|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Авіатранспортного підприємства»
Курсова робота з дисципліни “ ОБҐРУНТУВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ РІШЕНЬ І ОЦІНЮВАННЯ РИЗИКІВ” на тему «Економічне обґрунтування вибору типу літака для авіатранспортного підприємства»
Виконала студентка: 419 групи 4 курсу ФЕП ІЕМ 6.030504 Шеховцова Ольга Олександрівна № залікової книжки 6109241 Прийняла: Андрієнко М.М.
Київ 2012 Завдання 1. Порівняльна економічна оцінка ефективності експлуатації літаків у заданих умовах організації авіаперевезень Мета: закріпити теоретичні знання і набути практичних навичок у розрахунках порівняльної економічної ефективності капітальних вкладень і виборі найбільш ефективного їхнього варіанта, пов'язаного із упровадженням конкретних типів повітряних суден (ПС) для заданих умов експлуатації. Зміст завдання: відповідно до вихідних даних і основних теоретичних відомостей розв`язати такі задачі: 1. За критерієм мінімуму зведених витрат визначити оптимальні зони використання заданих типів літаків залежно від безпосадкової дальності їхнього польоту. Для цього необхідно: · визначити залежності собівартості одного тонно-кілометра від дальності польоту літаків заданих типів; · визначити залежність питомих капітальних вкладень по кожному типу літака від дальності його польоту; · визначити залежності зведених витрат від дальності безпосадкового польоту літаків заданих типів; · визначити найбільш ефективні зони використання кожного типу літака за дальністю польоту; · побудувати на одному рисунку графіки, що відображають залежності для двох аналізованих типів літаків: – собівартості одного тонно-кілометра; – зведених витрат від дальності безпосадкового польоту.
Основні теоретичні відомості Розрахунок собівартості одного тонно-кілометра , грн/т.км, проводиться за такими формулами: ; (1.1)
; (1.2)
; (1.3)
, (1.4) де – собівартість однієї виробничої льотної години, грн/год; – годинна продуктивність літака, ткм/год; – коефіцієнт використання комерційного завантаження літака, частки одиниці; (L) – рейсова швидкість літака, км/г; – крейсерська швидкість літака, км/г; L – дальність безпосадкового польоту літака, км; – втрати часу на маневрування в зоні аеропорту, набір висоти і зниження порівняно з випадком, якби вони здійснювалися на крейсерській швидкості. Прийняти = 0,35 год; – граничне комерційне завантаження літака, т; – максимальне комерційне завантаження літака, т; – економічна дальність польоту літака (відповідає найбільшій дальності безпосадкового польоту з максимальним комерційним завантаженням і мінімальній собівартості одного тонно-кілометра), км; – максимально можлива дальність безпосадкового польоту літака при повному заправленні його баків паливом і відсутності комерційного завантаження. У цьому завданні для спрощення розрахунків функція зміни від дальності в інтервалі (, ) умовно розглядається як одновідрізкова лінійна функція), км; – гранична дальність безпосадкового польоту літака, до значення якої на практиці допускається використання літака для виконання транспортних робіт, км. 2. Провести оцінку порівняльної економічної ефективності розглянутих типів літаків у конкретних умовах експлуатації. Для цього необхідно: · для заданої дальності () безпосадкового польоту вибрати (за показником «питомі зведені витрати») найбільш ефективний варіант літака; · розрахувати показники порівняльної економічної ефективності капітальних вкладень «термін окупності додаткових капітальних вкладень» і «коефіцієнт економічної ефективності» за умови, що за базовий варіант береться менш ефективний для заданої дальності безпосадкового польоту літак; · розрахувати порівняльний річний економічний ефект за умови виконання заданого обсягу робіт з використанням більш ефективного літака.
Основні теоретичні відомості: Розрахунок питомих зведених витрат, , грн/т.км, проводиться за такими формулами:
; (1.5) , (1.6) де – нормативний коефіцієнт ефективності капітальних вкладень, взяти = 0,15 1/рік; –питомі капітальні вкладення, грн/(т.км/рік); – ціна планера літака із обладнанням, грн; – ціна одного двигуна, грн/од.; п – кількість гнізд для двигунів на літаку, одиниць; – коефіцієнт, що враховує оборотний фонд двигунів певного типу (дорівнює відношенню сумарної кількості двигунів, установлених на літаках, і тих, що перебувають у ремонті, до кількості двигунів, установлених на літаках, частки од.. Взяти =1,30); – коефіцієнт, що враховує обсяг капітальних вкладень у наземні засоби від вартості літака і двигунів, частки од.; – середньорічний наліт годин на один літак, год/рік. Термін окупності додаткових капітальних вкладень , рік,розраховується за формулою: (1.7) де – додаткові питомі капітальні вкладення, грн/(т.км/рік); – зменшення собівартості одиниці продукції, грн/т.км; , – питомі капітальні вкладення за базовим та проектним (упроваджуваним) варіантом відповідно, грн/(т.км/рік); , – собівартість одиниці продукції, що виробляється за допомогою базового та упроваджуваного варіанта відповідно, грн/т.км. Коефіцієнт економічної ефективності додаткових капітальних вкладень (розрахунковий) , 1/рік, визначається за наступною формулою: (1.8) Значення має бути не меншим від значення , а значення – не більшим від значення «нормативного терміну окупності капітальних вкладень » ( 1/ ). Якщо значення є від`ємним, це означає, що у додаткових капітальних вкладеннях для зменшення собівартості продукції немає потреби. У цьому випадку проектний варіант розглядається як «абсолютно ефективний варіант капіталовкладень» і та для нього не розраховуються. Річний порівняльний економічний ефект E, грн/рік, розраховується за формулою: (1.9)
де - річний обсяг транспортних робіт, т.км/рік.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |