|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Принципи управління системою освітиПоняття про управлінську діяльність в системі освіти Управління – діяльність, що забезпечує планомірний і послідовний вплив на об’єкт.
Управління – це діяльність, спрямована на розробку рішень, організацію контролю регулювання об’єкта управління згідно з метою, аналіз і підведення підсумків на основі достовірної інформації.
Управління в системі освіти – керування навчально-виховним процесом та матеріально-господарською діяльністю.
Функції управління – певний розподіл праці, спеціалізація в сфері управління. Класифікація функцій за станом управління
2. Принципи управління системою освіти
Діяльність усіх ланок закладів освіти спрямовується на утвердження і розвиток державності.
Врахування під час організації навчально-виховного процесу в закладах освіти досягнень педагогіки, психології, методик викладання навчальних предметів, фізіології, гігієни, кібернетики та інших наук, які дають змогу здійснювати цей процес на наукових засадах.
При вирішенні проблем діяльності закладу освіти керівник має зважати на думку педагогічного колективу, батьківської громадськості та учнівського колективу, систематично звітувати про свою роботу перед колективом працівників школи.
Потребує налагодження гуманних стосунків у ланках взаємин: дирекція – учителі, учні, батьки; учителі – учні, батьки; учителі – учителі; учні – учні; учнівське самоврядування – рядові вихованці; батьки – діти; передбачає формування гуманної особистості гуманними засобами.
Постановка перед педагогічним і учнівським колективами близької, середньої і далекої перспектив, розв’язання конкретних завдань для їх досягнення.
Потребує чіткого перспективного і щоденного планування усіх напрямів навально-виховної, організаційно-господарської діяльності закладу освіти з урахуванням його умов та можливостей.
Усі педагогічні та інші працівники закладу повинні мати високий рівень професійної підготовки, сумлінно виконувати службові обов’язки.
Створення в закладі належних умов для забезпечення його працівникам можливостей для ефективної діяльності.
Передбачає наявність цих якостей у керівництва закладу освіти та створення умов для творчих пошуків усіма педагогами.
Систематичний контроль за діяльністю працівників закладу, об’єктивна оцінка їх результатів, гласність і врахування думки педагогічного колективу.
Директор несе повну відповідальність за навчально-виховну діяльність перед державними органами, але під час прийняття важливих рішень з питань діяльності школи зобов’язаний ураховувати думку членів колективу, якщо вона не суперечить законам України
3. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |