|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Середовище перебування вірусівВіруси поділяються на: 1. файлові - ті, що додаються до файлів з розширенням.ехе,.сот; 2. завантажувальні - ті, що додаються до завантажувального сектора; 3. мережні - ті, що поширюються і передаються по комп'ютерній мережі; 4. макровіруси - ті, що заражають файли Міcrosoft Office. Способи зараження комп'ютера Існують віруси: 1. резидентні - ті, що вміщуються в оперативну пам'ять і додаються до всіх об'єктів (файлів, дисків), до яких звертається ОС; 2. нерезидентні - ті, що додаються до оперативної пам'яті і є активними лише короткий час. Є такі групи вірусів: 1. нешкідливі - ті, що не впливають на роботу комп'ютера (наприклад, збільшують розмір файла); 2. безпечні - ті, що заважають роботі, але не пошкоджують інформацію (наприклад, дають якісь повідомлення, перезавантажують комп'ютер, тощо); 3. небезпечні - ті, що пошкоджують інформацію файлів, зумовлюючи «зависання» комп'ютера; 4. дуже небезпечні - ті, що зумовлюють втрату програм, знищення інформації із системних областей, форматування жорсткого диска.
Антивірусні програми, що дають змогу виявити вірус, відкоректувати або вилучити пошкоджені файли, поділяються на детектори, фаги (лікарі), ревізори, сторожі, вакцини. Детектори - перевіряють оперативну або зовнішню пам'ять на наявність вірусу і складають список ушкоджених програм. Фаги (лікарі)- виявляють та знешкоджують вірус або кілька вірусів. Ревізори - програми, що контролюють можливі засоби зараження комп'ютера, тобто вони можуть виявити вірус, невідомий програмі. При виявленні будь-яких змін користувачеві видається повідомлення (навіть у разі відсутності вірусів, але наявності змін). Сторожі - програми, які постійно зберігаються у пам'яті комп’ютера і у визначений користувачем час перевіряють оперативну пам'ять на наявність вірусів. Вакцини - програми, які використовуються для обробки файлів з метою передчасного виявлення вірусів.
Для перевірки програм на вірус потрібно: - завантажити програму Антивірус Касперського; - в діалоговому вікні, яке з'явилося, можна вибрати диски, які потрібно перевірити, і дії, які потрібно виконати; - виконуємо команду Сканированиє\Начать сканирование. Результатом перевірки дисків буде діалогове вікно в якому виведена інформація про: кількість перевірених об'єктів, знайдених вірусів, вилікуваних об'єктів і т.д. Слід обов'язково приймати запобіжні заходи, які дозволяють відвернути зараження вірусом: - перевіряти всі принесені дискети за допомогою антивірусних програм; - не переписувати програмне забезпечення з інших комп'ютерів; - щоденно перевіряти диски комп'ютера на наявність вірусів; - перед перезавантаженням комп'ютера потрібно завжди виймати дискету з дисковода А:. Це забезпечує захист від загрузочних вірусів; - регулярно поновлювати версії антивірусних програм.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |