|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 3. Контактне електричне зварюванняУ цій темі необхідно усвідомити сутність видів. Охарактеризувати технологію контактного електричного зварювання. Нагрівання зварювальних деталей здійснюється електричним струмом (джоулевим теплом) у місці їхнього зіткнення. Контактне зварювання — дуже високопродуктивний вид зварювання; воно легко піддається механізації й автоматизації, унаслідок чого широко застосовується в машинобудуванні і будівництві. Контактне зварювання за типом зварювальних з’єднань розподіляється на точкове, шовне, стикове, рельєфне, Т-подібне. Стикове і точкове зварювання застосовується для виготовлення сіток і арматурних каркасів збірних залізобетонних конструкцій. Література: [1, с.203-205]; [2, с.322-326]; [3, с.295-300]; [4, с. 162-203]; [6, с. 77-80].
Запитання для самоперевірки. 1. Як відбувається нагрівання металу деталей при контактному зварюванні? 2. Охарактеризуйте режими і поясніть, чому при контактному зварюванні доцільно користуватися великими струмами? 3. Дайте характеристику стикового, роликового і точкового зварювання. 4. Які технологічні операції автоматизуються при різних видах контактного зварювання? 5. Приведіть приклади використання контактного зварювання. Тема 4. Газове зварювання При газовому зварюванні в якості джерела тепла для розплавлення металу використовується полум’я, що утворюється при згорянні горючого газу в атмосфері кисню. Найкращим горючим газом, з точки зору якості полум’я, є газ ацетилен. Необхідно вивчити будову, види і властивості ацетиленового полум’я. Усвідомити процеси, що протікають у різних зонах зварювального полум’я. Необхідно ознайомитися зі способами отримання ацетилену, улаштуванням генераторів, водяних затворів низького і середнього тиску і зварювальних пальників і ін. обладнання. Необхідно вивчити технологію газового зварювання, вибір виду і потужності зварювального полум’я, присаджувальні матеріали, способи переміщення пальника по шву, кути нахилу пальника до площини деталі тощо. При цьому усвідомити особливості правого і лівого способів зварювання та області їхнього застосування, а також послідовність технологічних операцій газового зварювання. При вивченні газопресового зварювання треба усвідомити його особливості і відмінності від звичайного газового зварювання. Література: [1, с.206-210]; [2, с.326-346]; [3, с.289-294]; [4, с. 156-159]; [6, с. 81-84].
Запитання для самоперевірки 1. У чому полягає сутність газового зварювання? 2. Які горючі гази застосовуються при газовому зварюванні. Чому ацетилен є найкращим для газового зварювання? 3. Що собою представляє ацетиленове зварювальне полум’я? Яка його будова? 4. Які існують способи отримання ацетилену з карбіду кальцію? Яке застосовується для цього обладнання? 5. Поясните улаштування і принцип роботи ацетиленового генератора, що працює за способом витиснення води. 6. Для чого служать газові пальники? Яке їхнє улаштування? Які бувають їхні види і типи? 7. Охарактеризуйте устаткування зварювального поста? 8. Як вибирається режим і техніка газового зварювання? 9. Яка область застосування газового зварювання?
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |