АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Головний комплекс гістосумісності

Читайте также:
  1. IV. Анализ комплекса QRS
  2. VII. Комплексная оценка эффективности СИЗ
  3. Автомобильно-дорожный комплекс национальной экономики
  4. Аграрно-животноводческий комплекс и его влияние на окружающую среду
  5. Агропромисловий комплекс та економічна безпека країни
  6. Активизация и основные сферы использования комплексных организационных технологий тайного принуждения личности.
  7. Анализ затрат с целью их контроля и регулирования.4. Комплексная оценка эффективности хозяйственной деятельности.
  8. Аналіз проекту на основі комплексної експертизи. Критерії оцінки проектної ефективності
  9. БИЛЕТ 9. Объединения в агропромышленном комплексе
  10. Блок управления цифрового информационного комплекса (БУЦИК).
  11. Больничных помещений. Методы комплексной
  12. БОРЬБА С КОМПЛЕКСАМИ, ЛИЧНЫМИ И КУЛЬТУРНО ОБУСЛОВЛЕННЫМИ

Головний комплекс гістосумісності (ГКГ) (Major Histocompatibility Complex – MHC) – велика група мембранних білків, які мають високу імуногенність, забезпечують унікальність кожного організму та беруть участь в імунних реакціях.

ГКГ у людини називається HLA (Human Leukocyte Antigens).

ГКГ поділяється на 2 класи:

Білки ГКГ класу І наявні в усіх клітинах. Вони переважно беруть участь в реакціях клітинного імунітету на внутрішньоклітинні антигени (віруси, пухлинні клітини, внутрішньоклітинні бактерії).

Білки ГКГ класу ІІ наявні в антигенпрезентуючих клітинах (В-лімфоцити, макрофаги і дендритні клітини). Вони переважно беруть участь в реакціях гуморального імунітету на позаклітинні антигени (бактерії).

Функція білків ГКГ – представлення антигену для розпізнання Т-лімфоцитам.

Антигени I класу, вперше знайдені на лейкоцитах (звідси термін HLA).

Следует отметить, что хотя молекулы MHC и называются обычно антигенами, они проявляют антигенность только в том случае, когда распознаются иммунной системой не собственного, а генетически иного организма, например, при аллотрансплантации органов.

Существуют еще и молекулы MHC класса III, но молекулы MHC класса I и молекулы MHC класса II являются наиболее важными в иммунологическом смысле

Антигенпрезентуючі клітини

В-лімфоцити Макрофаги Дендритні клітини

Набутий гуморальний імунітет

Гуморальний імунітет реалізується шляхом вироблення антитіл, які руйнують і/або виводять АГ з організму. Мета гуморального імунітету – продукція антитіл на будь-який АГ.АТ виробляються плазматичними клітинами, які утворюються з В-лімфоцитів.

Пауль Ерліх(1854-1915)Лауреат Нобелівської премії 1908 р.(спільно з І.І. Мечніковим).

У розвитку гуморального імунітету беруть участь 3 види клітин:

1. Антигенпредставляюча клітина: поглинає і видозмінює АГ; зв’язує видозмінений АГ з молекулою ГКГ класу ІІ; виводить на свою поверхню комплекс видозміненого АГ і ГКГ-ІІ; виробляє ІЛ-1.

2. Т-лімфоцити-хелпери: активуються під впливом комплексу АГ із ГКГ-ІІ та ІЛ-1; виробляють ІЛ-4 та ІЛ-5.

3. В-лімфоцити: активуються під впливом комплексу АГ із ГКГ-ІІ та ІЛ-4 і -5; діляться з утворенням їх великої кількості і диференціюються в плазматичні клітини, які виробляють АТ; останні нейтралізують АГ і сприяють активації неспецифічних факторів імунітету.

Антитіла

Існує 5 класів імуноглобулінів: М, G, A, E, D, наступна арабська цифра означає підклас. Підкласи є лише в імуноглобулінів класів G (G1, G2, G3, G4) та А (А1, А2). Класи і підкласи називають ізотипами імуноглобулінів. Таким чином, ізотипів є 9.

У кожного АТ є антигензв’язуюча ділянка (варіабельна ділянка або Fab-фрагмент – Fragment Antigen Binding) і константна ділянка (Fc-фрагмент – Fragment Constant), яка може зв’язуватися з різними клітинами. Молекула Ig складається з 4 поліпептидних ланцюгів: двох важких та двох легких.


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)