АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция
|
Власний підпис ___________
Лабораторна робота № 0
З теми: Вступна лабораторна робота з дисципліни «Алгоритмічні мови та програмування» у групах СІ
Виконав: Рибак
Перевірив: Рибакова
Оцінка: _______
М.Кіровоград
Р
Завдання:. За допомогою література (Література додаткова (1,2,3,5,6) та ЛітератураІКТ (1,2,3,4,5,6) та довідкової інформації у ПК (Справочник WindowsNT та KURS_PC) вивчити наступні питання та освітити їх коротко у звіті:
№ та зміст запитання
| Коротка, але змістовна відповідь
| 1. Апаратне та програмне забезпечення ПК. Дати характеристику всім пристроям ПК і їх призначення. Перерахувати типи програмного забезпечення сучасного ПК і навести приклади відомих програмних продуктів, які належать до них.
| Апаратне забезпечення обчислювальної системи (від англ. hardware) — обладнання, що складає комп’ютер.
Програмне забезпечення (від англ. software) — сукупність всіх программ і документації.
Зовні комп’ютер ділиться на 3 умовні частини: 1. Системний блок, що містить багато плат які відповідають за працездатність ПК. 2. Монітор, це пристрій відображення візуальної інформації. 3. Клавіатура, що дозволяє вводити в комп’ютер інформацію, керуючі команди
Розрізняють системне програмне забезпечення (зокрема, операційна система,транслятори
, редактори, графічний інтерфейс користувача) та прикладне програмне забезпечення. Програмні продукти «Парус» (ПП «Парус») — призначені для автоматизації бізнес-задач підприємств малого та середнього бізнесу, великих корпорацій та холдингів, а також бюджетних установ і організацій
| 2. Структура ПК, склад системного блоку, склад системної плати та основні властивості її складових; види пам’яті ПК, що таке внутрішня і зовнішні пам’ять.
|
У складі персональних комп'ютерів можна виділити (рис 1.2):
• системний блок (1);
• монітор (2);
• клавіатуру (3);
• миша (4);
• периферійні пристрої (принтер, модем, сканер і др.).
Модульна структура комп'ютера дає змогу адаптувати її до потреб користувача.
Системний блок містить: 1. Блок живлення 2. Системну (материнську) плату 3. Мікропроцесор 4. Комплект адаптерів для підключення зовні пристроїв до ПК. 5. Шинний інтерфейс 6. Відеоплата 7. Звукова плата 8. Оперативна пам’ять 9. Дисковод гнучких магнітних дисків 10. Дисковод твердих магнітних дисків 11. Дисковод CD ROM
На системній платі розміщується мікропроцесор – це центральний блок ПК призначений керування роботою всіх інших пристроїв ПК і виконання арифметичних і логічних операцій над інформацією.
Зовнішня пам'ять - це комп'ютерна пам'ять, що реалізована у вигляді зовнішніх, відносно материнської плати, пристроїв із різними принципами збереження інформації і типами носія, призначених для довготривалого зберігання інформації.
Внутрішня память – це швидкодіюча електронна пам'ять, розміщена на материнській платі.
| 3. Описати призначення клавіш клавіатури.
| Клавіатура призначена дл введення інформації в систему ПК
| 4. Що таке Біт, байт, Кбайт, Мбайт, Гбайт?
| Біт - одиниця вимірювання кількості інформації, що дорівнює одному розряду в двійковій системі числення.
Байт - одиниця зберігання і обробки цифрової інформації; сукупність бітів, що обробляється комп'ютером одномоментно.
Кілоба́йт (кбайт, кБ) — одиниця вимірюванняобсягу даних, що дорівнює 210 стандартним (8-бітним) байтам або 1024 байтам.
Мегабайт (megabyte) — одиниця виміру обсягу даних. Дорівнює 1 048 576 (220) байт або 1024кілобайт.
Гігабайт (позначення Гбайт) - кратна одиниця вимірювання кількості інформації, рівна 230 = 1073741824 байт
| 5. Що являє собою двійкова, вісімкова та шіснадцятіркова системи числення? Перехід з однієї системи до іншої. Навести приклади.
| Двійкова система числення використовує для запису чисел тільки два символи, зазвичай 0 (нуль) та 1 (одиницю). Детальніше, двійкова система числення є позиційною системою числення, база якої дорівнює двом.
Вісімко́ва систе́ма чи́слення — позиційна цілочисельна система числення з основою 8. Для представлення чисел в ній використовуються цифри 0 до 7.
Десяткова система числення — це позиційна система числення із основою 10. Кожне число в якій записується за допомогою 10-ти символів, цифр - 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9. Запис числа формується за загальним принципом: на n-й позиції (справа наліво від 0) стоїть цифра, що відповідає кількості n-х степенів десятки у цьому числі.
Шістнадцяткова систе́ма чи́слення — це позиційна система числення, кожне число в якій записується за допомогою 16-ти символів.
Для переведення вісімкового числа в двійкове необхідно замінити кожну цифру вісімкового на триплет двійкових цифр. Наприклад: 25418 = 010 101 100 001 = 0101011000012
| 6. Що таке файл, файлова система?
| Файл - блок інформації на накопичувачі комп'ютера, що має певне логічне уявлення, відповідні йому операції читання-запису і, як правило, фіксоване ім'я, що дозволяє отримати доступ до цього файлу і відрізнити його від інших файлів.
Каталог (файлова система) - об'єкт у файловій системі, що спрощує організацію файлів. Типова файлова система містить велику кількість файлів і каталоги допомагають упорядкувати її шляхом їх угруповання.
| 7. Описати основні команди MS DOS, для роботи з файлами, каталогами (створення, видалення, переміщення, копіювання). Дати повне поняття про шаблони імен файлів. Де буде шукати MSDOS програму D:\Soft\Utilit\turbo.*; С:\Leknure\tp70\bin\turbo.exe?
| Ця система, що використовується, як правило, у вигляді емуляції під керуванням Windows, забезпечує взаємодію користувача з комп'ютером, завантажує ієрархічну файлову структуру, керує ресурсами комп'ютера, виконує сервісні та інші функції.
Ці команди завантажуються разом із ОС. До них належать такі команди (дужки означають, що оператор необов'язковий);
DIR [диск:][шлях][ім'я файла або шаблон його імені] — перегляд змісту каталогу, тобто групи файлів, об'єднаних за певною ознакою. Команда може мати ключі:
/Р — перегляд змісту каталогу посторінкове (інформація про файли при цьому виводиться у повному обсязі, що включає ім'я та розширення файла, розмір, дату);
/W — перегляд змісту каталогу в скороченому вигляді (тільки імена і розширення файлів).
Приклад: DIR А:\Кurs\*.ехе — виведення переліку файлів із розширенням ехе, вміщених у каталозі Кurs на диску А.
МD [диск:][шлях] ім'я каталогу — створення нового каталогу.
Приклад: МВ А:\Кurs\Group — створення каталогу Group у каталозі Кurs, вміщеному на диску А.
СОРУ [диск:][шлях] ім'я файла або шаблон імені [диск:][шлях] — копіювання зазначеного файла (файлів) в інший каталог.
Приклад: СОРУ А:\Кurs\*.-tхt D:\Кurs1 — копіювання всіх файлів з розширенням txt з каталогу Кurs на диск D в каталог Kurs1.
DЕL [диск:][шлях] ім'я файла або шаблон імені — вилучення файлів.
Приклад: DЕL А:\Кurs\Group\*.* — вилучення всіх файлів з каталогу Group.
Туре [шлях] ім'я файла [Рrn] — перегляд змісту текстового файла на екрані (або на принтері).
Приклад: Туре А:\Кurs\Fіlе1.txt; — перегляд змісту текстового файла Fіlе1.txt.
EXIT - Вихід.
Шаблони – послідовність знаків, що дозволяють позначити імена відразу декількох файлів.
На диску С розміщена програма а на диску Д формат файла не розписано.
| 8. Описати основні команди системної оболонки Norton Commander (VC), для роботи з файлами, каталогами (створення, видалення, переміщення, копіювання). Дати повне поняття про шаблони імен файлів. Керування за допомогою функційних клавіш та за допомогою миші.
| Alt+F1 — ліва панель
Alt+F2 — права панель
Допомога (Help) F1
Меню користувача (User menu) F2
* Гаряча клавіша (Hot-key)
Перегляд (View) F3, Shift+F3
Для пошуку слова користуйтесь клавішею F7.
Редагування (Edit) F4, Shift+F4
Копiювання (Copy) F5, Shift+F5
Натиснiть F10 та виберіть потрібний каталог на запропонованому дереві.
Створити каталог (Make Directory) F7
Видалити (Delete) F8, Shift+F8
Шаблон імені файлу - це якийсь набір символів, якому повинні відповідати один або декілька файлів. При цьому можуть використовуватися певні спецсимволи, зміст яких відомий відповідною програмою.
Керування мишею за допомогою клавіатури у Windows 7 і Vista
На панелі керування діалогове вікно «Спеціальні можливості» замінено пунктом «Центр легкого доступу».
Відкрийте «Центр легкого доступу» і натисніть клавішу з логотипом Windows і клавішу «U» або натисніть кнопку «Пуск», а потім послідовно виберіть «Панель керування», «Легкий доступ» і «Центр легкого доступу».
У розділі «Перегляд усіх параметрів» клацніть пункт «Зробити клавіатуру зручнішою для користування» або перейдіть до нього за допомогою клавіші Tab та натисніть клавішу Enter.
«Клавіші для керування мишею» дають змогу використовувати цифрову консоль на стандартній клавіатурі як мишу із трьома кнопками
Виберіть параметр «Увімкнути клавіші для керування мишею» або натисніть сполучення клавіш Alt + M, а потім виберіть параметр «Настроїти клавіші для керування мишею» або натисніть сполучення клавіш Alt + Y, щоб настроїти параметри.
Можна ввімкнути клавіші швидкого доступу Alt + Shift зліва + Num Lock, які дають змогу за потреби вмикати та вимикати «Клавіші для керування мишею». Щоб активувати цей параметр, виберіть його або натисніть сполучення клавіш Alt + K
Можна ввімкнути візуальне попередження (сполучення клавіш Alt + A) про активування «клавіш для керування мишею» або відтворення звукового сигналу (сполучення клавіш Alt + U) у разі їх ввімкнення або вимкнення.
Швидкість переміщення вказівника під час використання клавіш для керування мишею можна відрегулювати відповідно до своїх потреб — знизити або підвищити її (
Натисніть сполучення клавіш Alt + W або виберіть параметр, щоб змінити ці настройки (клавішею Ctrl підвищте швидкість указівника миші, а клавішею Shift знизьте її).
«Максимальна швидкість» — це максимальне значення швидкості вказівника, коли утримується клавіша напрямку клавіш для керування мишею.
«Пришвидшення» — темп досягнення вказівником миші максимального рівня швидкості.
У розділі «Інші параметри» виберіть, чи клавіші для керування мишею мають бути активними за ввімкнутої або вимкнутої функції Num Lock.
Натисніть сполучення клавіш Alt + N, щоб використовувати клавіші для керування мишею, коли функція NUM LOCKувімкнута.
Натисніть сполучення клавіш Alt + O, щоб використовувати клавіші для керування мишею, коли функція NUM LOCKвимкнута.
Щоб зберегти настройки, клацніть пункт «Зберегти» (Save) або натисніть сполучення клавіш Alt + S.
Примітка. Якщо це не спрацює, можлива причина — настройки комп’ютера не можна змінити через локальні IT-політики. За подальшою допомогою зверніться в місцеву службу IT-підтримки.
Керування мишею за допомогою клавіатури у Windows XP
Увімкнення «клавіш для керування мишею»
Можна керувати мишею за допомогою цифрової клавіатури.
Відкрийте меню «Start», натиснувши кнопку «Start» або клавішу з логотипом Windows (між клавішами Ctrl і Alt на більшості клавіатур). Також можна натиснути сполучення клавіш Ctrl + Esc.
Клацніть «Control Panel» або натискайте клавішу «C», доки не буде вибрано «Control Panel», а потім за потреби натисніть клавішу Enter.
Примітка. У попередніх версіях Windows XP спочатку потрібно клацнути «Settings» або натиснути клавішу «S» на клавіатурі.
Якщо головний заголовок сторінки — «Pick a category», а під заголовком «Control Panel» відображається посилання «Switch to Classic View», клацніть його (наразі ви перебуваєте в режимі «'Category View») або виділіть його клавішею табуляції, а потім натисніть клавішу Enter.
Двічі клацніть пункт «Accessibility Options» або натискайте клавішу «A», доки його не буде виділено, а потім натисніть клавішу Enter, щоб відобразити вікно «Accessibility Options».
Клацніть вкладку «Mouse» або натискайте сполучення клавіш Ctrl + клавіша Tab, доки цю вкладку не буде виділено
Установіть прапорець «Use MouseKeys» клацанням або натисненням сполучення клавіш Alt + M.
Натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб закрити вікно «Accessibility Properties».
Тепер ви зможете керувати курсором миші за допомогою цифрової консолі клавіатури.Опис функцій клавіш
Нижче наведено інструкції щодо змінення установок клавіш для керування мишею.
Відкрийте меню «Start», натиснувши кнопку «Start» або клавішу з логотипом Windows (між клавішами Ctrl і Alt на більшості клавіатур). Також можна натиснути сполучення клавіш Ctrl + Esc.
Клацніть «Control Panel» або натискайте клавішу «C», доки не буде вибрано «Control Panel», а потім за потреби натисніть клавішу Enter.
Примітка. У попередніх версіях Windows XP спочатку потрібно клацнути «Settings» або натиснути клавішу «S» на клавіатурі.
Якщо головний заголовок сторінки — «Pick a category», а під заголовком «Control Panel» відображається посилання «Switch to Classic View», клацніть його (наразі ви перебуваєте в режимі «Category View») або виділіть його клавішею табуляції, а потім натисніть клавішу Enter.
Двічі клацніть пункт «Accessibility Options» або натискайте клавішу «A», доки його не буде виділено, а потім натисніть клавішу Enter, щоб відобразити вікно «Accessibility Options».
Клацніть вкладку «Mouse» або натискайте сполучення клавіш Ctrl + клавіша Tab, доки цю вкладку не буде виділено (див. рис. 2).
Натисніть кнопку «Settings» або сполучення клавіш Alt + S, щоб відкрити діалогове вікно параметрів
Якщо вибрано параметр «Використовувати клавіші швидкого доступу» (Use shortcut), то «клавіші для керування мишею» можна активувати натисканням сполучення клавіш Alt зліва + Shift зліва + Num Lock. Якщо ви керуєте комп’ютером за допомогою одного пальця, стилуса, що утримується ротом, або стилуса, що фіксується на голові, найлегший спосіб активації «клавіш для керування мишею» — спочатку ввімкнути функцію «Залипання клавіш», торкнувшись клавіші Shift п’ять разів. Після цього можна натиснути три клавіші почергово, а не одночасно.
Установіть прапорець «Використовувати клавіші швидкого доступу» (Use shortcut) клацанням або натисненням сполучення клавіш Alt + U.
Натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб повернутися до вікна «Параметри спеціальних можливостей» (Accessibility Properties).
Установлює максимальну швидкість переміщення вказівника миші, коли утримується клавіша напрямку клавіш для керування мишею.
Клацніть мишею та перетягніть повзунок на потрібне значення або натисніть сполучення клавіш Alt + T, щоб вибрати повзунок шкали «Пришвидшення» (Acceleration), а потім клавішами зі стрілками вліво та вправо відрегулюйте його положення.
Натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб повернутися до вікна «Параметри спеціальних можливостей» (Accessibility Properties).
Установлює темп досягнення вказівником миші максимальної швидкості, коли утримується клавіша напрямку «клавіш для керування мишею».
Клацніть мишею та перетягніть повзунок на потрібне значення або натисніть сполучення клавіш Alt + A, щоб вибрати повзунок шкали «Пришвидшення» (Acceleration), а потім клавішами зі стрілками вліво або вправо відрегулюйте його положення.
Натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб повернутися до вікна «Параметри спеціальних можливостей» (Accessibility Properties).
Установлює темп досягнення вказівником миші максимальної швидкості, коли утримується клавіша напрямку «клавіш для керування мишею».
Клацніть мишею та перетягніть повзунок на потрібне значення або натисніть сполучення клавіш Alt + A, щоб вибрати повзунок шкали «Пришвидшення» (Acceleration), а потім клавішами зі стрілками вліво або вправо відрегулюйте його положення.
Натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб повернутися до вікна «Параметри спеціальних можливостей» (Accessibility Properties).
Hold down ' Ctrl ' to speed up and ' Shift ' to slow down (Утримувати клавішу Ctrl для підвищення, а клавішу Shift — для зниження швидкості)
Цей параметр дає змогу сполученням клавіш Shift + Ctrl тимчасово знижувати або підвищувати швидкість переміщення вказівника миші, якщо активовано функцію «клавіш для керування мишею». Щоб указівник переміщувався повільно, утримуйте клавішу Shift, натискаючи клавіші напрямку «клавіш для керування мишею». Щоб указівник переміщувався швидко, утримуйте клавішу Shift, натискаючи клавіші напрямку «клавіш для керування мишею».
Клацніть, щоб установити цей прапорець, або натисніть сполучення клавіш Alt + H.
Натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб повернутися до вікна «Параметри спеціальних можливостей» (Accessibility Properties).
Цей параметр визначає, чи Num Lock має бути ввімкнутим або вимкнутим, коли цифрова клавіатура функціонує як «клавіші для керування мишею». Це дає змогу перемикати функцію клавіатури з «клавіш для керування мишею» на стандартні функції клавіатури та навпаки натисканням клавіші Num Lock.
Якщо за допомогою цифрової клавіатури потрібно також вводити дані, виберіть значення «Вимк.» (Off). Якщо цифрова клавіатура використовується для навігації та натискання клавіш INS і DEL, натисніть «Увімк.» (On).
Клацніть «Увімк.» (On) або «Вимк.» (Off), щоб установити це значення, або натисніть сполучення клавіш Alt + N, щоб вибрати значення «Увімк.» (On), або Alt + F, що вибрати значення «Вимк.» (Off).
Натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб повернутися до вікна «Параметри спеціальних можливостей» (Accessibility Properties).
Відображає індикатор стану функції «клавіші для керування мишею» на панелі завдань.
Клацніть, щоб установити цей прапорець, або натисніть сполучення клавіш Alt + S.
Натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб повернутися до вікна «Параметри спеціальних можливостей» (Accessibility Properties).
Наприкінці процедури натисніть кнопку «OK» або клавішу Enter, щоб закрити вікно «Параметри спеціальних можливостей» (Accessibility Properties).
Примітка. Якщо це не спрацює, можлива причина — настройки комп’ютера не можна змінити через локальні IT-політики. За подальшою допомогою зверніться в місцеву службу IT-підтримки.
| 9. Описати роботу з файлами та папками (створення, видалення, переміщення, копіювання). Описати роботу з вікнами. Описати призначення функційних клавіш для роботи у WINDOWS.
| Вкажіть файл або папку, які ви хочете копіювати або перемістити.
Виконайте команду «Правка».
Щоб перемістити файл або папку, виберіть пункт «Вырезать».
Щоб копіювати файл або папку, виберіть пункт «Копировать».
Вкажіть папку, в яку ви будете копіювати або переміщувати, виконайте команду «Правка», а після цього виберіть пункт «Вставить».
Вкажіть диск (папку), на (в) якому (якій) ви хочете утворити нову папку.
Виконайте команду «Файл», виберіть пункт «Создать» а потім — «Папка». Введіть ім' я папки.
Для роботи з групою файлів (папок) їх можна селектувати. Для селектування групи послідовних файлів (папок) у списку натисніть клавішу SHIFT та, не відпускаючи її, виберіть першій та останній елементи групи. Для селектування групи файлів (папок), розташованих у списку довільно, натисніть клавішу CTRL та, не відпускаючи її, виберіть потрібні елементи групи.
При видаленні файли та папки приміщаються у корзину, звідки їх потім можна відновити у будь-який час. Щоб видалити файли або папки, не приміщаючи їх у корзину, під час видалення утримуйте натиснутою клавішу SHIFT.
Ще раз нагадаємо, що для швидкого виконання розглянутих операцій можна використовувати кнопки панелі інструментів: — «Вырезать», — «Копировать», — «Вставить», — «Удалить», — «Отменить». Для видалення можна також користуватися клавішею DELETE (DEL).
Всі вказані вище операції над папками та файлами можна проводити також, використовуючи панель «Мой компьютер», а не програму «Проводник».
Щоб перемістити вікно, наведіть вказівник миші на рядок заголовка. Потім перетягніть вікно, куди потрібно. (Перетягування означає наведення вказівника на об’єкт, натискання кнопки миші, переміщення об’єкта вказівником і відпускання кнопки миші.)
Щоб розгорнути вікно на весь екран, натисніть кнопку Розгорнути або двічі клацніть мишею рядок заголовка вікна.
Щоб повернути вікно до попереднього розміру, натисніть кнопку Відновити (ця кнопка з’явиться на місці кнопки розгортання). або двічі клацніть заголовок вікна.
Щоб змінити розмір вікна (зменшити або збільшити його), наведіть вказівник на будь-яку межу або на кут вікна. Коли вказівник миші перетвориться на двобічну стрілку (див. рисунок нижче), перетягніть межу або кут, щоб зменшити або збільшити вікно.
| 10. Що являє собою двійкова система счислення?
| Двійкова система числення використовує для запису чисел тільки два символи, зазвичай 0 (нуль) та 1 (одиницю). Детальніше, двійкова система числення є позиційною системою числення, база якої дорівнює двом.
|
Власний підпис ___________
Поиск по сайту:
|