|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Інструкційна картка
ЗЗАТВЕРДЖУЮ Ззаступник директора з навчальної роботи ____________ Суддя В.А „____”________________20 _р.
Інструкційна картка
лабораторно-практичних робіт з предмету: „Основи охорони праці”
Тема: „Перевірка придатності та випробування ізолюючих електротехнічних захисних засобів”
Склав: викладач Черніков С.В Розглянуто на засіданні циклової комісії фундаментальних, професійно орієнтованих та спеціальних предметів відділення т «Монтаж,обслуговування та ремонт електротехнічних установок в АПК»
Протокол № _____від______20 р Голова комісії_________________
М. Прилуки 20 _р
Мета роботи: Ознайомитися із основними електротехнічними захисними засобами, класифікацією, призначенням, способами використання та методами перевірки і огляду. ПРОГРАМА РОБОТИ: 1. Вивчити призначення та конструкцію електрозахисних засобів. 2. Вивчити будову, конструкцію принцип вимірювання приладів для визначення придатності електрозахисних засобів. 3. Виконати вимірювання наявними приладами. Порівняти з нормативами та зробити висновки. 4. Виміряні величини та висновки оформити в табличному вигляді. 5. Оформити звіт.
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ: При експлуатації електрообладнання потрібно застосовувати спеціальні засоби, що захищають людей від ураження електричним струмом та дії електричної дуги або електромагнітного поля. До електрозахисних засобів відносять: ізолюючі штанги (оперативні, для накладання заземлення, вимірювальні), ізолюючі кліщі (для операцій із запобіжниками), струмовимірювальні кліщі, покажчики напруги; ізолюючі пристрої та прилади для ремонтних робіт, що виконуються під напругою понад 1000 В, слюсарно-монтажний інструмент з ізолюючими рукоятками (для робіт в електроустановках напругою до 1000 В); діелектричні рукавиці, боти, калоші, килимки, ізолюючі підставки; переносні заземлення; огороджувальні пристрої та діелектричні ковпаки; плакати й знаки безпеки. Крім того, використовують також захисні окуляри, каски, протигази, рукавиці, запобіжні монтерські пояси та страхувальні канати. Залежно від захисної здатності електрозахисні засоби поділяють на основні й додаткові. Основні — це такі засоби захисту, ізоляція яких тривалий час витримує робочу напругу електрообладнання і які дозволяють доторкатися до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою.
Рис. Електрозахисні засоби: 1 – ізолююча штанга; 2 – діелектричні рукавиці; 3 – діелектричні боти; 4 – діелектричні калоші; 5 – діелектричні килимки; 6 – ізолююча підставка; 7 – інструмент з ізолюючими рукоятками; 8 – ізолюючі кліщі; 9 – струмовимірювальні кліщі; 10 і 11 – відповідно дво- і однополюсний покажчик напруги; 12 – переносне заземлення.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |