в саду двох елементів - води та каменю,

• слідування природною формою і обрисами дерев, чагарнику і каменю,

• наявність відкритого простору,

мінімалізм (максимум виразності при використанні мінімальної кількості коштів),

• спокійна, рівна колірна гамма і обмежене використання трав'янистих квітів,

• асиметричність композиції (жоден з компонентів не повинен повторювати форму, розмір, положення іншого; жодна з уявних ліній, що з'єднують компоненти не повинна бути паралельна інший або дорівнює по довжині).

При створенні саду в першу чергу визна-діляться його тип. Це може бути сад дерев, сад каменів («сухий сад»), сад для чайної церемонії.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)