|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 4: Обєкти логістичного управління
1. Поняття матеріального потоку та параметри, що його характеризують. Класифікація матеріальних потоків. 2. Інформаційні потоки 3. Фінансові потоки та їх класифікація 4. Потоки послуг 5. Логістичні функції та операції.
1. Матеріальний потік – це рух матеріально-товарних цінностей у часовому інтервалі завдяки застосуванню до них логістичних операцій. Параметри, що характеризують матеріальні потоки: · Напрям руху · Довжина шляху · Швидкість – відношення одиниці товарно-матеріальних цінностей на одиницю часу (скільки товарів за одиницю часу) · Інтенсивність Класифікація – це логічна операція, яка полягає у розподілі елементів розглядуваної множини предметів та явищ на підмножини (класи, групи, види) за певними загальними ознаками. Класифікаційні ознаки матеріальних потоків: 1. За номенклатурою: · Однопродуктові · Багатопродуктові 2. За асортиментом: ü Одноасортиментні ü Багатоасортиментні 3. За логістичною системою: · Внутрішні та зовнішні · Вхідні та вихідні 4. За кількісною ознакою: ü Масові ü Великі ü Середні (одне авто) ü Дрібні (траспортний засіб не повністю завантажений). 5. За питомою вагою: · Великовагові (маса місць для морського транспорту - 1 тонна, для залізничного - 0,5 тонни) · Маловагові 6. За ступенем сумісності ü Однопродуктові ü Багатопродуктові 7. За фізико-хімічними властивостями: · Насипні (мука, зерно, крупа) · Навалочні (пісок, руда) · Товарноштучні · Наливні Асортимент продукції – це набір продукції певного типу чи назви, що різняться сортністю, обсягом, розмірами, марками, зовнішнім оформленням та іншими ознаками. (Схема управління матеріальним потоком)
2. Інформаційними потоками називають сукупність інформації, необхідної для управління логістичними операціями та їх контролю. Показники, що характеризують інформаційний потік: Ø Джерело виникнення Ø Напрям руху Ø Швидкість передавання та прийняття Ø Інтенсивність Ø Способи управління. Вимірюють інформаційний потік кількістю прийнятої, опрацьованої або переданої за одиницю часу інформації. Розрізняють такі види інформаціі: o Зовнішню o Повторну. Зовнішня інформація надходить з навколишнього середовища і спрямовується в інформаційну систему з входу. Вона має характер: 1) Обовязкових загальних та галузевих законів (норм, стандартів, лімітів) 2) Постанов, указів, рекомендацій 3) Договорів, угод, ліцензій, патентів 4) Аналізів, експертиз, дослідницьких робіт, проектів. Зовнішня інформація накопичується в системі управління, а також інформаційній системі у вигляді так званих власних знань. Але спочатку вона надходить безпосередньо в систему управління. Тут вона підлягає процесу повторної трансформації і через інформаційну систему подається у систему виробництва у вигляді: § Конструкторської § Технологічної § Виробничої § Економічної § Організаційної § Адміністративної інформації; Встановлюються виробничі завдання, розробляються накази, методи контролю. Далі інформація поступає у виробничу систему. Ця система генерує повторну інформацію, що описує стан самої виробничої системи після, наприклад, постачання, а також інформацію щодо зміни виробничої системи, а саме: v Використання основних виробничих чинників - сировини, персоналу, запасів. v Постачання, кількість виробів, обсяги продажів. Частина цієї інформації залишається у виробничій системі у вигляді власних знань. Решта інформації з виобничої системи після опрацювання в інформаційній системі пересилається в систему управління, а частково передається в навколишнє середовище в формах звітів, розрахунків з постачальниками, одержувачами, з податковою, замовлень на засоби виробництва, пропозиції продажу виробів. (схема)
3. Фінансові потоки - це спрямований рух фінансів, необхідних для забезпечення управління логістичними операціями. Основна мета фінансового потоку в логістиці - забезпечити рух матеріального потоку фінансовими ресурсами у потрібних обсягах і в задані терміни. Класифікаційні ознаки фінансових потоків: 1) за напрямом руху: · Вхідні · Вихідні 2) за логістичною системою: · Зовнішні · Внутрішні 3) за призначенням: · Закупівельні · Інвестиційні · На оновлення робочої сили · Виробничі · Збутові 4) за джерелом фінансування: · Власні · Позичені 5) за формами розрахунку: · Грошові · Інформаційно-фінансові (безготівкові) · Розрахунково- фінансові 6) за видами господарських звязків: · Горизонтальні – рух між рівноправними субєктами підприємницької діяльності · Вертикальні – між дочірніми і материнськими комерційними організаціями.
4. Потік послуг або сервісний потік – це особливий вид діяльності, що задовільняє суспільні та особисті потреби (транспортні послуги, оптовороздрібні, консультаційні тощо). Види послуг: 1) технічні: Ø Передпродажні для організацій та споживачів – демонтаж старого обладнання, демонстрація пропонованого обладнання в роботі, надання технічноі документаціі, каталогів обладнання, запасних частин до нього тощо. Ø Передпродажні для посередників – консультація фахівців про товари і технічне обслуговування та всі попередні. Ø Післяпродажні для організацій та споживачів – навчання персоналу, контроль за правильністю експлуатації, профілактичне обслуговування та ремонт, забезпечення запаснимии частинами, діагностика обладнання. Ø Післяпродажні для посередників – надання технічної документації, каталогів, консультація фахівців про товари, навчання персоналу, технічне обслуговування. 2) торгівельні: Ø Передпродажні для організацій та споживачів – безкоштовне надання рекламних матеріалів про товари і послуги. Ø Передпродажні для посередників – інформація про товарний ринок і рекомендації щодо просування товарів на нього та все попереднє Ø Післяпродажні для організацій та споживачів – доставка придбаного обладнання та запасних частин Ø Післяпродажні для посередників – все те саме. 3) фінансові: Ø Передпродажні для організацій та споживачів - лізинг, надання знижок, надання кредитів Ø Передпродажні для посередників – те саме Ø Післяпродажні для організацій та споживачів - лізинг, виплата податків на власність в разі лізингу. Ø Післяпродажні для посередників – те саме.
5. Логістична операція – це будь-яка дія, спрямована на перетворення матеріального, фінансового чи інформаційного потоків. До логістичних операцій з матеріальнимии потоками належать: ü Навантаження ü Транспортування ü Розвантаження ü Складування ü Упакування До логістичних операцій з фінансовимии потоками належать: ü Розрахунки з постачальниками за матеріальні ресурси і споживачами за поствлену продукцію ü Страхування вантажів До логістичних операцій з інформаційними потоками належать усі операції щодо збирання, опрацювання,і передавання інформації, яка відповідає матеріальному і фінансовому потокам, передавання інформації про вантажі і платежі, збереження усієі інформації тощо.
Логістична функція – це сукупність логістичних операцій, виконання яких необхідне для досягнення цілей логістичної системи. Поділяють на: 1) Базисні- постачання, виробництво, збут 2) Основні - підтримування стандартів обслуговування споживачів, управління закупівлями, транспортування, управління запасами, управління замовленнями, управління виробничими процедурами, ціноутворення. 3) Підтримувальні – складування, вантажоперероблення, захисне упакування, забезпечення повернення товарів, забезпечення запасними частинами та сервісне обслуговування, збирання повернених товарів, інформаційно-компютерна підтримка, фізичний розподіл.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |