|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Класифікація надзвичайних ситуацій. За сутністю та причинами виникнення надзвичайні ситуації поділяють на природні, соціальні та техногенніЗа сутністю та причинами виникнення надзвичайні ситуації поділяють на природні, соціальні та техногенні. У результаті дії природних, соціальних, техногенних, надзвичайних ситуацій їх взаємодії або негативної антропогенної діяльності людства можуть виникати негативні екологічні наслідки, що за своєю масштабністю прирівнюються до надзвичайних ситуацій. За масштабом та глибиною надзвичайні ситуації (НС) поділяють на: - локальні - об’єктові - місцеві - регіональні - національні - глобальні Локальна НС: загроза її виникнення та розповсюдження наслідків обмежена виробничим приміщенням. Об’єктова НС обмежена територією об’єкта. Місцева НС обмежена територією населеного пункту, району чи області. Регіональна НС обмежена територією декількох областей, краю чи суміжних країн. Національна НС: наслідки охоплюють великі території держави, але не виходять за її кордони. Глобальна НС: загроза її виникнення та поширення наслідків — континент або значна його частина чи планета в цілому. Одні і ті самі надзвичайні ситуації можуть виникати як у мирний так і у воєнний час. Воєнний година характеризується використанням великої кількості звичайної зброї, можливістю застосування зброї масового знищення та впливом, що дорівнює розмірам стихійних відважний або й перевищує їх. Кожна з надзвичайних ситуацій може статі причиною виникнення іншої надзвичайної ситуації.
У мирний година можуть виникати надзвичайні ситуації всіх видів, навіть такі характерні для воєнного годині надзвичайні ситуації як ядерні вибухи, хімічне та бактеріологічне зараження внаслідок аварій та терористичної діяльності Катастрофа — стрибкоподібна зміна властивостей об’єкта — загальний термін для визначення значної природної надзвичайної ситуації та антропогенної аварії. Аварія — вихід з ладу технічних споруд (гребель, тунелів, будівель, шахт), пожежі, руйнування кораблів, поїздів, отруєння води в системах водопостачання худо.
За розмірами та заподіяною шкодою аварії поділяють на: легкі середні важкі особливо важкі.
Види аварій та катастроф: - транспортні - пожежі - вибухи - руйнування споруд - руйнування обладнання - руйнування з порушенням енерго-, водо-, тепло- та інших систем - життєзабезпечення населення та виробництва - руйнування з викидом радіоактивних речовин - руйнування з викидом отруйних речовин - руйнування з викидом небезпечних мікроорганізмів.
ЕКОЛОГІЯ - це наука про взаємозв’язок живих організмів між собою та навколишнім середовищем, тобто про взаємодію суспільства та природи, людини і навколишнього середовища. Розвіток глобальної екологічної кризи на Землі пов’язаний з демографічним вибухом — надзвичайно швидким зростанням населення на планеті та наслідками НТР та НТП — зростанням потужності технічних засобів. Негатівній вплив людства на навколишнє середовище можна визначити, застосувавши емпіричну формулу: W = N ´ P ´ k де W — негативний вплив людства на навколишнє середовище; N — кількість населення планети; P — потужність технічних засобів у розрахунку на 1 людину; k — коефіцієнт раціонального використання природних ресурсів та утилізація відходів. Пріродне забруднення має розподільчий (космічний пив, який практично не впливає на оточуюче середовище) або тимчасовий стихійний характер (пожежі, виверження вулканів). Рівень забруднення атмосфери в глобальному масштабі при цьому, як правило, залишається фоновим. Антропогенне забруднення характеризується численністю видів та джерел внаслідок використання практично всіх хімічних елементів для забезпечення сучасних технологічних процесів.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |