|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Вербування (набір) працівників
Вербування – це процес приваблення і залучення кандидатів, з яких буде здійснюватися відбір найбільш придатних кандидатів для виконання конкретних робіт. Мета створення резерву потенційних кандидатів на всі посади. Проводиться він на основі визначеної потреби в кадрах і майбутньої їх трансформації.
Відбір. Відбір – оцінка кандидатів на робочі місця і відбір кращих з резерву, що створений у ході набору. Етапи відбору: 1. Заповнення спеціальних бланків заяв-анкет, де вказується рівень освіти, досвіт роботи і додаються рекомендаційні листи. 2. Співбесіда з кандидатом з метою ознайомлення. 3. Проведення спеціальних тестів на профпригідність кандидата. 4. З метою перевірки правдивості кандидата проводять перевірку інформації, що він заявив про себе.
Орієнтація. Орієнтація – це процес під час, якого наймач вивчає працівника і працівник вивчає наймача та роботу. Працівник працює за іспитним терміном – тиждень, місяць або декілька місяців.
Винагорода. Винагорода – це ціна, яку наймач повинен плати своїм працівникам. Мета винагороди – залучення, найму і збереження кращих працівників. На ціну робочої сили впливають: 1. Пропозиція – вона встановлює нижню межи оплати праці. 2. Попит – він встановлює верхню межу оплати праці. Розвиток трудових ресурсів.
Управління розвитком трудових ресурсів включає здійснення таких операцій: профорієнтація і адаптація, підвищення, пониження, переведення, звільнення, підготовка керівних кадрів, управління просуванням по службі.
А тепер розглянемо ключеві моменти управління розвитком трудових ресурсів.
Профорієнтація і адаптація - означає введення найнятих працівників в організацію і її підрозділи, розвиток у працівника розуміння того, що чекає від нього організація, і яка праця в ній одержує заслужену оцінку.
Навчання і підвищення кваліфікації – це: 1. діяльність, що спрямована на покращення здатності працівника виконувати роботу; 2. розробка програм для навчання, формування трудових навичок; 3. організація навчання. Організація завжди виграє, якщо її працівники можуть підвищувати свій рівень кваліфікації. Оцінка трудової діяльності – розробка методики оцінки трудової діяльності і доведення її до кожного працівника. Це і є атестація. Мета атестації – аналіз трудової, громадської діяльності і поведінка особистості. Критерії за якими проводять атестацію: 1. Професійна майстерність – це комплекс практичних і теоретичних знань, що сприяють якісному виконанню завдань; 2. Прояв творчості і самостійності у роботі; 3. Складність виконуємих робіт; 4. Трудова і виконавча дисципліна; 5. Відношення до роботи; 6. Соціально-психологічні якості. За результатами атестації працівника – підвищують, понижують, переводять, рекомендують до керівної роботи. Відповідно винагорода – збільшується, зменшується або залишається на попередньому рівні.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |