Номер варіанту
| Рішення ситуаційних задач
|
| Яка операція і яку кореспонденцію буде формувати наведений документ «Прибутковий касовий ордер»?
Відповідь:Введення залишків по касі. Дебет 301 - Кредит 00.
|
| Як у конфігурації «1С:Бухгалтерія» відобразити факт повернення грошей нашому підприємству?
Відповідь:Факт повернення грошей можна відобразити за допомогою «Банковской виписки» (при безготівкових розрахунках) і «Приходного ордера» або «Расходного ордера» (при готівкових взаєморозрахунках).
|
| Підприємство має великий товарообіг. У бухгалтерії проходить багато видаткових накладних. Чи можна при виборі товарів бачити тільки ті позиції, за якими є залишок?
Відповідь:У типовій конфігурації ця можливість не реалізована. Однак, платформа «1С:Підприємство 7.7» дозволяє виконувати фільтрацію довідників за різними умовами. Реалізувати таку можливість можна або самостійно, змінивши конфігурацію.
|
| Для списання запасів встановлено метод FIFO. За допомогою якого звіту можна пересвідчитися, що програма правильно списує запаси? Чи можлива така перевірка?
Відповідь:Відповідь ґрунтується на припущенні, що користувач працює з типовою конфігурацією «Комплексний облік для України». Інформація про порядок списання запасів може бути отримана за допомогою звіту «Партии ТМЦ». У діалозі звіту треба вимкнути прапорець «По партиеобразующим документам», за потреби встановити фільтри за товарами і натиснути кнопку «Сформировать». У звіті буде виведена інформація про рух товарів у розрізі партій. У колонці «Расход» відображається кількість і сума списання ТМЦ.
|
| Для розрахунку зарплати «заднім числом» не можна встановити початок місяця. Як змінити в комплексній конфігурації поточний період?
Відповідь: Зміна періоду розрахунку заробітної плати відбувається в журналі розрахунків «Зарплата». Слід відкрити журнал розрахунків (меню Журналы – Зарплата) і вибрати пункт «Сменить период расчета» з меню «Действия». З’явиться діалог зміни розрахункового періоду. Якщо зазначені параметри нового періоду не влаштовують (за замовчуванням відкривається наступний місяць), то натиснути на кнопку «Дополнительно» і вказати необхідний розрахунковий період. Після цього натиснути «ОК» і відповісти ствердно на запитання, що з’явилося.
|
| Чи можна в конфігурації для продукції нормувати не конкретні матеріали, а матеріальну витрату, на яку списувати матеріали, що використовуються у виробництві?
Відповідь: Для її реалізації треба: - у довіднику «Статьи калькуляции» ввести елемент з вимкненим прапорцем Детализировать до материалов;
- у нормах витрат на продукцію замість матеріалів нормувати саме цю статтю калькуляції;
- зазначити цю статтю калькуляції для якого-небудь виду витрат;
- списувати матеріали у виробництво із зазначенням цього виду витрат, при цьому в регістрі обліку витрат на виробництво такі витрати будуть фіксуватися з прив’язкою до виду витрат і без прив’язки до матеріалів.
|
| Якими документами оформляється виплата авансу працівникам підприємства?
Відповідь: При виплаті авансу працівникам слід дотримуватися послідовності дій:
1. Нарахування авансу за допомогою документа «Начисление ЗП» з видом виплати «Аванс». При заповненні табличної частини будуть автоматично проставлені суми авансу, зазначені в довіднику «Сотрудники». При проведенні документ не формує проведення.
2. Виплата авансу за допомогою документа «Выплата ЗП» з видом виплати «Аванс». При заповненні табличної частини програма запропонує вибрати документ-підставу (один з раніше введених документів «Начисление зарплаты» з тим самим видом виплати).
3. Нарахування заробітної плати за допомогою документа «Начисление зарплаты» з видом виплати «Основная з/п». У табличній частині треба зазначати повну суму нарахування (з урахуванням раніше виплаченого авансу). Саме цей документ зробить усі проведення з нарахування. При подальшій виплаті зарплати раніше виплачений аванс буде врахований.
|
| Було виписано два рахунки, за якими відбулася оплата. Потім було відвантажено товар, виписано накладну на суму, що дорівнює двом рахункам. Як бути в цьому випадку? Чи треба проводити і як саме проводити видаткову накладну, якщо вона не збігається з рахунком?
Відповідь: У конфігурації «Бухгалтерський облік для України» документ «Счет» служить для реєстрації усної домовленості про продаж товарів, послуг або продукції. Жодних проведень цей документ не формує. Водночас конфігурація враховує взаєморозрахунки з контрагентами в розрізах замовлень (ним може бути і «Счет»), а також дозволяє автоматично заповнювати табличну частину видаткових документів на підставі раніше виписаного рахунка. У зв’язку зі сказаним вище постають дві проблеми. Як заповнити видаткову накладну номенклатурою з двох рахунків? Для цього можна ввести витратну накладну на підставі одного з рахунків (наприклад, того, в якому більше позицій), а номенклатуру з іншого рахунка додати вручну.
|
| Зарплату виплачено – проведень немає. Які налаштування потрібно зробити в програмі «1С: Підприємство»?
Відповідь: При проведенні документа «Выплата ЗП» в «1С:Бухгалтерії 7.7» не формуються проведення по касі. Основна причина – настроювання констант. Якщо у конфігурації для константи «Проводки по кассе только кассовыми ордерами» встановлено значення «Да», то всі рухи готівкових коштів підприємства повинні бути оформлені у типовій конфігурації тільки касовими ордерами. Щоб змінити значення константи, необхідно відкрити «Помощник заполнения констант» (меню «Помощь») і на сторінці «Учетная політика» увімкнути прапорець «Проводки по кассе делать только кассовыми ордерами».
|
| Чому при введенні накладної, рахунка, оформленні наказу про прийняття на роботу або інших документів з'являється повідомлення про те, що номер не унікальний?
Відповідь:Однією з можливих причин такого повідомлення є така. При оформленні попередніх документів номер, що пропонується системою, був змінений зі зменшенням розрядності. Наприклад, номер «00001» був змінений на «1». При автонумерації документи були створені з номера «1» до номера «92, а потім відбувається спроба створити наступний документ з номером «1», оскільки для того, щоб був створений документ з номером «10», не вистачає розрядності. Оскільки номер «1» вже є, видається повідомлення про помилку. Автонумерація працює так у тому випадку, якщо номер має текстовий тип.
|
| Оборотно-сальдова відомість дає згорнуте сальдо за рахунками. А як отримати розгорнуте сальдо?
Відповідь:У квадратику «развернутое сальдо» треба поставити галочку, і після цього, перейшовши на вкладку «развернутое сальдо», що з'явилася, настроїти правила, за якими формуватиметься розгорнуте сальдо. Треба зазначити рахунки, за якими виконується розгорнення, і вибрати аналітику, за якою будується розгорнуте сальдо.
|
| У режимі «Удаление помеченных объектов» деякі позначені документи не видаляються, незважаючи на те, що їх зроблено непроведеними. У чому причина і як їх видалити?
Відповідь:У цьому режимі треба встановити курсор на документ, який не видаляється, і натиснути кнопку «Контроль». Після цього в нижній частині вікна з'явиться список об'єктів, що посилаються на цей документ. Якщо об'єкти мають бути видалені, їх треба знайти в журналі і позначити на видалення, якщо ж ні – замінити в них посилання на інший елемент. Наприклад – «Договор», що видаляється, є замовленням для «Приходной накладной», «Счета-фактуры» та інших документів.
|
| Потрібно одержати дані щодо суми грошей, яка надійшла на розрахунковий рахунок від конкретного контрагента (наприклад ТОВ «Блакитний») за конкретний період часу. Чи допускає програма отримання такого звіту?
Відповідь:Так. Наприклад, можна скористатися «Звітом за проведеннями», вказавши у фільтрі рядок: 311,*;«Блакитний» і відповідний період, за який треба одержати звіт.
|
| При вході в програму видається повідомлення «Пользователь не зарегистрирован в справочнике сотрудников. В документах не будет фиксироваться автор». Що треба робити?
Відповідь:У конфігураторі задається список співробітників, яким дозволений доступ до програми («Конфигуратор» – «Администрирование» – «Пользователи»). ім'я для входу до програми повинно з точністю до букви дублюватися у довіднику співробітників (реквізит «Код пользователя для работы с 1С: Предприятием»). У документах фіксується автор – ім'я співробітника, під яким увійшли до програми.
|
| Підприємство придбало основні засоби. Як правильно їх оприбуткувати? При роботі з документом «Ввод в эксплуатацию» зависають залишки на 15 рахунку («Капитальные инвестиции»).
Відповідь:Надходження основних коштів на підприємство відображається звичайною прибутковою накладною. Тільки у віконці «Что приходнем» потрібно вказати «ОС, НМА, др. необ. активы», а в табличній частині перерахувати капітальні інвестиції. Рахунок, що з'явився у проведеннях 15, закриється надалі проведеннями документа «Ввод в эксплуатацию».
|
| Чи може користувач у процесі введення документа змінити його номер, автоматично сформований програмою?
Відповідь:При відкритті нового документа програма автоматично генерує його номер. У процесі введення документа користувач може змінювати його без обмежень.
|
| Чи можна змінювати дату операції, введеної за допомогою документа?
Відповідь:Змінювати дату операції, що введена документом можна, якщо він має статус «Непроведенный». Якби на це питання відповіли: «Не можна за жодних обставин» або «Можна в тому випадку, якщо документ має статус «Помечен на удаление», це неправильна відповідь.
|
| Чи може бути сформована операція непроведеним документом? Як зміниться інформація в журналах системи, якщо зробити документ непроведеним?
Відповідь:Якщо документ зробити непроведеним, то інформація в журналах системи зміниться так: - у журналі проведень будуть видалені всі проведення, сформовані цим документом, а документу буде присвоєно статус «Непроведенный»;
- у журналі документів інформація не зміниться.
Формування операції непроведеним документом можливе, якщо це передбачено конфігурацією. У цьому випадку при записі документа може формуватися операція без проведень, а проведення формуються при проведенні документа.
|
| Для якої мети призначений режим «Ввод документа на основании»?
Відповідь: Режим «Ввод документа на основании» призначений для автоматичного введення значень реквізитів документа шляхом їх копіювання з раніше введеного документа.
|
| Які дії, крім формування і запису проведень операції, можуть виконуватися програмою в процесі проведення документа?
Відповідь:При проведенні документа виконуються такі дії:
- формуються і записуються проведення операції;
- встановлюються значення періодичних реквізитів довідників, для яких у конфігурації визначено можливість зміни документами.
|
| При виході з режиму коригування раніше проведеного документа виконано відмову від його повторного проведення. Які будуть наслідки такої дії?
Відповідь: Якщо при виході з режиму коригування раніше проведеного документа виконати відмову від його повторного проведення, програма збереже документ у відкоригованому вигляді. Слід звернути увагу: це станеться незважаючи на те, що є потенційна можливість розходження даних документа і сформованих ним проведень.
|
| Чи правильне твердження, що складними проведеннями в програмі «1С:Бухгалтерія 7.7» називаються ті, в яких дебетується кілька рахунків і кредитується кілька рахунків?
Відповідь: У програмі «1С:Бухгалтерія 7.7» складними називаються проведення, які відповідають одному з варіантів:
- проведення, в яких кредитується один рахунок, а дебетується кілька рахунків;
- проведення, в яких дебетується один рахунок, а кредитується кілька рахунків.
|
| Чи можна при введенні проведень операцій вводити номери рахунків без зазначення номерів субрахунків?
Відповідь: При введенні проведень операцій вводити номери рахунків без зазначення номерів субрахунків можна тільки в тому випадку, якщо в плані рахунків цей рахунок не має субрахунків.
|
| Чи можна при ручному введенні проведень операції використати режим копіювання з раніше введених проведень тієї ж операції?
Відповідь: При ручному введенні проведень операції можна використати режим копіювання з раніше введених проведень тієї ж операції для копіювання як простих, так і складних проведень.
|
| При введенні у довідник нового елемента програма видає повідомлення «Код не уникальный». Про що це свідчить?
Відповідь: Якщо при введенні в довідник нового елемента програма видає повідомлення «Код не уникальный», це свідчить про те, що:
- у довіднику є елементи з таким самим кодом, як і у нововведеного елемента, а також:
- під час конфігурування системи для цього довідника було встановлено режим контролю унікальності кодів елементів довідника.
|
| Які дії слід виконати, щоб субрахунки, введені на одному з рахунків, перепідпорядкувати іншому рахунку?
Відповідь: Ця дія є неприпустимою і не може бути виконана ні зміною коду рахунка в плані рахунків у режимі бухгалтерського обліку, ні в режимі конфігурування.
|
| Яка інформація відображається у стандартному звіті «Аналіз рахунка»?
Відповідь: У стандартному звіті «Аналіз рахунка» відображається така інформація: залишки рахунка на початок і на кінець періоду, обороти рахунка з іншими рахунками за вибраний період.
|
| З якою метою використовуються команди «Выключить проводки» і «Включить проводки»?
Відповідь: Команда «Включить проводки» використовується для того, щоб:
- проведення операції, щодо якої раніше було виконано команду «Выключить проводки», почали впливати на бухгалтерські підсумки;
- проведення операції, щодо якої раніше було виконано команду «Выключить проводки», почали відображатися у звітах за проведеннями.
Команда «Выключить проводки» використовується для:
- виключення впливу проведень на бухгалтерські підсумки;
- виключення потрапляння цих проведень у звіти за проведеннями.
|
| У якому з перерахованих стандартних звітів типової конфігурації можна отримати інформацію про залишкову вартість одного вибраного основного засобу:
а) картка рахунка, на якому ведеться облік основних засобів;
б) аналіз рахунка, на якому ведеться облік ОЗ;
в) аналіз рахунка, на якому ведеться облік зношення ОЗ;
г) картка рахунка, на якому ведеться облік зношення ОЗ;
д) аналіз субконто «Нематеріальні активи».
Відповідь: Для того, щоб отримати інформацію про залишкову вартість одного вибраного основного засобу, необхідно скористатися стандартним звітом «Аналіз субконто «Нематеріальні активи».
|
| З якою метою використовується дерево груп, розміщене у вікні довідника?
Відповідь: У довіднику дерево груп використовується для швидкого вибору потрібної групи елементів довідника, а також для переміщення елементів довідника з однієї групи в іншу.
|
_____________________Гаркуша С.А.