АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Розділ 1. Загальні положення

Читайте также:
  1. I. Загальні положення
  2. I. Загальні положення
  3. I.ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  4. III. Вправи з початкового положення стоячи.
  5. VІ. Назвіть юридичні строки, які слід застосувати у наведених положеннях (усього – 9 балів: по 3 бали за кожну правильну відповідь):
  6. Алфавіт, слова, ідентифікатори, роздільники, лексеми
  7. ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ РОЗДІЛУ «ОХОРОНА ПРАЦІ»
  8. ВИРОБНИЧІ ПІДРОЗДІЛИ АРХІВУ ТА ОСНОВНІ АРХІВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
  9. Висновки по другому розділу
  10. Внутрішні підрозділи кожного із розділів
  11. Вопрос № 4 Основні положення теорії розподілу влад(Монтескье)
  12. Геноми майже всіх відомих РНК-вмісних вірусів – це лінійні молекули, які можна розділити на 3 групи.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ

 

Правознавство

Методичні вказівки для підготовки

до семінарських і практичних занять

для студентів денного навчання

 

УДК

Рекомендовано

Вченою радою Східноукраїнського національного університету

імені Володимира Даля,

протокол №____ від "__"________2011 р.

 

 

Луганськ, 2011

 

Розділ 1. Загальні положення

Предметом вивчення дисципліні „Правознавство” є питання походження держави і права, основні положення Конституції України, загальний зміст провідних галузей права України.

Метою викладання дисципліни є ознайомлення студентів з цілісним комплексом знань про сутність держави й права, їх функції, систему органів управління державою, систему галузей права і систему законодавства України; висвітлення основних понять і принципів окремих галузей права – конституційного, адміністративного цивільного, сімейного, кримінального і трудового; прищеплення студентам навичок користування законодавчими актами.

Завданням вивчення дисципліни є:

– формування комплексу знань про державу й право, їх функції, систему органів управління державою, систему галузей права і систему законодавства;

– розвиток навичок орієнтування в сучасному законодавства й співвідношення його положень з реальним станом правопорядку в країні;

– вироблення вміння застосовувати нормативно-правові акти на практиці в професійній діяльності, а також для вирішення життєвих ситуацій;

– розвиток законослухняної особистості студентів.

Програма курсу „Правознавство” передбачає засвоєння значного за обсягом матеріалу за досить обмежений час. Дані методичні рекомендації дозволяють зорієнтуватися в ньому й надають чіткі настанови щодо якісної підготовки до практичних і семінарських занять. Крім того, розроблені навчальні завдання й методичні поради сприяють глибшому засвоєнню теоретичних знань і ефективнішому прищепленню навиків практичного застосування норм законодавства.

Структуру методичних рекомендацій складають сім розділів: загальні положення; тематичний план з курсу „Правознавство”; методичні рекомендації, плани й завдання до семінарських і практичних занять; перелік питань для підготовки до модульних контролів; рекомендована література.

Ціль проведення семінарських і практичних занять: вивчення положень чинного законодавства; поглиблення найбільш важливих теоретичних знань, їх засвоєння, прищеплення комплексу практичних навичок, необхідних для професійного й громадянського становлення, контроль знань.

З метою закріплення, поглиблення й узагальнення знань, отриманих у процесі навчання, вироблення вмінь застосовувати теоретичні знання й норми законодавства при аналізі й характеристиці правових об’єктів, явищ і процесів автором були розроблені навчально-аналітичні завдання. Пропонується складання схем, таблиць, розв’язання змодельованих спірних ситуацій та інших видів робіт, які передбачають дослідження норм чинного законодавства.

Поточний контроль здійснюється в формі перевірок завдань, виконуваних під час практичних занять, тестування, понятійних диктантів, відповідей на питання за відповідною темою. Оцінювання здійснюється за дванадцятибальною системою.

Підсумковий контроль здійснюється в формі заліку. При складанні заліку студент повинен відповісти на два запитання з курсу дисципліни.

 


Розділ 2. Тематичний план з курсу „Правознавство”

№ з/п Найменування тем Кількість годин за видами занять
УСЬОГО у тому числі
Самостійна робота Аудиторні із них
Лекції Семінарські заняття Практичні заняття
1. Поняття й сутність держави            
1.1 Держава: її сутність й основні ознаки            
2. Право в системі соціальних норм            
2.1 Сутність і соціальна цінність права            
3. Основи конституційного права України            
3.1 Предмет і метод конституційного права України            
4. Основи адміністративного права України            
4.1 Особливості адміністративно-правових відносин            
5. Основи цивільного права України            
5.1 Загальні положення цивільного права України            
6. Основи трудового права України            
6.1 Предмет і метод трудового права України            
7. Основи кримінального права України            
7.1 Основи кримінально-правового регулювання            
  УСЬОГО            

Розділ 3. Методичні рекомендації, плани й завдання до семінарських і практичних занять


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)