|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Варіант 7(Морфологія)ПЕДАГОГІЧНА ЗАДАЧА № 1 - Оленка! – звернулася до учениці Марія Іванівна. – На які питання відповідають відмінки української мови. Проілюструй на власних прикладах. Учениця відповіла на відмінно, ще й додала: - Кличний відмінок в українській мові служить для вираження форми звертання. Наприклад: Оленка – Оленко! Учні засміялися. Вчителька глянула ненависним поглядом на Оленку і поставила їй трійку, нічого не обґрунтувавши.
- ЧИ ПРАВИЛЬНО ВЧИНИЛА ВЧИТЕЛЬКА? - ЩОБ ВИ ЗРОБИЛИ НА МІСЦІ ВЧИТЕЛЬКИ?
ПЕДАГОГІЧНА ЗАДАЧА № 2 У школі відбувався урок вивчення нового матеріалу на основі набутих знань умінь і навичок за попередні роки. Дітям пояснили, що цього навчального року українську мову та літературу буде викладати інша вчителька, адже попередня змінила місце роботи. В десятому класі відбувався урок, темою якого була: «Прикметник як частина мови, значення, морфологічні ознаки, синтаксичні функції. Лексико-граматичні розряди». Оксана Петрівна розпочала урок із питання до класу: - Що ви знаєте про прикметник із попередніх років? Учні сказали що таке прикметник, охарактеризували морфологічні ознаки та назвали синтаксичні функції. - Ви все знаєте, тому переходимо до тренувальних вправ. Отже завданням першої вправи буде: визначити розряди прикметників, – сказала вчителька. - Оксано Петрівно! – вигукнула здивована Катруся. – Ми раніше не вивчали розрядів прикметників. - Цьому вас повинні були навчити раніше, - вигукнула вчителька та додала. – Чому я повинна виправляти чиїсь не доопрацювання? - ЧИ ПРАВОМІРНИМИ Є ДІЇ ВЧИТЕЛЯ? - ЯК В ТАКІЙ СИТУАЦІЇ ПОТРІБНО ДІЯТИ?
ПЕДАГОГІЧНА ЗАДАЧА №3 У школі вийшов збіг уроків з української мови у двох паралельних восьмих класах. Вчителька прийшла до класу А, і попросила відмінницю цього класу, Галинку, провести урок у класі Б. На уроці діти повинні були поділити суцільно написаний текст на слова. Тому Марія Петрівна дала учениці необхідний матеріал за яким мала виконуватися робота. Учні написали диктант, і здали роботи. Перевіряючи текст вчителька розчарувалася в учениці, якій довірила таку відповідальну роботу. Адже один і той самий текст у кожному класі був написаний по-різному. Вчителька обурилася та поставила двійки всім учням класу Б та тій учениці, яка проводила заняття. Текст був таким: відгострогословаажберезаживе; сторожевихквітокзірвуядлядіток; вітерзсадомграється – ажсторожхитається; думавязламати, азламаладонька; сперечалисязапекло; зновпочинаюяіти. - ЯК ПОВИННА БУЛА Б ВЧИНИТИ ВЧИТЕЛЬКА У ТАКІЙ СИТУАЦІЇ? - З ЯКИХ ПРИЧИН ТАК ВИЙШЛО? - ПОЯСНІТЬ ВИНИКНЕННЯ ДВОЗНАЧНОСТІ (КАЛАМБУРІВ) ПІД ЧАС ВИМОВИ НАВЕДЕНОГО ПРИКЛАДУ.
ПЕДАГОГІЧНА ЗАДАЧА № 4 Вчитель української мови виніс на контрольну роботу всі завдання типу: останній склад слова – займенник, складається з двох літер, що означають дві фонеми. Поступово додаючи до нього зліва по одній букві, утворюємо слова з таким значенням: а) з трьох літер – неозначена форма дієслова із значенням пересування; б) з чотирьох – іменник множини із значенням частин дерева і взагалі рослин; в) з п’яти – дієслово наказового способу із значенням дії для подолання темряви; г) з шести – теж дієслово, в тій же формі і з тим же основним значенням, префіксальне – на означення охоплення дією великого простору; д) із семи – теж дієслово, того ж основного значення, з іншим префіксом, має значення з відтінком обмеженої тривалості дії. Знайдіть ці слова. Більша частина семикласників не впоралася із завданнями. За що у підсумку вчитель виставив учням низькі оцінки. - ЧОМУ УЧНІ НЕ ВПОРАЛИСЯ ІЗ ЗАВДАННЯМИ? - У ЧОМУ ПОМИЛКА ВЧИТЕЛЯ?
ПЕДАГОГІЧНА ЗАДАЧА № 5 - Охарактеризуйте морфологічні ознаки прикметника? – дала завдання Леся Макарівна. Василько підніс руку. – Будь ласка Васильку прошу, - сказала вчителька. Василько охарактеризував рід, число та відмінки прикметників. І задоволено посміхався, радіючи тому, що досконало знав відповідь на запитання. Але Леся Макарівна поставила додаткове запитання. – А які два прикметники мають лише жіночий рід? Василько розгублено дивився на клас, де почав роздаватися шорох. Очевидно було, що ніхто з восьмикласників не знав відповіді на запитання. - Сідай 8 балів, - сказала вчителька і продовжила вести урок далі.
- ЧИ ПРАВИЛЬНО СТАВИТИ ТАКІ ЗАПИТАННЯ У СЕРЕДНІЙ ШКОЛІ? - ЩО ПОВИННА БУЛА Б ЗРОБИТИ ВЧИТЕЛЬКА У ТАКІЙ СИТУАЦІЇ?
ПЕДАГОГІЧНА ЗАДАЧА № 6 За довгі роки своєї педагогічної практики Ірина Олександрівна знала яких мовленнєвих недоліків частіше за все припускаються учні середньої школи під час мовлення, написання творів та інших видів вправ. Тому позапланово виділила у кожному класі (не повідомивши про це адміністрацію школи) урок для формування умінь та навичок шляхом тренувальних вправ на словосполучення в яких роблять найбільше помилок під час складання синтаксичних конструкцій, а саме. До уроку дібрала такий навчальний матеріал: по предложению делегата на пропозицію делегата по Вашему желанию на Ваше бажання называть по имени називати на ім’я концерт по заявкам концерт на замовлення по требованию на вимогу по собственному желанию за власним бажанням по нашим подсчетам за нашими підрахунками по семейным обстоятельствам за сімейних обставин действовать по правилам діяти за правилами по согласию сторон за згодою сторін по специальности із фаху, за фахом по постановлению за ухвалою по приказу директора за наказом директора по договорённости за домовленістю по итогам за підсумками по необходимости через необхідність по совместительству за сумісництвом по случаю празднования з нагоди святкування комиссия по вопросам комісія з питань обратиться по вопросу звернутися з питань конспект по математике конспект із математики по многим причинам з багатьох причин данные по учету дані з обліку специалист по экономике фахівець з економіки по направлению к городу у напрямку міста осталось по наследству лишилось у спадок по мере возможности у міру можливості уехать по делу поїхати у справі по болезни (отпуск) через хворобу (відпустка) по техническим причинам через технічні причини по негодности списать через непридатність списати по ошибке через помилку, помилково по безналичному расчету безготівковим розрахунком, по факсу факсом сообщить по телефону повідомити за телефоном передать по телеграфу переказати телеграфом младше по возрасту молодший віком в адрес на адресу в виду (иметь) на увазі (мати) в должность вступать на посаду (ставати) в завершение на завершення в защиту на захист в нашу пользу на нашу користь в рассрочку на виплат в расход на видаток в силу изложенного зважаючи на викладене в случае наводнения на випадок повені в честь праздника на честь свята в праздники на свята в министерство до міністерства вовлечь в работу залучити до роботи в соответствии відповідно до, згідно з в состав вошли (комиссии) до складу ввійшли (комісії) в пример за приклад в пяти шагах за п’ять кроків в те времена за тих часів в двух словах двома словами в негодность пришло непридатним стало в последнее время останнім часом в прошлом году торік, минулого року в силу (вступать) набирати чинності в значительной мере значною мірою в некоторой мере деякою мірою в течение недели протягом тижня
- ЩО ЦЕЙ УРОК ДАСТЬ ДЛЯ УЧНІВ? - ЧИ ПРАВИЛЬНИМИ Є ДІЇ ВЧИТЕЛЬКИ?
ПЕДАГОГІЧНА ЗАДАЧА № 7 Вчитель дав учням завдання, - Проставте наголоси у словах: випадок, простий, фаховий, гуртожиток, дочка, донька, ненасисть, листопад... Відповідати згодилася відмінниця Іванна, яка так наголосила слова, - ви́падок, прости́й, фа́ховий, гуртожи́ток, дочка́, донька́, нена́систь, листопа́д. У класі розпочалася суперечка у яку не міг не втрутитися вчитель, - які складнощі у вас виникли? – запитав він. Миколка, який навчався не дуже добре сказав, - я не погоджуюся з Іванною, я вважаю, що такі слова як: про́стий, фахови́й, гурто́житок, до́нька мають наголошуватися так. На що вчитель не погодився. - Ні, Миколко, правильний варіант У Іванни. Обурений учень сів, але чого б це йому не коштувало вирішив довести свою правоту. Наступного дня Миколка та ще кілька учнів, які не вважали відповідь Іванни правильною, прибігли до вчителя з орфографічним словником, де показали те, що вони мали рацію. На що вчитель сказав. - Я не вважаю це джерело достовірним.
- ЯК БУТИ УЧНЯМ У ТАКІЙ СИТУАЦІЇ? - ОЦІНІТЬ ПЕДАГОГІЧНИЙ ТАКТ УЧИТЕЛЯ. ОБҐРУНТУЙТЕ
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.) |