Факти:
Брестський мирний договір між УНР та державами Четверного союзу. Конституція УНР. Гетьманський переворот. Українська Держава.
Утворення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
Українсько-польська війна 1918-1919 рр. Акт Злуки УНР та ЗУНР.
Прихід до влади Директорії. Друга радянсько-українська війна.
Окупація військами Антанти півдня України. Повстання М. Григор’єва. Денікінський режим в Україні. Більшовицький режим в Україні. Ухвалення Конституції УСРР 1919 р. Перший «Зимовий похід» Армії УНР. Варшавська угода між УНР та Польщею. Польсько-радянська війна на території України. Другий «Зимовий похід» Армії УНР. Холодноярська республіка (1918-1922 рр.).
Дати:
січень (лютий) 1918 р. – Брестський мирний договір між УНР та державами Четверного союзу;
29 квітня 1918 р. – державний переворот і прихід до влади П. Скоропадського;
1 листопада 1918 р. – «Листопадовий зрив» у Львові;
13 листопада 1918 р. – проголошення Західноукраїнської Народної Республіки;
листопад 1918 р. – Українська академія наук
14 листопада 1918 р. – утворення Директорії;
22 січня 1919 р. – проголошення Акта Злуки УНР та ЗУНР;
грудень 1919 – травень 1920 рр.– Перший «Зимовий похід» Армії УНР;
квітень 1920 р. – Варшавська угода;
березень 1921 р. – Ризький мирний договір;
листопад 1921 р. – Другий «Зимовий похід» Армії УНР.
Персоналії:
Павло Скоропадський, Євген Петрушевич, Дмитро Вітовський, Симон Петлюра, Нестор Махно, Матвій Григор’єв, Християн Раковський, Михайло Омелянович-Павленко, Юрій Тютюнник, Георгій Нарбут.
Поняття та терміни:
«Директорія», «соборність», «отаманщина», «воєнний комунізм», «Чортківська офензива», «Київська катастрофа»
| Розпізнавати на картосхемі територію УНР за Брестським мирним договором; територію Української Держави П. Скоропадського; хід воєнних дій на території України в 1918–1921 рр.
Характеризувати внутрішню та зовнішню політику урядів гетьмана П. Скоропадського, Директорії УНР, ЗУНР, УСРР, зміст Варшавська угода між УНР та Польщею, Ризького мирного договору, культурне життя в Україні в 1918–1920 рр.
Визначати причини гетьманського перевороту та падіння режиму гетьмана П. Скоропадського; особливості внутрішньої та зовнішнього становища УНР часів Директорії; причини та наслідки українсько-польської війни та підписання С. Петлюрою Варшавської угоди; причини поразки національно-визвольних змагань (національно-демократичної революції в Україні).
Пояснювати історичне значення відновлення української державності на східно- та західноукраїнських землях та об’єднання українських держав (Акт Злуки УНР та ЗУНР)
|