|
|||||||||||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Так, Ні
12.8. Вірно чи ні? а) надмірна виробнича потужність в умовах монополістичної конкуренції пояснюється таким фактом, що фірми випускають продукцію при мінімальних граничних витратах; б) надмірна виробнича потужність тим вища, чим більш еластична крива попиту; в) надмірна виробнича потужність зменшується із зменшенням кількості фірм у галузі; г) надмірна виробнича потужність тим вища, чим більше диференційований продукт; д) надмірна виробнича потужність падає із підвищенням диференційованості продукту.
12.9. Як вплине на криву попиту збільшення витрат на рекламу і на інші нецінові форми конкуренції: а)крива попиту зміститься ліворуч і стане менш еластичною; б) крива попиту не зсунеться, але стане більш еластичною; в) крива попиту зміститься праворуч і стане більш еластичною; г)крива попиту зміститься ліворуч і стане менш еластичною; д)крива попиту зміститься ліворуч і стане більш еластичною.
12.10. Чи може фірма при монополістичній конкуренції нести збитки у короткостроковому періоді? а)може, але тільки у відсутності нецінової конкуренції; б) не може, бо характер кривої попиту, що “падає”, припускає наявність монопольного прибутку у будь-якому випадку; в) може, і це визначається величиною середніх сумарних витрат; г) не може, в силу наявності позитивного ефекту масштабу; д) може, оскільки у короткостроковому періоді слабкіше проявляються монопольні ознаки.
12.11. Припустимо, що ми маємо справу з фірмою, що працює в умовах монополістичної конкуренції. Яке з наступних стверджень вірне? а)надприбутки дорівнюють Р(2) ВСР(1); б) надприбутки дорівнюють Р(3) АВР(2); в) економічні втрати дорівнюють Р(3)АСР(1); г)економічні втрати дорівнюють Р(3)АВР(2). Мал. 12.1. 12.12. Чому монополіст ніколи не вироблятиме таку кількість, щоб еластичність попиту за ціною перевищувала - 1? а) в цьому разі Р > МС; б) в цьому разі МС > О; в) в цьому разі МС < 0; г) в цьому разі Р < АТС; д) монополіст часто прагне виробляти продукцію в точці, де попит нееластичний.
12.13. Які з наведених чинників є джерелами монопольної влади? а) патенти; б) авторські права; в) економія від масштабу; г) урядові ліцензії; д) усі згадані чинники.
12.14. Якщо граничні витрати становлять 40 дол., а еластичність попиту –5, монополіст призначить ціну, що максимізує прибуток: а)200 дол.; б) 80 дол.; в) 73,33 дол.; г)50 дол.; д)жодну з наведених сум.
12.15. Нерідко у економічній теорії підкреслюється неефективність та витрати для суспільства, пов’язані з монополістичною конкуренцією: - фірма не функціонує у нижчій точці своїх довгострокових середніх витрат; - розрив між ціною і граничними витратами, як в умовах “Чистої” монополії, означає певне “недовиробництво” продукції, потрібної суспільству; - скорочення кількості дрібних фірм (тобто монополістичних конкурентів) – перукарень, дрібних крамниць, ресторанів і т.ін. призвело б до зниження цін на ці послуги та товари, які представлені тепер вже крупними та найкрупнішими фірмами (дія ефекту від масштабу). Чи є у вас які-небудь докази на захист монополістичної конкуренції з точки зору споживача?
12.16. Чому цінова конкуренція малоефективна в умовах ринків з диференціацією продукту? Яким чином можна було б підвищити значущість цінової конкуренції у таких умовах?
12.17. Чи характеризується монополістична конкуренція обмеженням конкуренції? Чому “так” або чому “ні”? У якому випадку ми можемо казати про перевагу конкуренції, а в якому – про перевагу монополії при дослідженні монополістичної конкуренції?
12.18. Які суспільні витрати недосконалої конкуренції і яким чином їх можна зменшити?
12.19. Коли фірма перебуває у рівновазі у довгостроковому періоді, то: а)Р=МС і Р> мінімуму АТС; б) МR= МС і Р < мінімуму АТС; в) МR= МС і Р = мінімуму АТС; г)MR = МС і Р> мінімуму АТС д)MR > МС і Р > мінімуму АТС
12.20. На малюнку 12.2 зображено положення двох фірм за умов монополістичної конкуренції. Дайте аргументовані відповіді на запитання: а)в яких періодах (короткотерміновий, тривалий) діють кожна з фірм; б) за яких обсягів виробництва фірми є прибутковими? збитковими? що “покривають” витрати; в) за яких обсягів виробництва кожна з фірм максимізуватиме прибуток; г)чи є еластичним відрізок лінії попиту, на якому оперує фірма А; д)чи ефективно використовуються виробничі ресурси фірмою В, якщо вона виробляє продукцію в обсязі q1? q2; Мал. 12.2 (а)
е)якщо фірма А встановить ціну Р5 на свою продукцію, чи буде це доцільним, чому? ж)площі якої фігури дорівнює сукупний прибуток фірми А при обсязі продукції, що максимізує прибуток; з)що виражає на мал. 12.2 (б) площа чотирикутника Р0Р2еf? OP0fq2? OP5aq1? OP1cq3.
б) Мал. 12.2. Фірми А (а) та В (б) на ринку монополістичної конкуренції
12.21. Проаналізуйте ситуацію, яка складається для фірми А (мал.12.2 (а), якщо доходи населення зменшаться (продукт А – «нормальний»)? Проілюструйте графічно. 12.22. В ситуації, що склалась за умовою завдання 12.20, фірма А вирішила різко активізувати свою рекламну діяльність. До чого це може привести? Проілюструйте аналіз графічно. 12.23. На мал. 12.3 подано положення фірми на ринку монополістичної конкуренції. Дайте відповіді на питання: а)у якому часовому інтервалі працює фірма; б) чи є фірма прибутковою, обгрунтуйте; в) на дільниці еластичного чи нееластичного попиту знаходяться точки а і d; г)за якого обсягу виробництва фірма максимізує прибуток; д)чи ефективно використовує фірма виробничу потужність; е)чому буде прибутковою фірма незалежно від періоду функціонування? є)чому дорівнюють валові витрати та валовий прибуток фірми.
Мал. 12.3. Фірма на ринку монополістичної конкуренції. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.009 сек.) |