АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Приклади типових заач, що виносяться на іспит з дисципліни «Організація управління промисловим підприємством

Читайте также:
  1. II. Основні напрями роботи, завдання та функції управління
  2. IV. Запишіть 2 приклади: один - пособництва зґвалтуванню, другий - готування до розбещення неповнолітніх (складіть фабули).
  3. V. Запишіть 2 приклади вчинення замаху на злочини, передбачені статтями розділу ІІІ Особливої частини КК України (складіть фабули).
  4. VII. Стягнення за порушення трудової дисципліни
  5. VІ. Основна нормативно-правова і навчальна література для підготовки до заліку (іспиту) з Кримінально-виконавчого права.
  6. А) розподіл навчального часу за темами для студентів-магістрів за спеціальністю 8.030109 – «Управління персоналом та економіка праці» стаціонарної форми навчання
  7. Автоматизовані системи управління проектами
  8. Адреса регістра управління завершується на: 11
  9. Актуальність проблеми управління освітою
  10. Аналіз є однією із функцій управління
  11. Аналіз ризику та ефективності управління портфелем фінансових інвестицій.
  12. Англо-американська модель корпоративного управління

1. Типова задача по визначенню економічності апарату управління.

На підприємстві є 32 структурних підрозділи, а у відповідності з типовою структурою та нормативними умовами їх формування (по чисельності працюючих) їх повинно бути не більше 24. Фактична чисельність працівників апарату управління складає 210 при нормативній чисельності 170. Обчислити коефіцієнт економічності апарату управління підприємством. (Кеу = Кс * Кау)

 

2. Типова задача по визначенню рівня кваліфікації робітників апарату управління.

В плановому відділі працює 5 чоловік. З них три працівника мають вищу освіту, один – середню спеціальну освіту, один – середню освіту і три роки практичного стажу на підприємстві.

К =

Nв – чисельність ІТП та службовців з вищою та середньою спеціальною освітою.

Nф – загальна чисельність персоналу.

 

3. Типова задача по виявленню ступеню впливу чисельності персоналу підприємства на обсяг виробництва продукції.

На підприємстві помітно знизилася чисельність робітників, рівень використання робочого часу та виробіток одного робітника в різні відтинки часу (рік, доба, година), що підтверджується показниками, наведеними за два суміжні розрахункові року) у табл.

Вихідні показники, що характеризують чисельність робітників і рівень використання робочого часу на підприємстві

 

Показники Роки розрахункового періоду
   
Чисельність працівників, звільнених за власним бажанням і порушеннями трудової дисципліни, чол. 110,5 130,2
Облікова чисельність персоналу у звітному році, чол. 729,5 665,2
Кількість робочих днів відпрацьованих одним робітником у звітноу році 230,7 220,9
Середня кількість відпрацьованих одним робітником днів до звільнення 160,2 150,1

 

Така ситуація вплинула на обсяг будівельно-матеріальних робіт на підприємстві.

Обчислити, яким чином плинність персоналу вплинуло на данний виробничо-технологічний процес.

 

Обмр= ,

де Чзв – чисельність працівників, звільнених за власним бажанням і порушеннями трудової дисципліни, чол.;

Чзр – облікова чисельність персоналу у звітному році, чол;

Трд – фактична кількість робочих днів у звітному році;

Тдзв – середня кількість відпрацьованих одним робітником днів до звільнення.

 

4. Типова задача по визначенню кількості рівнів управління.

Чисельність працюючих на підприємстві складається 400 осіб, норма керованості

для бригадирів становить 20 осіб, для керівників функціональних підрозділів – 8 осіб,

а для менеджерів вищого рівня управління – 4 особи. Необхідно розрахувати

нормативну кількість рівнів управління (Кру) для підприємства, якщо департамент

автоперевезень, який налічує 90 осіб, працює в три зміни з 5-00 до 24-00, а call-центр,

в якому працює 20 осіб – в дві зміни з 8-00 до 22-00.

, де

Ро - чисельність працюючих;

Сх - кількість змін роботи;

Н у.с. - середня норма керованості;

Н у.н. - середня норма керованості для бригадирів.

 

5. Типова задача на визначення ефективності використання робочого часу.

На підприємстві чисельність працівників у травні місяці становила 320 осіб. Всі підрозділи, окрім виробничих цехів та охорони, працюють в одну зміну з 8-00 до 16-30. Виробничі цехи, які налічують 100 осіб, працюють у дві зміни з 7-00 до 24-00. Підрозділ охорони працює цілодобово у чотири зміни та налічує 32 особи. Тривалість обідньої перерви для всіх підрозділів становить 30 хвилин.

Спостерігаючи за трудовою дисципліною, можна дійти висновку, що на підприємстві мають місце запізнення на роботу, характерні для всіх підрозділів в середньому на 10 хвилин та додаткові втрати робочого часу, пов’язані з ненормативними перервами, які становлять 20 хвилин. Для виробничих цехів відповідно до особливостей виробничого процесу передбачені додаткові перерви для кожного працівника загальною тривалістю 20 хвилин. Необхідно визначити ефективність використання робочого часу на підприємстві за поточний місяць.

 

Е в.р.ч. = (Фк.ч. – Ф втрат) / Фк.ч.,

де Фк.ч., Ф втрат – фонд корисного та втраченого часу.

 

6. Типова задача на розрахунок коефіцієнту економічності апарату управління.

Обчислити коефіцієнт економічності апарату управління підприємства у поточному (станом на травень) та розрахунковому періоді (станом на червень), якщо фактично у травні на підприємстві функціонувало 20 структурних підрозділів, що не відповідає типовій структурі та встановленим нормативам (на 15% менше), а на початок червня підприємство ліквідувало 2 філії та створило відділ реклами шляхом його виокремлення з відділу маркетингу. Фактична чисельність працівників у червні становила 250 осіб, що відповідає нормативним вимогам, і у порівнянні з попереднім місяцем скоротилась на 10 осіб.

Кеу = Кс х Кау, де

Кс - коефіцієнт відповідності структури;

Кау - коефіцієнт відповідності апарату управління;

, де

Кфп, Кнп – фактична та планова чисельність підрозділів;

, де

Кф.ау, Кн.ау – фактична та нормативна чисельність працівників апарату управління

 

7. Типова задача на визначення коефіцієнтів абсолютного та ефективного використання інформації.

Відділ маркетингу отримує різноманітну інформацію, яка в середньому розподіляється таким чином: від внутрішніх підрозділів – обсягом 500 документів на місяць, від консалтингової компанії, яка працює з підприємством – 100 документів, від інших зовнішніх контрагентів – 150 документів. З усих документів, що надійшли із зовнішнього середовища 10% становить рекламна розсилка, 60 документів – скарги від споживачів, які не пов’язані з діяльністю даного підрозділу. Лише 50% документів від консалтингової компанії та 75% - від внутрішніх підрозділів містять необхідні дані для діяльності відділу маркетингу. Необхідно визначити коефіцієнт абсолютного та ефективного використання інформації.

, де

іе.вик - число випадків ефективного використання документів;

івхід - кількість документів, що надходять за місяць.
4. Карта самостійної роботи студентів.

У відповідності до „Положення про організацію самостійної та індиві-дуально-консультативної роботи у КНЕУ”, затвердженого Вченою радою КНЕУ 2004р., робоча навчальна програма з дисципліни „Організація управління промисловим підприємством” включає в розділі „Самостійна робота студентів”

„Карти самостійної роботи студентів” (Карта СРС). Вона є основою організації СРС і відображає перелік форм самостійної роботи, які має вико-нати студент відповідно до робочої навчальної програми. Карта СРС також обов”язково входить до „Методичних матеріалів щодо змісту та організації

самостійної роботи студентів, поточного і підсумкового контролю їх знань”.

Всі завдання СРС поділяються на обов”язкові та вибіркові. До обов”язкових належать завдання, які всі студенти повинні виконувати обов”язково під час вивчення даної дисципліни. Вибіркові включають альте-рнативні завдання, серед яких студент на власний розсуд обирає конкретні завдання для набору необхідної кількості балів.

Карта СРС розробляється окремо по кожній формі навчання (денна, вечірня, заочна).

Студентам надається інформація про всі обов”язкові та вибіркові завдання з „Антикризового управління підприємством” та максимальну кіль-

кість балів, які можливо набрати за їх виконання.

Кожен студент самостійно роздруковує для себе Карту СРС із „Методичних матеріалів щодо змісту та організації самостійної роботи студентів, поточного і підсумкового контролю їх знань”, розміщених на сайті КНЕУ, визначається щодо вибіркової складової своєї самостійної роботи, виконує обов”язкові та вибіркові завдання та відповідно до вказаних термінів звітує викладачу щодо їх виконання.

Оцінки (бали), одержані студентами за виконання різних видів СРС,

фіксуються викладачем в Журналі обліку поточної успішності студентів.

Поточні консультації студентів з питань виконання завдань СРС та підведення результатів з деяких видів виконаних робіт здійснюється під час планових занять з індивідуально-консультативної роботи (ІКР). Конкретні види та форми ІКР визначено кафедрою та включено до графіка проведення

індивідуально-консультативної роботи, який наведено нижче.


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.)