|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тест 30. Під прикриттям чого в Києві було зруйновано всесвітньовідомий Золотоверхий Михайлівський собор?
1) реконструкція міста; 2) реконструкція храму; 3) спорудження урядових будинків; 4) неможливості утримання.
Тест 31. Коли виник термін «культура» в його сучасному значенні: у XVII ст.; у XVIII ст.; у XIX ст.; у XX ст.
Тест 32. Кому з перелічених теоретиків культури належить ідея «архетипів культури»: Е. Касіреру; О. Шпенглеру; К. Юнгу; П. Сорокіну. Тест 33. Як пов'язані між собою культура та цивілізація: між культурою та цивілізацією існують тісні діалектичні зв'язки; зв'язків між ними не існує, оскільки ці соціальні явища автономні; зв'язок між культурою та цивілізацією абсолютний: вони тотожні; ці поняття є синонімами?
Тест 34. Що, з погляду А. Тойнбі, є рушійною силою розвитку цивілізації: творча еліта; культурна революція; економічне життя; класова боротьба.
Тест 35. Яке з понять адекватно відображає визначення: «Елементи соціального та культурного залишку, який передається від покоління до покоління і який зберігається в певних суспільствах, класах і соціальних групах протягом тривалого часу»: 1) традиція; 2) придане; 3) звичаї; 4) залишок.
Тест 36. Хто з мислителів подав думку, що людина за своєю природою антикультурна, вона є істотою природною, а культура створена лише для її поневолення та примусу: 1) 3. Фрейд; 2) Ф. Ніцше; 3) Е. Фром; 4) А. Швейцар.
Тест 37. Знайдіть правильну відповідь, яка б максимально повно характеризувала розвиток культури: 1) в основі розвитку культури лежить повне заперечення попередньої культури; 2) культура розвивається внаслідок періодичного здійснення культурних революцій; 3) розвиток культури ґрунтується на тиражуванні відомих культурних цінностей; 4) розвиток культури — суперечливий процес боротьби нового і старого, прогресивного і реакційного.
Тест 38. Коли зародилась загальна теорія культури - культурологія: 1) середина XX ст.; 2) кінець XIX ст.; 3) Середина ХІХ ст.; 4) 20-ті роки XX ст.
Тест 39. Яке визначення характеризує особливості виробництва культурних цінностей у сучасному індустріальному суспільстві, розрахованому на масове використання: 1) елементарна культура; 2) матеріальна культура; 3) духовна культура; 4) масова культура?
Тест 40. Що таке культурологія: 1) теорія, яка пояснює взаємовплив різних культур унаслідок їх спілкування; 2) система фізичних вправ, яка має на меті розвиток мускулатури; 3) наукова дисципліна, яка вивчає становлення, розвиток і загибель цивілізації; 4) загальна теорія культури, яка вивчає зародження, функціонування і закономірності розвитку культури?
Тест 41. Представники якого стародавнього народу Сходу винайшли гончарний круг і спосіб виплавки бронзи? 1) єгиптяни; 2) греки; 3) шумери.
Тест 42. Де було складено перші астрономічні календарі та правові кодекси? 1) у Греції; 2) у Давньому Римі; 3) у Месопотамії.
Тест 43. Які основні моральні принципи епохи Середньовіччя? 1) життя відповідно до своїх захоплень; 2) відданість старшому, вірність господарю, життя відповідно до свого статусу.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |