АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Стадія 1. Діазотування нафтіонової кислоти

Читайте также:
  1. Визначення оцтової кислоти
  2. Евристична стадія
  3. Інформаційна стадія розвитку суспільства,
  4. Початкова стадія розробки макета
  5. Примусове виконання як стадія виконавчого провадження
  6. Стадія 1. Діазотування.
  7. Стадія 1. Естерифікація
  8. Стадія 2. Розклад діазосполуки.
  9. Стадія 3. Азосполучення
  10. Стадія 3. Нейтралізація та промивання реакційної маси.

Е-122 Азорубін (кармазин)

 

Схема перетворення:

 

 

 

Стадія 1. Діазотування нафтіонової кислоти

η = 0,82

 

Основна реакція:

 

 

Побічні реакції:

 

 

В основну реакцію (2) вступає 82 % натрій нафтіонату; 6% - в реакцію (2); 8% - в реакцію (3) і 4 % - нафтіонової кислоти залишається.

 

Опис процесу:

60 кг Натрій нафтіонату (натрієва сіль 1-аміно-4-сульфокислоти) розчиняють в 750 л води, там же розчиняють 17 кг натрій нітриту і пуском антифризу в оболонку апарата реакційну масу охолоджують до 0-5оС і при цій температурі повільно додають 300 л 20 %-ної сульфатної кислоти. Діазосполука виділяється у вигляді світло-жовтих кристалів. Діазотування триває 2-3 год. Закінчення реакції контролюється йодокрохмалевим папером. Після закінчення діазотування реакційну масу передають на стадію азосполучення.

 

Стадія 2. Приготування лужного розчину кислоти Невіля-Вінтера (азоскладова)

η = 1,00

Опис процесу:

В 420 л води розчиняють 11 кг каустичної соди (в перерахунку на 100%-ний продукт) і 46,5 кг 1-нафтол-4-сульфокислоти (кислоти Невіля-Вінтера). Розчин охолоджують до 0-3оС і завантажують в апарат 15 кг подрібненого льоду.

 


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)