|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 8 «Витрати виробництва»1. До операційних (поточних) витрат підприємств можна віднести такі: а) витрати на придбання сировини і матеріалів, витрати на оплату праці виробничих робітників, транспортні витрати, пов’язані зі збутом продукції; б) витрати на придбання акцій інших підприємств, суми дивідендів, сплачені грошовими коштами; в) виплати грошових коштів для погашення отриманих позик, витрати на придбання ліцензії на виробництво нового виробу.
2. Собівартість продукції – це: а) витрати праці на виробництво і реалізацію продукції; б) виражені в грошовій формі витрати на виробництво і реалізацію продукції; в) витрати на виробництво і прибуток підприємства.
3. Яка з відповідей правильна: а) собівартість продукції вища від її вартості; б) вартість продукції вища від її собівартості; в) немає вірної відповіді.
4. Структура витрат на виробництво продукції – це: а) склад витрат і частка кожного елемента у їх загальному обсязі; б) склад витрат за їхніми статтями; в) склад витрат за економічними елементами.
5.Одноелементними є витрати: а) заробітна плата, сировина і матеріали, паливо і енергія; б) загальновиробничі, адміністративні, витрати на збут; в) всі відповіді вірні.
6. Постійними називаються витрати, які: а) постійно повторюються при калькулюванні собівартості одиниці продукції; б) постійно зростають із ростом кількості виготовленої продукції; в) не змінюються залежно від кількості виготовленої продукції.
7. На основі елементів витрат складається: а) кошторис витрат на виробництво; б) планова калькуляція; в) розрахунок обсягу необхідних інвестицій.
8. Елементи витрат включають: а) витрати на підготовку і освоєння виробництва, загальновиробничі витрати, витрати на збут; б) матеріальні витрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизація основних фондів; в) всі відповіді вірні. 9. Кошторис витрат на виробництво продукції складається: а) за комплексними витратами; б) у розрізі економічних елементів; в) за статтями витрат.
10. Які витрати належать до постійних: а) електроенергія на освітлення, адміністративно – управлінські витрати; б) електроенергія на технологічні потреби, сировина й основні матеріали; в) заробітна плата робітників – погодинників, амортизаційні відрахування.
11. Які витрати відносять до змінних: а) сировина й основні матеріали, паливо й енергія технологічна, куповані напівфабрикати; б) адміністративно – управлінські витрати, амортизаційні відрахування; в) куповані напівфабрикати, уся заробітна плата.
12. Які витрати потрібно додати до виробничої собівартості продукції, щоб отримати повну собівартість: а) загальнозаводські; б) на сировину, матеріали, паливо; в) позавиробничі.
13. Які витрати входять до складу поза виробничих витрат: а) на рекламу, на тару і упаковку; б) на утримання дитячих закладів, транспортні; в) вірної відповіді немає.
14. Калькуляція собівартості продукції складається: а) в розрізі комплексних статей; б) за економічними елементами; в) за статтями витрат.
15. Які витрати потрібно додати до цехової собівартості продукції, щоб отримати виробничу собівартість: а) на сировину, матеріали, паливо; б) позавиробничі; в) загальногосподарські.
16. Залежно від часу формування витрат розрізняють такі види собівартості: а) порівняльна, розрахункова; б) планова, фактична; в) квартальна, річна.
17. Залежно від місця формування витрат собівартість може бути: а) загальна, індивідуальна, галузева; б) цехова, виробнича, повна; в) всі відповіді вірні.
18. Витрати на 1 грн. товарної продукції визначаються як частка від ділення величини: а) собівартості продукції на її вартість в оптових цінах; б) вартості товарної продукції в оптових цінах на собівартість її виготовлення; в) прибутку від реалізації продукції на собівартість її виготовлення.
19. Калькулювання собівартості - це: а) процес визначення допустимих витрат, сировинно – матеріальних ресурсів, які включаються у собівартість одиниці продукції; б) розрахунок витрат на весь обсяг випуску продукції; в) обчислення собівартості окремих виробів.
20. Стаття витрат «Сировина і матеріали» включає витрати на: а) основні матеріали, допоміжні матеріали для основного виробництва, куповані вироби і напівфабрикати; б) допоміжні матеріали для догляду за обладнанням, паливо і енергію, зворотні відходи; в) всі відповіді вірні.
21. Загальновиробничі витрати включаються в собівартість одиниці продукції шляхом: а) сумування витрат по кожному виробничому підрозділу і ділення на обсяг випуску продукції; б) складання кошторису цих витрат на певний період і розподілу їх на одиницю продукції пропорційно основній заробітній платі виробничих робітників; в) складання кошторису цих витрат і їх розподілу на одиницю продукції пропорційно витратам на сировину і матеріали.
22. Які із перелічених елементів не входять до виробничої собівартості: а) сировина й основні матеріали; б) заробітна плата основних виробничих робітників; в) витрати на збут.
23. Повна собівартість продукції більша від виробничої на суму: а) зміни залишків незавершеного виробництва; б) прибутку; в) позавиробничих витрат.
24. Вкажіть витрати, що не залежать від обсягу виробництва: а) змінні; б) прямі; в) постійні.
25. Назвіть витрати, що залежать від обсягу виробництва: а) змінні; б) граничні; в) постійні.
26. Яка з відповідей правильна: а) структура собівартості продукції однакова в усіх галузях народного господарства; б) структура собівартості продукції не є однаковою в усіх галузях народного господарства; в) структура собівартості продукції для певної галузі незмінна за часом.
27. Об’єктами калькулювання на підприємстві виступають: а) кожен вид продукції, що випускається; б) видатки майбутніх періодів; в) загальний обсяг виробництва продукції.
28. За способами обчислення у розрахунку на одиницю продукції витрати поділяють на: а) прості, комплексні; б) прямі, непрямі; в) постійні, змінні.
29. За ступенем однорідності витрати поділяють на: а) елементні, комплексні; б) прямі, непрямі; в) постійні, змінні.
30. Які витрати не належать до прямих: а) сировина і матеріали; б) заробітна плата основних виробничих робітників; в) витрати на утримання та експлуатацію машин та устаткування.
31. Назвіть статтю калькуляції собівартості продукції, яка відображає прямі витрати: а) витрати на утримання й експлуатацію обладнання; б) витрати сировини і матеріалів; в) загальнозаводські витрати.
32. Вкажіть статтю калькуляції собівартості продукції: а) заробітна плата адміністративно – управлінського персоналу; б) сировина і матеріали; в) витрати на орендну плату за основні засоби.
33. Які витрати підприємства не включаються до виробничої собівартості: а) заробітна плата основних робітників з нарахуваннями до неї; б) витрачена сировина і матеріали; в) витрати на збут продукції.
34. Ціна товару – це: а) сукупність витрат на його виробництво і збут; б) грошовий еквівалент вартості товару; в) встановлені державою напрями обімну товару на гроші.
35. Раціональне використання обмежених ресурсів, оновлення асортименту продукції, впровадження напрямків НТП – це прояв функції ціни: а) регулюючої; б) облікової; в) стимулюючої.
36. Поняття «ціноутворення» визначається як: а) визначення витрат на виробництво продукції та їх порівняння з аналогічними показниками конкурентів; б) затвердження державою цін на певні товари і тарифів на послуги; в) обґрунтування, затвердження та перегляд цін і тарифів.
37. Основними цілями функціонування підприємства на ринку, від яких залежить вибір методу ціноутворення, є: а) лідерство у зниженні витрат, диференціація; б) виживання на ринку, максимізація прибутку; в) фокусування виробництва і вузька спеціалізація, лідерство на ринку.
38. Залежно від особливостей процесу купівлі – продажу та сфери економіки ціни поділяються на: а) ринкові, фіксовані; б) розподільчі, вільні; в) світові, гуртові, закупівельні.
39. Закупівельні ціни – це такі за якими: а) гуртові покупці купують продукцію великими партіями у виробників; б) сільськогосподарські виробники продають свою продукцію переробним, торговельним та іншим підприємствам; в) іноземні партнери купують комплектуючі вироби у вітчизняних виробників.
40. Придбання путівки на літній відпочинок і оздоровлення у санаторій здійснюється за: а) роздрібними цінами; б) тарифами на платні послуги; в) вільними цінами.
41. За способом встановлення ціни поділяються на: а) державні, договірні, вільні; б) промислові, престижні; в) ступеневі, ввізні.
42. Податок на додану вартість встановлюється за: а) процентом до повних витрат на виробництво продукції; б) єдиною ставкою (процентною надбавкою) до цін; в) індивідуальні ставками для кожного товару.
43. Якщо гуртова ціна товару враховує транспортні витрати на його доставку покупцеві, то вона називається: а) вільна; б) регульована; в) «франко».
44. До складу оптової ціни підприємства входять: а) собівартість продукції, величина прибутку; б) постачальницько – збутова націнка, податок на додану вартість; в) надбавка за якість, акцизний збір.
45. Оптова ціна підприємства визначається на основі собівартості: а) зональної; б) середньогалузевої; в) індивідуальної.
46. Роздрібна ціна продукції відрізняється від оптової ціни промисловості на величину: а) торгової надбавки; б) постачальницько – збутової націнки; в) ПДВ.
47. Оптова ціна промисловості відрізняється від оптової ціни підприємства на величину: а) торгової надбавки; б) постачальницько – збутової націнки; в) ПДВ.
48. Функції ціни: а) облікова, вимірювальна, розподільча, стимулююча; б) соціальна, планова, контрольна; в) всі відповіді вірні.
485. Франкування – це: а) встановлення ціни з урахуванням оплати за поставку готової продукції; б) врахування інтернаціональної вартості товару на світовому ринку; в) встановлення ціни на основі закритих торгів.
486. Отримання цільової норми прибутку як мету ціноутворення передбачає визначення ціни товару за формулою: а) Ц = (Взм + Впост) / N; б) Ц = Пзаг + (Взм + Впост) / N; в) Ц = Взм + (Впост + Пзаг) / N.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.016 сек.) |