|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема. РОДИННО-ПОБУТОВІ ПІСНІ «ЗА ГОРОДОМ КАЧКИ ПЛИВУТЬ», «СВІТИ, СВІТИ, МІСЯЧЕНЬКУ», «ЛУГОМ ІДУ, КОНЯ ВЕДУ»Тема. РОДИННО-ПОБУТОВІ ПІСНІ «МІСЯЦЬ НА НЕБІ, ЗІРОНЬКИ СЯЮТЬ», «ЦВІТЕ ТЕРЕН, ЦВІТЕ ТЕРЕН», «СОНЦЕ НИЗЕНЬКО, ВЕЧІР БЛИЗЕНЬКО»,«В КІНЦІ ГРЕБЛІ ШУМЛЯТЬ ВЕРБИ» 1. Якої пори відбуваються події у творі «Місяць на небі, зіроньки сяють»? А Нічної і місячної. Б Зимової і зоряної. В Осінньої і ранньої. Г Сонячної і спекотної.
2. Дівчина співала пісню «Місяць на небі, зіроньки сяють», перебуваючи... А У вишневому садочку. Б У човні. В На узбережжі моря. Г На житньому полі.
3. Як у творі «Місяць на небі, зіроньки сяють» характеризується пісня коханої? Вона: А Мелодійна і хвилююча. Б Зворушлива. В Мила та люба. Г Сумна і вражаюча.
4. Чого зазнала героїня твору «Цвіте терен, цвіте терен»? А Радості і щастя. Б Горя і зради. В Голоду і страждання. Г Гноблення і приниження.
5. Куди поїхав милий дівчини? («Цвіте терен, цвіте терен») А У місто торгувати. Б На війну з турками. В До своїх батьків на відвідини. Г Іншої коханої шукати.
6. У своїх стражданнях героїня («Цвіте терен, цвіте терен») звинувачує... А Власні очі. Б Господа. В Батьків козака. Г Дружок.
7. Звертаючись до коханої, ліричний герой («Сонце низенько, вечір близенько») називає її... А Голубонькою. Б Серденьком. В Пташечкою. Г Квіточкою.
8. Що обіцяла дівчина хлопцю? («Сонце низенько, вечір близенько») А Любити і ні з ким не знатись. Б Повсякчас згадувати незлим тихим словом. В Молитися за його здоров’я. Г Готуватися до весілля.
9. За яких умов коханий «жити перестане»? («Сонце низенько, вечір близенько») Якщо: А Не застане свою дівчину. Б Потрапить у полон до ворога. В Сонця ранішнього не побаче. Г Батьки не дадуть йому згоди на одруження.
10. Верби, що шумлять в кінці греблі («В кінці греблі шумлять верби, що я посадила»), посаджені... А Дівчиною. Б Козаком на згадку про свою юність. В Молодятами, які нещодавно одружилися. Г Нашими предками.
11. Куди поїхав козак? («В кінці греблі шумлять верби, що я посадила») А На Січ. Б За Десну. В До Чорного моря. Г До своїх батьків.
12. Коли дівчина плакала, тужила («В кінці греблі шумлять верби, що я посадила»), вона заспокоювала... А Свої очі. Б Власні думки. В Серце і душу. Г Вербу в кінці греблі.
Тема. РОДИННО-ПОБУТОВІ ПІСНІ «ЗА ГОРОДОМ КАЧКИ ПЛИВУТЬ», «СВІТИ, СВІТИ, МІСЯЧЕНЬКУ», «ЛУГОМ ІДУ, КОНЯ ВЕДУ»
1. Прохання, з яким звернулася дівчина до козака? («Лугом іду, коня веду, розвивайся, луже») А «Проведи мене до бору». Б «Подаруй смарагдове намисто». В «Сватай мене». Г «Запроси мене на свято».
2. Негативна риса козака («Лугом іду, коня веду, розвивайся, луже»), за яку дорікає йому дівчина. А Брехливість. Б Улесливість. В Ненажерливість. Г Ледачість.
3. Козак одружився на дівчині («Лугом іду, коня веду, розвивайся, луже»), якщо б вона... А Уміла гарно співати і танцювати. Б Грати на скрипці. В Вишивати хрестиком. Г Була багатою.
4. Рослина («Лугом іду, коня веду, розвивайся, луже»), що зійшла край битої доріженьки після того, як дівчина заміж пішла. А Ковил. Б Ромашка. В Рута м’ята. Г Барвінок.
5. З яким проханням дівчина звернулася до хлопця? («Світи, світи, місяченьку, та й на мій перелаз») Щоб він: А Не залишав її. Б Прийшов до неї. В Поцілував і заспокоїв кохану. Г Забув іншу.
6. За яких умов любляча героїня прилетіла серед опівночі до свого коханого? («Світи, світи, місяченьку, та й на мій перелаз») Якщо б: А Крила мала. Б Вітром стала. В Була чарівницею. Г Він їй дозволив це зробити.
7. Цвіт дерева («Світи, світи, місяченьку, та й на мій перелаз»), що символізував кохання тих, що розлучилися. А Дуба. Б Липи. В Каштана. Г Берези.
8. Дівчина («Світи, світи, місяченьку, тай на мій перелаз») хотіла мати очі... А Іншої коханої. Б Солов’я. В Свого коханого. Г Добрі і щирі.
9. Заміж, за змістом пісні «За городом качки пливуть», йдуть дівки... А Багаті. Б Бідні. В Які мають вищу освіту. Г Що вміють господарювати.
10. Що на придане мають багаті дівки? («За городом качки пливуть») А Безліч тканого полотна. Б Велику суму грошей. В Коней і волів. Г Повний двір качок.
11. Чому дівчинонька не вийшла на побачення до хлопця? («За городом качки пливуть») Бо вона: А Вже була заручена з іншим. Б Не кохала його. В Слухалася своїх батьків, які їй забороняли це зробити. Г Боялася нічку-петрівочку.
12. Що було перешкодою для одруження молодят? («За городом качки пливуть») А Кріпацтво. Б Соціальний стан дівчини. В Непорозуміння із суперницями молодої. Г Заборона батьків коханої.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.007 сек.) |