АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Міні-лекція «Права»

Читайте также:
  1. Міні-лекція: Як подолати нервову напругу?

Необхідно усвідомити, що невпевненість нерідко – наслідок того, що ви не знаєте деяких своїх людських прав. Не в юридичному розумінні, а на рівні повсякденного людського спілкування. Спілкуючись будь с ким, ви заздалегідь обмежуєте себе, ставите в залежне положення, відмовляючись від того, на що маєте право. У відносинах між людьми прийняті умовності, які регламентують поведінку. Але людина невпевнена в собі ще більше обмежує себе, створює собі безвихідне становище.

Усвідомте, що у вас є права, про які ви не підозрюєте!

Вправа. Обговорення прав, які належать кожному. Ведучий заохочує учасників до обговорення.

Право відмовляти і не відчувати себе при цьому егоїстом. Не бійтесяздаватисябездушним, якщо відмовилися виконати чиєсь прохання. Від цього ви не станете гіршим.

Право не виправдовуватися перед іншими за свою поведінку. Несміливу людину завжди можна помітити якраз по тому, що вона вибачається навсібіч, навіть тоді, коли це недоречно.

Право не подобатися будь-кому. Догодити усім неможливо.

Право на власну оцінку своїх вчинків, думок і почуттів. Будьте незалежні від поглядів оточуючих, не орієнтуйтеся виключно на те, що думають про Вас інші, не бійтесь сказати:"Це моя думка, і вам доведеться рахуватися з нею."

Право на зміну власної думки. Звісно, треба мати якісь життєві принципи, водночас треба мати на увазі, що людина постійно змінюється. Коли Вам докоряють в непослідовності, Ви завжди маєте право відповісти: "Так, вчора я думав так, але сьогодні думаю інакше, тому що я жива людина, а не машина."

Право робити помилки і відповідати за них. Не бійтеся помилятися. Це неминуче для нормального розвитку особистості. Їх треба визнавати, на них вчаться.

Право на необізнаність. Іноді невпевнена людина боїться визнати, що вона чогось не знає. Не соромтеся в таких ситуаціях зізнатися: "Я цього не знаю", або "На жаль, це мені незнайоме".

Право вирішувати проблеми чи брати на себе рішення чужих проблем і відповідати за це. Якщо хтось хоче перекласти на Вас своюпроблему, ви завжди маєте право відмовити. Спокійно подумайте і зважте всі "за" і "проти", перш ніж погодитися допомогти комусь.

 

Симптомы неуверенности Признаки уверенности
Общее внутреннее состояние
иллюзия уменьшения в размерах; желание провалиться сквозь землю, стать незаметным для окружающих; отсутствие внутреннего стержня (кажется, будто превратился в амебу); отсутствие энергии; нарушение координации движений (непонятно, куда девать руки-ноги, язык заплетается); обилие в речи слов-паразитов, неясностей, потеря смысла сказанного; ощущение своей «пришибленности», словно чем-то придавили сверху. иллюзия увеличения в размерах («нас - много!»); появление стержня внутри, спина и плечи распрямляются; появление внутренней силы, прилив энергии; отсутствие страха перед другими, желания быть в центре внимания; легкость во всем теле, «крылья за спиной»; отличная координация движений (хоть пляши чечетку, танцуй танго или делай акробатические пируэты).
В душе:
тревога; ощущение своей слабости, беззащитности; стыд за себя, беспричинное чувство вины; сниженное настроение. повышение самооценки («Я – герой своей жизни!»); уверенный взгляд в будущее; повышенное настроение
В голове:
постоянные сомнения, аналитический паралич («Быть или не быть? Делать или не делать?»); повышенное внимание к мнению окружающих («Что будет говорить княгиня Марья Алексевна?»); боязнь ответственности; страх за будущее. отсутствие страха перед выбором, принятием решений; отсутствие страха перед ответственностью; уважение к чужому мнению сочетается с готовностью самостоятельно выбирать свою дорогу.

 

 


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)