|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Сутність управління і вимоги до ньогоМетодична розробка для проведення групового заняття з дисципліни "Загальна тактика" З студентами.
Тема № 9 " Управління підрозділами в бою"
Навчальна і виховна мета: 1.Розкрити сутність управління, основні вимоги до нього, а також послідовність роботи командира після одержання бойового завдання. 2. Підготувати студентів до групових вправ. 3. Виховувати у студентів почуття відповідальності за оволодіння військовими знаннями.
II. Зміст заняття. Вступ. Успіх в сучасному бою залежить від якості управління. Уміле управління підрозділами сприяє розгрому противника з найменшими втратами і досягненню перемоги в короткі строки. В сучасних умовах управління підрозділами являє собою складний процес. Різке скорочення часу на організацію бою, збільшився об'єм і змінився зміст роботи командира, а також поява нових родів військ, спеціальних військ і засобів ураження вимагають від командира підвищення обґрунтованості рішень, які він приймає, уміння передбачати хід розвитку подій, творчого застосування своїх знань і вимог бойових статутів. Високоманевровий характер загальновійськового бою, безперервне підвищення технічної оснащеності військ веде за собою збільшення об'єму завдань, які необхідно вирішувати командиру під час організації бою, так і в ході бою, суттєво впливає на умови, зміст і методи управління підрозділами. Управління військами - мистецтво застосування сил і засобів збройної боротьби на полі бою. В даній лекції розглянемо сутність управління і його зміст, вимоги до управління, а також послідовність роботи командира взводу і відділення після одержання бойового завдання, управління вогнем та його зміст, способи цілевказання, орієнтири і їх нумерація.
1 Розкрити сутність управління, основні вимоги до нього, а також послідовність роботи командира після одержання бойового завдання. 2. Підготувати студентів до групових вправ, де вони самостійно будуть організовувати бій відділення і взводу, а також управляти ними під час бою.
І.Сутність управління і вимоги до нього. Методичні вказівки. Розкриваючи дане питання викладач використовує схему: "Вимоги до управління підрозділами" Послідовність розкриття: дати визначення, в чому полягає сутність управління, обов'язки командира по управлінню, основні вимоги до управління і їх зміст. Під запис дати: Сутність управління і вимоги до нього. Порядок та зміст роботи командира відділення і взводу по організації бою. Зміст бойового наказу. Обов'язки командира по організації управління; Основні вимоги до управління і їх зміст. Зробити висновки по першому навчальному питанню. СУТНІСТЬ управління підрозділами полягає в цілеспрямованій роботі командира щодо підтримки бойової готовності підрозділу, підготовки його до бою і керівництва ним під час виконання завдань, які поставлені. Основою управління є рішення командира.
Основним змістом управління є: - Підтримка постійної бойової готовності підрозділу; - Безперервне добування і вивчення даних обстановки, своєчасне прийняття рішення на бій і уточнення його в ході бою; - Постановка бойових завдань підлеглим, організація і підтримка безперервної взаємодії; - Організація і здійснення заходів по бойовому забезпеченню; - Постійне керівництво підготовкою підрозділів до бою; - Організацію управління і зв"язку; - Постійний контроль за виконанням підрозділами поставленим завдань і надання їм допомоги; - Відновлення боєздатності підрозділів, що понесли втрати.
Командир підрозділу несе повну одноособову відповідальність за бойову готовність, підготовку підрозділу, озброєння і техніки до бою та успішне виконання бойового завдання в установлені терміни, а також за виховання, військову дисципліну та морально-психологічний стан особового складу. Він повинен завжди знати, де знаходяться, яке завдання виконують, в чому мають потреб підпорядковані йому підрозділи і який їх морально-психологічний стан. В бою командир повинен стежити за ходом бою, вести розвідку потивника, своєчасно ставити завдання підлеглим, уміло використовувати всі вогневі засоби, а також результати вогневого ураження противника. Високоманеврений характер сучасного загальновійськового бою, швидкі і різкі зміни бойової обстановки вимагають, щоб управління підрозділами було стійким, безперервним, оперативним і потайним (прихованим). Стійкість і безперервність управління полягає в постійному впливі командира на дії підрозділів (підлеглих) в інтересах успішного виконання поставленого завдання в будь - яких умовах обстановки.
Стійкість і безперервність досягаються: - Знанням реальної обстановки, що склалася; - Правильним з'ясуванням завдання, яке поставив командир; - Своєчасним прийняттям рішення і чіткою постановкою завдань підлеглим; - Наявністю зв'язку з підлеглими, сусідами, взаємодіючими підрозділами і з старшим командиром, забезпеченням надійної роботи засобів зв"язку; - Комплексним використанням всіх технічних засобів управління і зв"язку, а також засобів автоматизації управління військами; - Проведенням заходів по захисту своїх радіоелектронних засобів і систем управління і протидії технічним засобам розвідки противника; - Умілим розташуванням пунктів управління і своєчасним переміщенням їх під час бою; - Швидкою передачею управління з одного пункта управління на інший і відновлення порушеного управління.
Оперативність управління полягає в здатності командирів виконувати поставлені завдання в обмежені строки. При цьому повинно забезпечуватися випередження противника в діях. Для цього вони повинні постійно знати обстановку, швидко реагувати на ії зміни в інтересах виконання поставлених завдань. Досягнення цієї вимоги передбачає застосування найбільш доцільних методів роботи по підготовці бою, особливо по добуванню збору і обробці даних обстановки, прийняттю рішення, доведенню завдань, організації взаємодії, всебічного забезпечення і управління.
Потайне (приховане) управління полягає в збереженні в таємниці від противника усіх заходів, що проводяться командиром під час бою і при підготовці бою. Це досягається: - Обмеженим колом посадових осіб, що ознайомлені з задумом (замислом) бою; - Потайним розміщенням і пересуванням пунктів управління; - Виконанням правил і порядку ведення переговорів по технічних засобах зв"язку; - Застосуванням таємної апаратури зв"язку; - Шифруванням і кодуванням документів, виконанням (застосуванням) таблиць позивних (закличних) посадових осіб, сигналів, переговорних таблиць, а також проведенням заходів по маскуванню і дезінформації противника згідно з планом старшого командира.
Висновки: 1. Управління - це мистецтво застосування сил і засобів збройної боротьби на полі бою. 2. Уміле управління підрозділами сприяє розгрому противника з найменшими втратами і досягненню перемоги в короткі строки. 3. Управління повинно бути стійким, безперервним, оперативним і потайним (прихованим). 4. Успішне виконання поставлених завдань в значній степені залежить від підготовленості і організаторських здібностей командира.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |