|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Макроекономіка як наукаМодуль І Семінарське заняття №1
Теоретичні питання для проведення опитування (опитування може проводитися в усній або письмовій формі) 1. Визначення сутності поняття «Макроекономіка». 2. Економічна система, її елементи, суб’єкти, типи економічних систем та їх ознаки. 3. Найтиповіші моделі ринкової економіки. 4. Об’єкт та предмет вивчення дисципліни «Макроекономіка». Позитивний і нормативний аналіз в макроекономіці. 5. Функції та завдання макроекономіки. 6. Методи макроекономічних досліджень. 7. Модель кругообігу доходів і продуктів у закритій приватній економіці. 8. Модель кругообігу доходів і продуктів у закритій приватній економіці з урахуванням фінансових ринків. 9. Модель кругообігу доходів і продуктів у закритій змішаній економіці. 10. Модель кругообігу доходів і продуктів у відкритій змішаній економіці.
Тестові завдання для перевірки знань студентів 1. Наука, яка досліджує господарську діяльність та взаємодію всієї сукупності економічних суб'єктів, формує наше уявлення про функціонування економічної системи на національному рівні, це:
Б. мікроекономіка;
Г. мезоекономіка. 2. Макроекономіка досліджує економічні процеси на рівні:
Б. галузі виробництва;
Г. національної економіки. 3. Об'єкти макроекономічного аналізу характеризують:
Б. ймовірні величини;
Г. відносні величини. 4. Об'єктом макроекономічного аналізу виступає:
Б економічний процес;
Г економічні відносини. 5. До інструментів макроекономіки відносять:
Б. монетарну політику;
Г. все вище перераховане. 6. Макромоделі показують:
Б. взаємозв'язок між макропоказниками;
Г. зв'язок між екзогенними величинами. 7. Що не належить до цілей макроекономіки?
Б. свобода слова;
Г. стабільний рівень цін. 8. Який сектор не належить до макроекономічних суб'єктів:
Б. сектор домашніх господарств;
Г. сільськогосподарський сектор. 9. Підприємницький сектор макроекономіки:
Б. формує пропозицію робочої сили;
Г. усі відповіді вірні. 10. Приватна форма власності, конкуренція, вільне ціноутворення, ринковий механізм макроекономічного регулювання притаманні:
Б ринковій економіці;
Г економіці України. 11. Основним методом макроекономічних досліджень є:
Б. соціологічний аналіз;
Г. моделювання. 12. До методів макроекономіки можна віднести:
Б. синтез;
Г. усі вище перераховані відповіді. 13. До підприємницького сектора макроекономіки належать:
Б. підприємства колективної форми власності;
Г. відповіді 1 та 2. 14. Соціальна спрямованість на рівні державної політики, половина державних видатків, спрямовані на соціальні потреби, скорочення майнової нерівності притаманні:
Б американській моделі змішаної економіки;
Г шведській моделі змішаної економіки. 15. Згідно з моделлю економічного кругообігу домогосподарства:
Б формують пропозицію робочої сили;
Г всі вище перераховані відповіді вірні. 16. Які нові економічні потоки виникають у моделі економічного кругообігу в умовах змішаної економіки?
Б споживчі витрати;
Г усе вище перераховане. 17. Які проблеми економічної теорії не вивчає макроекономіка: А. Індивідуальний попит; Б. Ділові цикли; В. Економічне зростання; Г. Темпи інфляції. 18. Основною властивістю економічних ресурсів є те, що: А. Вони створюються у процесі суспільної праці; Б. Спосіб їх використання зумовлений існуючою технологією; В. Вони є відносно обмежені; Г. Вони повністю залучаються в процес суспільного виробництва. 19. Макроекономіка не виконує такої функції: A. теоретико-пізнавальної; Б розрахункової; B. практичної; Г прогностичної. 20. Метод дослідження, який базується на поєднанні різних елементів, сторін об’єкта в єдине ціле з урахуванням взаємозв’язків між ними називається: A. індукція; Б аналіз; B. синтез; Г дедукція. 21. Держава залучає позики на фінансових ринках, якщо: A. T=G; Б. T<G; B. T>G; Г. T=I. 22. Чистий притік капіталу в економіку відбувається за умови: A. X=M; Б. X<M; B. X>M; Г. X=G. 23. Трансфертні платежі – це: A. державні закупки товарів і послуг, до яких належать платежі держави за придбані товари і послуги, а також заробітна плата всіх державних службовців; Б. державні позики на фінансових ринках (здійснюються при наявності дефіциту державного бюджету); B. чисті податки, які кількісно показують ту частину потоку грошових коштів, яка вилучається державою в домогосподарств; Г. Виплати держави домогосподарствам, не пов’язані з їх участю в економічному процесі, що здійснюються в порядку перерозподілу.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |