АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Економічна оцінка природно-ресурсного потенціалу Франції

Читайте также:
  1. Агропромисловий комплекс та економічна безпека країни
  2. Аналіз та оцінка екологічної складової регіональної системи
  3. Аналіз та оцінка маркетингових можливостей підприємства. Використання матриці Ансоффа.
  4. Аналіз та оцінка рівня економічного розвитку регіонів України
  5. Аналіз та оцінка рівня соціального розвитку регіонів України
  6. Взаємодія АD і АS. Макроекономічна рівновага
  7. Вивчення й оцінка КІСП
  8. Види кредитів, їх класифікація та економічна характеристика
  9. ДИСЦИПЛІНА «ЕКОНОМІЧНА ТЕОРІЯ»
  10. Економіка і економічна думка Радянської україни до другої світової війни
  11. Економічна безпека як багаторівнева система: поняття та базові елементи
  12. Економічна ефективність виробництва.

Вступ

Франція лежить на заході Європи. Крім континентальної частини, до її складу входить острів Корсика. Площа — 552 тис. км кв. Населення — 58,1 млн чоловік. Столиця — Париж. Крупні міста. Марсель, Ліон, Лілль, Бордо, Тулуза, Ніцца, Нант, Страсбург, Тулон, Руан. Франція розділена на 96 адміністративних одиниць — департаментів. Особливий статус заморських департаментів мають Гваделупа, Мартініка, Французька Полінезія, Французькі антарктичні території, Гвіана, Реюньон, острови Сен-Пьер, Майотта, Мікелон, Уолліс і Футуна. У Франції 22 історичні провінції (Бретань, Бургундія, Лотарингія, Наварра, Прованс і т. д.). Крім того, Франція володіє обширними заморськими територіями, до яких відноситься ряд островів в Тихому океані. Це Нова Каледонія, Французька Полінезія, Франції належать також острови Уолліс, Футуна, Південні землі і Французька Антарктика. Франція — одна з тих країн, внесок яких в історію й культуру світу особливо значний. В XVII—XVIII ст. за кількістю населення і економічним потенціалом Франція була найбільшою країною Європи. Французька мова перетворилась на міжнародну мову світського товариства і дипломатії. Величезний вплив на розвиток людства справила Французька буржуазна революція кінця XVIII ст. Французька колоніальна імперія за своїми розмірами поступалася лише британській. Незважаючи на воєнну поразку в 1940 р., Франція після другої світової війни виявилася спроможною зміцнити свої економічні й політичні позиції, стала одним із засновників ЄС і тепер за розмірами ВНП посідає четверте місце серед шести головних економічно розвинених країн, після США, Японії і Німеччини.

Економічна оцінка природно-ресурсного потенціалу Франції

 

Природні умови Франції дуже різноманітні. 50% її території займають низовини - Північно-Французька (або Паризький басейн), Гаронская (або Аквітанська), а також Ельзаська низовина і долина нижньої зони. Всі вони мають важливе значення для сільського господарства.

Гірська система Франції займає майже таку ж площу, як і низовини. Вони поділяються на давні, переважно згладжені масиви герціанского походження, до яких належать Центральний і Арморіканскій масиви, Вогези і Арденни та молоді гори третинної складчастості - Піренеї, Альпи і Юра. У Вогезах і в Центральному масиві зустрічаються досить високі вершини.

Кліматичні умови Франції являють собою як би сукупність кліматів різних країн Європи. Чітко виражений клімат двох типів - океанічний і середземноморський, що сприяє багатосторонності розвитку сільського господарства.

Завдяки великій кількості атмосферних опадів і особливостей рельєфу річкова мережа Франції дуже велика. Головний вододіл-це Центральний масив. Найбільш важлива річка країни - це Сена, загальною довжиною понад 1000 км. З усіх річок Франції Сена має найбільш спокійний плин і регульований стік. Це найкраща річкова магістраль країни.

Інший характер має Луара, яка зі своїми притоками зрошує майже 1/5 території Франції. Вона має невелике транспортне значення. Обмежене транспортне значення має і Гаронна - дуже неспокійна річка, для якої характерні сильні паводки в результаті дощів, принесених з Атлантичного океану та Середземного моря.

Крупной рікою країни є також Рона. Транспортне значення Рони невелика з-за порогів і засміченості русла наносами. Але Рона володіє величезними запасами гідроенергії.

Грунти Франції різноманітні. Найбільш цінні з них - бурі лісові на лесовидних суглинках, а також лесові і алювіальні. Бурі лісові, або, як їх називають у Франції, лимонні грунту, багаті перегноєм, вапном і поруч легко засвоюваних речовин, займають в країні великі простори. Особливо характерні вони для Паризького басейну. Вельми родючі і алювіальні грунти, що простягнулися смугами в долині Луари, від Орлеана до Анже, в долині Нижньої Рони, в середній течії Гаронни і в долині еони, а також наносні грунту на місцях колишніх морських заток, заповнених в наш час наносами. У межах Франції є і малородючі грунту. Вони зустрічаються у високогірних районах Альп і Піренеїв, Ландах, сухий Шампані, Провансу і більшої частини Французького масиву. Виняток у Франції становлять лише дуже родючі грунти, що утворилися на вулканічних породах древніх лавових потоків, так звані "планези" (в горах Оверні).

Багатовікова культура землеробства в поєднанні із застосуванням сучасної агротехніки сильно змінили протягом ряду поколінь властиві малородючих грунтах властивості, наділивши їх новими цінними якостями, що забезпечують підвищення врожайності. Природна рослинність також сильно змінена людиною. Ліси, що покривали минулого більшу частину країни, займають тепер лише близько 1/5 її території. Найбільш великі масиви їх у природному вигляді збереглися в Вогезах, Юрі і Савойський Альпах. В солоних і Шампані і особливо на Південно-заході Франції, на піщаних пустках Ланд істотне значення набуло штучне лісонасадження. У деяких місцях, наприклад в Бретані, ліси замінені яблуневими садами. Окремі території країни, де мало деревної рослинності, багаті травами. Особливо в цьому відношенні виділяється Нормандія.

Корисні копалини Франції досить різноманітні. Серед них особливо багато залізної руди, бокситів і калійної солі. За запасами залізної руди (близько 8,5 млрд. т) Франція займає п'яте місце в світі. У Європі це єдина країна, яка не тільки повністю задовольняє свої потреби в залізній руді, але і експортує її в значній кількості в зарубіжні країни. 3/4 запасів залізної руди зосереджено в Лотарингії. Середній вміст у них заліза невелекий (32%). До того ж руда містить шкідливі домішки, зокрема фосфор. Все це ускладнює її використання в чорній металургії. Одним суттєвою перевагою є те, що руда залягає близько від поверхні: розвідку її в ряді випадків можна проводити відкритим способом. Тому Лотарингська руда один з найдешевших у світі. Невеликі поклади залізної руди є також в Нормандії (на південь від м. Кана), в Бретані і в Центральних та Східних Піренеях.

Запаси мінерального палива у Франції невеликі. Ресурси кам'яного вугілля оцінюються в 9,5 млрд. т. Басейни і родовища бурого вугілля зосереджені в Центральному масиві. При невеликих запасах вугілля і не завжди сприятливих умовах експлуатації вугілля велике значення вони не мають. Положення ускладнюється тим, що Франція бідна коксівним вугіллям і антрацитом. Ще менш значні у Франції запаси нафти. Вони складають всього лише 32,6 млн. т. Більш значні ресурси природного газу (255 млрд. куб. М), зосереджені на південному заході країни. Це створює можливості для деякого поліпшення структури паливно-енергетичного балансу Франції за рахунок власних природних ресурсов.

 


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)