|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Самомаркетинг
Тема: «ЛЮДИНА НА РИНКУ ПРАЦІ» План. Самомаркетинг. Напрями пошуку роботи. Підготовка і представлення інформації про себе на ринку праці. 4. Трудова кар’єра: поняття, значення, види, планування та реалізація. Основні поняття. Індивідуальна трудова угода, професійне резюме, самомаркетинг, трудова кар’єра, трудовий контракт. Питання для контрою знань. 1.Назвіть основні положення самомаркетингу. 2.Яке значення для самомаркетингу має освіта і кваліфікація? 3.В чому полягає значення планування та реалізації трудової кар’єри для лю- дини, для підприємства і для суспільства. 4. Напрями роботи, які вимагає від людини успішна реалізація професійної кар’єри. 5.В чому полягає особливість трудового контракту порівняно з іншими вида- ми трудових угод?
Література.
1. Кодекс законів про працю України. – К.: Парламентське вид-во, 2003. 2. Закон України «Про підприємства» (Відомості Верховної Ради Украї- ни – 1991 - №24). 5. Богиня Д.П., Грішнова О.А., Основи економіки праці: Навч. посіб. – К. Знання-Прес, 2000. 6. Буряк П.Ю., Карпінський Б.А., Григор’єва М.І. Економіка праці і соці- ально-трудові відносини: Навчальний посібник. – Київ: Центр навчаль- ної літератури, 2004. 7. Завіновська Г.Т., Економіка праці: навч. посібник – К. КНЕУ, 2003. 8. Грішнова О.А., Економіка праці та соціально-трудові відносини: Під- ручник. – К.; Знання, 2006. 9. Економіка підприємства: Навч. пос. /За ред.. А.В.Шегди. – К.; Зна- ння, 2005. 10. Економіка підприємства: Підручник / За заг. ред. С.Ф. Покропив- ного. – К.; КНЕУ, 2003. 11.Примак Т.О. Економіка підприємства: Навч. посіб. – К.: Вікар,2006.
Самомаркетинг. Маркетинг у трудовій сфері, як і в усіх інших сферах діяльності, дає можливість працівникові створювати свою робочу силу і продавати трудові послуги з урахува- нням кон’юнктури ринку праці, його законів та методів діяльності на ньому. Самомаркетинг – це процес самовиховання й формування власного позитивного іміджу як висококваліфікованої, високоморальної, працьовитої людини, яка вміє ефективно працювати в колективі. Самомаркетинг передбачає формування своєї робочої сили з позицій забеспечен- ня високого рівня її якості та конкурентоспроможності та подання, поширення по- зитивної інформації про себе на ринку праці. Застосування маркетингу дає змогу претенденту на роботу визначити наявність попиту на товар (платоспроможного та зацікавленого у робочій силі саме такої яко- сті роботодавця), здійснити рекламу та збут товару (тобто надати про себе інфор- мацію, подати себе так, щоб зацікавити роботодавця, отримати найвигідніші умови праці та оплати) та якнайкраще задовольнити потребу покупця цього товару (вико- ння своїх обов’язків найкращим чином, закріплення на цій роботі та досягнення у ній успіху). Хоча нині діють спеціалізовані консультаційні фірми з добору персона- лу й працевлаштування, які можуть сприяти плануванню й реалізації кар’єри пра- цівника, однак здебільшого всі перелічені функції на ринку праці претендент вико- нує самостійно, тому оволодіння методами самомаркетингу є необхідною умовою успішної кар’єри. В процесі самомаркетингу необхідно визначити рівень попиту на робочу силу пе- вного рівня якості та діапазон цін. Причому часто високий попит на певні професії та кваліфікації не гарантує високу оплату та успішність кар’єри. Також необхідно врахувати можливі зміни ситуації на ринку праці під впливом таких тенденцій, як глобалізація економіки та інтеграційні процеси у світі, структурна перебудова еко- коміки, розвиток одних сфер діяльності та занепад інших тощо. Після оцінювання стану та тенденцій розвитку ринку праці для подальшого успі- шного формування власної кар’єри необхідно правильно вибрати професію. Вибір професії залежить від правильного виявлення своїх професійних нахилів, реальних здібностей, врахування кон’юнктури ринку праці, реальних можливостей отриман- ня освіти, перенавчання та підвищення кваліфікації. Сформувавши себе як спеціаліста з урахуванням потреб ринку, можна значною мірою запрограмувати свій подальший успіх, що визначається отриманням гарної роботи на старті кар’єри та при переході з одного місця на інше, закріпленням на престижній роботі, посадовим зростанням в межах фірми, самореалізацією і висо- кими трудовими доходами.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |