|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Цифрове телебачення - 4 годиниОСНОВИ ТЕЛЕБАЧЕННЯ Методичні вказівки до самостійної роботи студентів Напрям «Радіотехніка» Спеціальність 5.05090101 «Конструювання, виробництво і ТОРП» Освітньо-кваліфікаційний рівень - молодий спеціаліст Розглянуто та схвалено на засіданні ЦВК «Конструювання, виробництво і ТОРП» ______ Порнякова Л. Ю. Розробила викладач ______ Ганненко Л. В. «___»____20___ р.
Київ 2014 Розділ 1 ПРИНЦИПИ ТЕЛЕБАЧЕННЯ Тема 1 Променева енергія та її вимірювання I Питання для самопроробки: 1. Розібратися в поняттях: «світловий потік», «сила світла». 2. Розібратися в поняттях: «яскравість», «освітленість».
II Контрольні питання для самоперевірки: 1. Що таке дифузне відображення? 2. Що таке одиниця виміру яскравості?
III Література Колин Ю. В., Арсентов Б. Ю., Колпенская Е. Ю. Телевединие. Стор 5-7
Тема 2 Зір людини - 2 години I Питання для самопроробки: 1. Видимий діапазон 2. Будова ока 3. Крива зору Звернути увагу на характеристику зору II Контрольні питання для самоперевірки: 1. Що таке просторовий кут ясного зору? 2. У чому проявляється інерційність зору людини?
III Література Колин Ю. В., Арсентов Б. Ю., Колпенская Е. Ю. Телевединие. Стор 7-10
Тема 3 Елементи колориметрії - 2 години I Питання для самопроробки: 1. Трикомпонентність кольорового зору 2. Закони змішування кольорів Звернути увагу на поняття «Основні кольори» II Контрольні питання для самоперевірки: 1. Як будується колірний графік? 2. Що таке колірний локус, доповнюючи кольори?
III Література Колин Ю. В., Арсентов Б. Ю., Колпенская Е. Ю. Телевединие. Стор 112-117
Тема 4 Основні схеми перетворень в телебаченні - 4 години I Питання для самопроробки: 1. Основні принципи телебачення. 2. Спільна схема телевізійної системи. Звернути увагу на поняття «Розгортка зображення» II Контрольні питання для самоперевірки: 1. Які існують види розгорток? 2. Що таке синхронність і синфазність телевізійної розгортки?
III Література Колин Ю. В., Арсентов Б. Ю., Колпенская Е. Ю. Телевединие. Стор 11-17
Розділ 2 ТЕЛЕВІЗІЙНІ СИСТЕМИ Тема 1 Системи кольорового і об'ємного телебачення - 4 години I Питання для самопроробки: 1. Отримання сигналу яскравості. 2. Отримання кольорорізних сигналів. 3. Призначення сигналів цифрової синхронізації. 4. Розібратися в принципі квадратурної модуляції. 5. Преваги та недоліки системи ПАЛ. 6. Призначення стробуючих імпульсів. Звернути увагу на те, як передається інформації про колір в системах СЕКАМ, НТСЦ, ПАЛ
II Контрольні питання для самоперевірки: 1. В чому полягає принципова відмінність систем ПАЛ від НТСЦ? 2. В чому полягає принципова відмінність системи СЕКАМ від НТСЦ і ПАЛ? 3. Для чого вносяться ВЧ і НЧ перед спотворення ЧМ сигналів? 4. Як в приймачі видаляються перед спотворенн ЧМ сигналів? 5. Для чого потрібний декодуючий пристрій?
III Література Домбургов Р. М. Телевидиние. Стор. 127-137
Тема 2 Цифрове телебачення - 4 години I Питання для самопроробки: 1. Дискретизація аналогового сигналу 2. Квантування дискретного сигналу 3. Цифрове кодування телевізійного сигналу 4. Кодове слово Звернути увагу на період дискретизації
II Контрольні питання для самоперевірки: 1. Які операції відбуваються під сигналом при перетворенні його з аналогової в цифрову форму? 2. Що таке крок квантуваня? 3. Який принцип формування перешкодозахищених кодових слів? 4. Накреслити функціональну схему, прийомного пристрою цифрової ТВ системи III Література Лузин В. И., Никитин Н. П., Шестяков А. А., Стефанович Ю. Г., Исаков В. Г., Основы телевионной техники. Стор 298-337.
Тема 3 Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.) |