|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
філії кафедри історії держави і праваЗАТВЕРДЖУЮ Проректор з заочної та післядипломної освіти ____________М.О. С’єдін _______________ 20 __ р.
НАВЧАЛЬНІ І КОНТРОЛЬНІ ТЕСТИ Цивільне право частина загальна для студентів 3 курса денної форми навчання галузь знань: 0304 – право напрям підготовки: 6.030401 – Правознавство освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр»
Укладач: ст. викладач філії кафедри історії Та теорії держави і права Феценко О.М. Розглянуто і рекомендовано на засіданні філії кафедри історії держави і права від 01.09.2012 р. (протокол № 1)
Севастополь, 2012
Навчальні тести:
1 Юридичні особи можуть створюватися у формі:
1 Товариств 2 Установ 3 Підприємницьких організацій
2 Предмет матеріального світу, щодо якого можуть виникати цивільні права та обов'язки називається
1 Річчю 2 Майном 3 Нематеріальними благами
3 Майно – це…
1 Окрема річ 2 Сукупність речей 3 Майнові права та обов'язки
4 Цінні папери за строком існування бувають:
1 Строкові 2 Безстрокові 3 Іменні
5 Правочин, який вчинено без наміру створення правових наслідків, які обумовлювалися цим правочином називаються
1 Фіктивним 2 Удаваним 3 Консенсуальним
6 Яку обов'язкову частку складають неповнолітні діти спадкодавця:
1 1/2 2 3/4 3 2/3
7 Особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті є
1 Заповітом 2 Угодою 3 Правочином
8 У першу чергу право не спадкування за законом мають 1 Діти спадкодавця 2 Батьки спадкодавця 3 Рідні брати та сестри
9 У третю чергу право на спадкування за законом мають
1 Рідний дядько 2 Рідна тітка 3 Дід та баба
10 Днем відкриття спадкування вважається
1 День смерті спадкодавця 2 День прийняття майна спадкоємцями 3 Немає відповіді
Контрольни тести: 5. Тесты 1. Договором є: а) правочин; б) домовленість двох або більше сторін; в) домовленість двох або більше осіб; г) згода осіб; д) угода між сторонами.
2. Якщо одна сторона бере на себе обов’язок перед другою стороною вчинити певні дії або утриматися від них, а друга сторона наділяється лише правом вимоги, без виникнення зустрічного обов’язку щодо першої сторони, то договір вважається: а) двостороннім; б) консенсуальним; в) реальним; г) одностороннім; д) недвостороннім.
3. Якщо правами та обов’язками наділені обидві сторони договорі, то він є: а) одностороннім; б) взаємним; в) двостороннім; г) багатостороннім; д) безстороннім.
4. Зміст договору становлять: а) права та обов’язки сторін; б) взаємні зобов’язання; в) його реквізити; г) його сторони; д) його умови (пункти).
5. Договір, який містить елементи різних договорів, називається: а) складним; б) поєднаним; в) багатоелементним; г) змішаним; д) ускладненим.
6. Договір набирає чинності з моменту: а) його підписання; б) досягнення згоди; в) прийняття пропозиції; г) його виконання; д) його укладення.
7. Зміна ціни в договорі після його виконання: а) допускається за згодою сторін; б) не допускається; в) можлива за певних умов; г) допускається у випадках, встановлених законом; д) допускається якщо на це є згода іншої сторони.
8. Договір, в якому одна сторона – підприємець взяла на себе обов’язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться, називається: а) публічним; б) договором приєднання; в) роздрібної купівлі-продажу; г) попереднім; д) підприємницьким.
9. У разі необґрунтованої відмови підприємця від укладення публічного договору він має: а) сплатити неустойку; б) виконати договір; в) попросити вибачення у споживача; г) повідомити про це уповноважені державні органи; д) відшкодувати заподіяні збитки.
10. Договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому, є договором: а) публічним; б) змішаним; в) приєднання; г) типовим; д) зразковим.
11. Попередній договір укладається у формі: а) встановленій для основного договору; б) усній; в) завжди письмовій; г) на вибір сторін усній або письмовій; д) нотаріально посвідченій.
12. Договір, в якому боржник зобов’язаний виконати свій обов’язок на користь третьої особи, яка встановлена або не встановлена у договорі, називається: а) трьохстороннім договором; б) договором про виконання третій особі; в) договором на користь третьої особи; г) договором для третьої особи; д) змішаним договором.
13. За договором на користь третьої особи, особа на користь якої передбачено виконання: а) наділена як правами так і обов’язками; б) наділена лише обов’язками; в) наділена лише правами; г) наділена правами, але може мати також обов’язки; д) не наділена нічим.
14. Договір є укладеним, якщо строни: а) підписали договір; б) нотаріально посвідчили договір; в) повідомили про його укладення державні органи; г) почали виконання договору; д) в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
15. Пропозиція однієї із сторін укласти договір називається: а) реституція; б) віндикація; в) оферта; г) акцепт: д) ініціатива
16. Прийняття пропозиції укласти договір другою стороною називається: а) згода; б) оферта; в) погодження; г) угода; д) акцепт.
17. Договір є укладеним з моменту: а) його укладення; б) одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції; в) його підписання; г) повідомлення про це іншої сторони; д) набрання ним чинності.
18. Реклама або інші пропозиції, адресовані невизначеному колу осіб: а) є пропозицією до укладення договору; б) є офертою; в) є запрошенням робити пропозиції укласти договір; г) є акцептом; д) немає жодного значення.
19. Особа, яка прийняла пропозицію укласти договір, може відкликати свою відповідь про її прийняття, повідомивши про це особу, яка зробила пропозицію укласти договір: а) після одержання нею відповіді про прийняття пропозиції; б) незалежно від моменту одержання відповіді про прийняття пропозиції; в) в момент одержання нею відповіді про прийняття пропозиції; г) на наступний день після одержання нею відповіді про прийняття пропозиції; д) до моменту одержання пропозиції укласти договір.
20. Якщо у пропозиції укласти договір вказаний строк для відповіді, договір є укладеним, коли особа, яка зробила пропозицію, одержала відповідь про прийняття пропозиції: а) протягом розумного строку; б) протягом цього строку; в) протягом нетривалого строку; г) протягом гарантійного строку; д) протягом невизначеного строку.
21. Якщо пропозицію укласти договір зроблено усно і в ній не вказаний строк для дачі відповіді, договір є укладеним, коли особа, якій було зроблено пропозицію, заявила про її прийняття: а) негайно; б) в розумний строк; в) не пізніше наступного дня; г) в обумовлений строк; д)у визначений офертою строк.
22. Якщо відповідь про прийняття пропозиції укласти договір було відправлено своєчасно, але одержано із запізненням, особа, яка зробила пропозицію укласти договір, звільняється від відповідних зобов’язань: а) у всіх випадках; б) якщо вона негайно повідомила особу, якій було направлено пропозицію, про одержання відповіді із запізненням; в) якщо вона негайно повідомила особу, яка направила пропозицію, про одержання відповіді із запізненням; г) якщо вона заявить про звільнення себе від цих зобов’язань; д) якщо вона не приступить до виконання договору.
23. Відповідь, одержана із запізненням, є: а) акцептом; б) згодою на укладення договору; в) актом згоди; г) погодженням пропозиції; д) новою пропозицією.
24. Договір є укладеним за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи: а) яка отримала пропозицію укласти договір; б) яка дала згоду на пропозицію укласти договір; в) яка виявила бажання стати стороною договору; г) яка зробила пропозицію укласти договір; д) яка зробила пропозицію укласти договір на інших умовах, ніж були запропоновані оферентом.
25. Зміна або розірвання договору: а) не допускається; б) допускається лише у випадках, встановлених законом; в) допускається лише за згодою сторін; г) допускається за рішенням суду; д) допускається у всіх випадках.
26. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін: а) у випадках вказаних цією стороною; б) у всіх випадках; в) на розсуд суду; г) у разі істотного порушення договору другою стороною; д) у разі неналежного виконання договору другою стороною.
27. Зміна договору у зв’язку з істотною зміною обставин допускається за рішенням суду у виняткових випадках, коли розірвання договору: а) неможливе; б) є неприйнятним для сторін; в) суперечить суспільним інтересам; г) суперечить інтересам сторін; д) не призведе до виникнення користі.
28. У разі зміни договору зобов’язання сторін: а) змінюються; б) не змінюються; в) припиняються; г) оновлюються; д) стають недійсними.
29. У разі розірвання договору зобов’язання сторін: а) змінюються; б) замінюються іншими; в) продовжують існувати як фактичні; г) зберігаються; д) припиняються.
30. Зміна та розірвання договору вчиняються: а) в письмовій формі; б) в усній формі; в) у формі на розсуд сторін; г) у такій же формі, що й договір який змінюється або розривається; д) визначеній законом формі.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.017 сек.) |