|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Мутуалізм – це
а) об’єднання організмів з певною метою виживання за даних умов, за інших умов існування можуть окремо; б) можливість життя кожного з видів лише в присутності іншого, вони існують в симбіозі; в) взаємозв’язок, за якому один вид угруповання коменсал одержує користь від співжиття з іншим видом, а останній їх немає (нахлібниство); г) співжиття, за якого один партнер використовує організм іншого як житло; д) живлення тварин хижаків іншими тваринами, чисельність хижаків у десятки та сотні разів менша ніж їх жертв.
79. Синойкія – це: а) співжиття, за якого один партнер використовує організм іншого як житло; б) живлення тварин хижаків іншими тваринами, чисельність хижаків у десятки та сотні разів менша ніж їх жертв; в) спосіб існування дрібних організмів зарахування споживання живої тканини господарів; г) активний пошук представниками двох видів одних і тих самих кормових ресурсів; д) нейтральний варіант стосунків, коли обидва види незалежні і не впливають один на одного (ліс і білка).
80.Алелопатія – це: а) нейтральний варіант стосунків, коли обидва види незалежні і не впливають один на одного (ліс і білка); б) форма взаємозв’язків між організмами, за якої один з них пригнічує життєдіяльність іншого не зазнаючи при цьому негативного зворотного впливу; в) співжиття за якого один партнер використовує організм іншого як житло; г) взаємозв’язок, за якого один вид угруповання одержує користь від співжиття з іншим видом, а останній їх немає; д) взаємний хімічний вплив живих організмів чи їх решток.
81. Ґрунтові умови, що впливають на життя і поширення живих організмів – це: а) едафічні фактори; б) орографічні фактори; в) геологічні фактори; г) гідрологічні фактори; д) кліматичні фактори.
82. Акліматизація – це: а) пересення особин окремих видів рослин і тварин за межі їх ареалів або місцевості, де вони раніше не жили; б) пристосування організмів до кліматичних, фізико-хімічних і ґрунтових умов нового середовища та до нових біоценозів; в) періодичні переселення тварин на більш або менш значні віддалі або розселення видів рослин із центрів їх виникнення й постійного існування в нові регіони; г) стан внутрішньої динамічної рівноваги природної системи, який підтримується регулярним відновленням основних її структур і енергетично-речовинного складу, а також постійною функціональною саморегуляцією у всіх її ланках; д) просторова система, що охоплює історично сформований комплекс живих істот, пов’язаних між собою трофічними зв’язками, та неживих компонентів середовища існування, які залучаються ними в процесі обміну речовин та енергії.
83. Біоіндикатори – це: а) група особин одного виду або угруповання, наявність, кількість або інтенсивність розвитку яких у тому чи іншому середовищі є показником певних природних процесів або умов зовнішнього середовища; б) рослини відкритих, постійно добре освітлених місцезростань: приклад – лучні трави (тимофіївка), рослини степів – перекотиполе, пустель – верблюжа колючка, кактуси; в) рослини, що можуть переносити більше або менше пригнічення через недостатність світла, але добре ростуть на світлі (лісові суниці, липа, черемха, горобина, смерека); г) просторова система, що охоплює історично сформований комплекс живих істот, пов’язаних між собою трофічними зв’язками, та неживих компонентів середовища існування, які залучаються ними в процесі обміну речовин та енергії; д) фізичний простір з властивими йому екологічними умовами, що визначають існування будь-якого організму, місце виду в природі, що включає не лише становище його в просторі, а й функціональну роль у біоценозі та ставлення до абіотичних факторів середовища існування.
84. Екологія – це наука, яка вивчає:… а) рослин та тварин минулих геологічних епох та шляхи розвитку органічного світу в минулому; б) спадковість та мінливість живих організмів, основні закони та шляхи управління даними явищами; в) взаємодію живих організмів, їх угруповань між собою та з середовищем існування, особливості функціонування природних та антропогенних екосистем, вплив людини на природні комплекси різного рангу; г) процеси життєдіяльності (функції) організмів тварин та рослин, їхніх окремих клітин, тканин, органів та систем органів; д) зародковий та постнатальний періоди індивідуального розвитку живих організмів (онтогенезу). 85. Аутекологія – це: а) розділ екології, який вивчає угруповання гідробіонтів; б) сукупність прикладних аспектів екології, вплив техногенного навантаження на довкілля; в) розділ екології, який вивчає популяції організмів як особливий рівень організації живої матерії: їхню структуру, стан, способи саморегуляції; г) розділ загальної екології, який вивчає взаємовідносини особин або груп особин, що належать до одного виду і мешкають за однакових умов навколишнього середовища; д) наука про поведінку тварин. 86. Предметом вивчення демекології є: а) взаємовідносини особин одного виду з навколишнім середовищем; б) структура, динаміка чисельності та складу популяцій живих організмів, механізми їхньої саморегуляції; в) вплив великих промислових підприємств на довкілля; г) функціонування біоценозів; д) взаємовідносини особин кількох видів з навколишнім середовищем.
87. Прикладна екологія вивчає: а) угруповання рослин (фітоценози); б) класифікацію живих організмів; в) еволюцію біосфери з прадавніх епох до наших днів; г) основні аспекти екологічної освіти та екологічного менеджменту; д) основи раціонального використання природних ресурсів, охорони навколишнього середовища, вплив промисловості, сільського господарства та великих міст на довкілля.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |