|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
До якого виду господарсько-правових санкцій належить відмова покупця від прийняття і сплати товару неналежного асортименту?
а) горизонтальних; б) вертикальних; в) господарсько-організаційних; г) планово-госпрозрахункових; д) оперативно-господарських.
56. Чи є некомерційна господарська діяльність підприємництвом?
а. Так, оскільки це підприємництво має за мету господарську конкретну ціль. б. Ні, оскільки основною метою підприємництва є отримання прибутку. в. Так, оскільки це підприємництво здійснюється тими самими суб'єктами, що і комерційна господарська діяльність. г. Ні, оскільки це підприємництво не може бути самостійним видом господарювання.
57. Дайте визначеним підприємництва як виду господарської діяльності.
а. Підприємництво - це самостійна господарська діяльність, що здійснюється з метою отримання прибутку. б. Підприємництво - це самостійна, ініціативна і систематична господарська діяльність під належним контролем держави. в. Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється підприємцями з метою досягнення економічних і соціальних результатів. г. Підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. Що таке свобода підприємницької діяльності? а. Підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність. б. Підприємці мають право здійснювати без обмежень будь-яку підприємницьку діяльність за умови її ліцензування. и..Підприємці мають право здійснювати окремі види підприємництва через ліцензування та патентування. г. Підприємці мають право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом.
59. До принципів підприємницької діяльності належать....
а) конституційність і законність; б) комерційний розрахунок і власний комерційний ризик; в) обмеження вибору підприємцем виду підприємницької діяльності; г) поняття "постачальники" та "споживачі продукції"; д) вільне розпорядження прибутком на будь-якій стадії підприємницької діяльності.
До заборонених видів підприємницької діяльності належать.... а) видобування уранових руд; б) видобування бурштину; в) організація та утримання тоталізаторів гральних закладів; г) централізоване водопостачання та водовідведення; д) медична практика; е) виробництво пестицидів, агрохімікатів та оптова і роздрібна торгівля ними.
Не мають права займатися підприємницькою діяльністю....
а) будь-які службові особи органів державної влади та правління; б) керівники, заступники керівників державних і колективних підприємств, установ та організацій; в) особи, які мали судимість за крадіжки, хабарництво та інші корисливі злочини; г) службові особи місцевих державних адміністрацій.
Ситуації. 62. У нормативно-правовому акті, виданому Міністерством аграрної політики України, було зазначено, що він набуває чинності через вісім днів після його видання. 1. Яким нормативно-правовим актом регулюється порядок набуття чинності нормативно-правовими актами міністерств та інших органів виконавчої влади? 2. Чи відповідає зазначений нормативно-правовий акт законодавству України? Дайте аргументовану відповідь 63. Громадянин України Іваненко І. П. здійснює безпосередню самостійну, систематичну на власний ризик діяльність з надання посередницьких послуг з метою отримання прибутку. 1. Чи є Іваненко І. П. суб’єктом господарського права? Обгрунтуйте свою відповідь, посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України. 2. За яких умов фізична особа набуває статусу суб’єкта господарського права?
64. ЗАТ «НДІгазбуд» у зв’язку із зміною місцезнаходження, зафіксованого в статуті, подало до реєструючого органу (в райдерж-адміністрацію) документи для його перереєстрації. Реєструючий орган відмовив вищевказаному ЗАТ в перереєстрації, мотивуючи свою відмову тим, що вона (перереєстрація) суперечить чинному законодавству України. 1. Чи правомірна відмова реєструючого органу? Обгрунтуйте свою відповідь. 2. У яких випадках здійснюється перереєстрація суб’єкта підприємницької діяльності? 65. Громадянин України Васильченко П. Р., сплативши реєстраційний збір у встановленому розмірі та маючи намір провадити підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, подав до органу державної реєстрації реєстраційну картку, три фотокартки, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера як платника податків, документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію, своє рішення за підписом усіх членів сім’ї про намір провадити підприємницьку діяльність, ксерокопію свідоцтва про шлюб та свідоцтва про народження дитини. Чи є у реєструючого органа підстави для відмови Васильченку П. Р. у державній реєстрації? Обгрунтуйте свою відповідь з посиланням на законодавство.
66. Троє громадян вирішили створити господарське товариство, яке б характеризувалося: можливістю залучення коштів інших осіб (незасновників) з метою створення значного за розмірами капіталу; незначним ризиком для учасників товариства у разі негараздів у його діяльності; обмеженим рухом учасників; незначним рівнем публічності діяльності товариства; можливістю формування виконавчого органу не лише з учасників товариства, а й з найманих працівників. 1. Якому виду господарських товариств відповідають ці ознаки? 2. Які дії мають виконати засновники для реалізації свого задуму?
67. Члени виробничого кооперативу на загальних зборах прийняли рішення про заснування дочірнього підприємства у формі відкритого акціонерного товариства. Чи можливо це здійснити? Аргументуйте свою відповідь.
68. Приймаючи рішення про створення акціонерного товариства, засновники мали вирішити питання: 1. Який вид цього товариства – закрите чи відкрите – дає можливість на стадії заснування (до державної реєстрації) сплатити меншу частину статутного фонду? 2. Чи може бути звільнений котрийсь із засновників від сплати обов’язкової частини своєї частки до державної реєстрації товариства? 3. Яким чином має відбуватися повна сплата частки засновника? Допоможіть засновникам знайти відповіді на поставлені запитання.
69. Акціонер закритого акціонерного товариства «Омега» продав належні йому акції своєму приятелеві. Засновники цього товариства звернулися до суду з позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу цих акцій на тій підставі, що установчим договором про заснування товариства була передбачена заборона відчуження акцій товариства третім особам без згоди самого товариства та його акціонерів, які мали переважне право на придбання акцій товариства, що відчужуються. 1. Яке рішення має винести суд? Обгрунтуйте свою відповідь. 2. У чому полягає різниця у правовому статусі (правах та обов’язках) акціонерів відкритого АТ і закритого АТ?
70. Загальними зборами ВАТ «Завод ЗБК», що були скликані за ініціативою спостережної ради, останній делегувалося право призначати склад правління, а правлінню – приймати рішення про створення філій, представництв і дочірніх підприємств товариства. 1. Чи є правомірним таке рішення? 2. Які питання входять до виключної компетенції загальних зборів? 3. У якому порядку приймаються рішення цими зборами?
71. ТОВ «Автоматика» відповідно до укладеного договору отримало в оренду цілісний майновий комплекс казенного підприємства «Надра». За позовом прокурора договір оренди між зазначеними підприємствами рішенням господарського суду було визнано недійсним. 1. Чи правомірне рішення господарського суду? 2. Чи відповідає зазначений договір оренди вимогам закону?
72. Між ЗАТ «Пірс» та державним замовником було укладено Контракт на поставку продукції для державних потреб. ЗАТ «Пірс» виконало умови Контракту в частині виготовлення продукції і повідомило державного замовника про готовність поставити продукцію. Державний замовник, не зазначаючи підстав, відмовився від закупівлі продукції. ЗАТ «Пірс» реалізувало виготовлену продукцію і після цього заявило претензію державному замовникові про відшкодування завданих збитків, у тому числі неотриманого очікуваного прибутку. У відповіді на претензію державний замовник відмовив у задоволенні претензійних вимог на тій підставі, що ЗАТ «Пірс» реалізувало продукцію на свій власний розсуд і об’єктивно мало можливість знайти такого споживача, який запропонував би ціну на продукцію не нижче тієї, що зафіксована у Контракті. ЗАТ «Пірс» звернулося з позовом до господарського суду про стягнення збитків з державного замовника. 1. Яке рішення має постановити господарський суд? 2. Які вимоги у наведеному випадку має заявити ЗАТ «Пірс»?
73. Приватне підприємство «Радон», маючи оригінальний примірник господарського договору на поставку сільськогосподарської продукції з Селянським (фермерським) господарством «Жито», внесло в нього зміни щодо ціни на продукцію. Селянське (фермерське) господарство «Жито» відмовилось від здійснення поставки за зазначеною у примірнику договору ПП «Радон» ціною. ПП «Радон» звернулося до господарського суду з позовною заявою про спонукання С(Ф)Г «Жито» до виконання умов договору поставки. 1. Яке рішення має постановити господарський суд? 2. Чи встановлено в законодавстві порядок внесення змін до господарських договорів?
74. Державне акціонерне товариство за рахунок виділених бюджетних коштів мало побудувати нові виробничі потужності. Вартість будівництва – понад 15 млн. грн. Проектно-кошторисна документація була розроблена проектно-вишукувальним інститутом «Промбудпроект». 1. Який порядок укладення договорів підряду на будівництво об’єктів, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів? 2. Який тип підрядного будівельного договору може бути використаний в даному випадку? 3. Назвіть істотні умови договору, що має укладатися в даному випадку.
75. 9 листопада 2002 р. вантажовідправником «Х» зі станції Ка-гамликська Південної залізниці на адресу вантажоодержувача було відвантажено бензин А-76 вагою 97800 кг. На шляху перевезення цистерна, в якій було відвантажено бензин, з технічних причин була замінена на іншу (з іншим номером) з пломбами, що підтверджено актами загальної форми від 15 листопада 2002 р. При перевірці та видачі вантажу на станції Жуляни Південно-Західної залізниці за накладною встановлено нестачу бензину А-76 у кількості 14500 кг. При цьому номер пломби на цистерні не відповідав номеру, зазначеному у залізничній накладній, оскільки замість зазначеного фактично цистерна була опломбована за іншим номером. Недостачу бензину та невідповідність номеру пломби було затверджено комерційним актом від 20 листопада 2002 р. Вантажоодержувач надіслав перевізнику претензію, в якій запропонував перерахувати суму недостачі за пальне. Перевізник претензію відхилив, посилаючись на статтю 111 Статуту залізниць і мотивуючи відмову тим, що вантаж прибув у справній цистерні і під неушкодженими пломбами. Вантажоодержувач звернувся до господарського суду із позовом про стягнення суми недостачі вантажу, посилаючись на наявність вини перевізника та обгрунтувавши свої вимоги статтями 113, 114 Статуту залізниць. 1. Хто несе відповідальність за збереження вантажу при транспортуванні? 2. Як вирішити цю справу?
76. Дніпропетровським транспортним прокурором було заявлено позов в інтересах держави в особі Дніпропетровського державного підприємства по перевезенню вантажів та пасажирів, що є структурним підрозділом Придніпровської залізниці, до підприємства «Аргон» про стягнення 200 грн. збору за подачу та забирання вагону. Господарським судом в позові було відмовлено через те, що позивач не є стороною договору перевезення. 1. Визначте суб’єктний склад договору перевезення вантажів залізницею. 2. Дайте аргументовану оцінку рішенню суду.
77. Через п’ять місяців після отримання вантажівок за договором лізингу сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) «Зоря» зажадав від лізингової компанії, яка відповідно до договору мала здійснювати технічне обслуговування автомашин, проведення профілактичного ремонту вантажівок, оскільки в одній з них відмічалися перебої в роботі двигуна. Лізингова компанія відмовилася надавати такі послуги через несплату кооперативом, який посилався на фінансову скруту, лізингових платежів протягом останніх трьох місяців. 1. Які права та обов’язки сторін за договором лізингу? 2. Які правові наслідки настають у разі порушення умов договору лізингу? 3. Чи правомірні вимоги СВК «Зоря»? 4. Чи може лізингова компанія застосувати до СВК «Зоря» господарсько-правові санкції і які саме?
78. Державне авіабудівне підприємство, не маючи можливості (через відсутність необхідних коштів) протягом останнього півріччя розплатитися зі своїми кредиторами, а також у зв’язку з відмовою Міністерства, до відання якого входило це підприємство, надати останньому фінансову допомогу, звернулося до господарського суду із заявою про порушення відносно підприємства справи про банкрутство. До заяви були додані: копії установчих документів підприємства, балансовий звіт за останній фінансово-господарський рік, перелік кредиторів підприємства. 1. Який сенс підприємству-боржнику виступати ініціатором порушення відносно себе справи про банкрутство? 2. Які фактичні підстави для порушення справи про банкрутство? 3. Які документи в цьому разі мають бути подані разом із заявою? 1. Які судові процедури можуть бути застосовані до підприємства-боржника? 5. Які особливості провадження у справі про визнання банкрутом державного підприємства?
79. ВАТ «Експорт» звернулося до господарського суду із заявою про визнання ТОВ «Сервіс» банкрутом, оскільки згідно з актом звірки проведених розрахунків заборгованість останнього в розмірі 24 тис. грн. не була сплачена протягом трьох місяців. 1. Яку ухвалу має винести господарський суд? 2. Які умови встановлені для порушення провадження у справі про банкрутство? Обгрунтуйте свою відповідь.
80. Керуючий санацією через два місяці після винесення ухвали про санацію боржника подав комітету кредиторів план санації боржника. Після ознайомлення з планом санації, комітет кредиторів подав його керуючому санацією, щоб останній цей план затвердив. Посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України, дайте відповідь на наступні запитання: 1. Хто вправі схвалювати план санації боржника? 2. Хто затверджує план санації боржника?3. Які правові наслідки затвердження плану санації боржника?
81. Статутом ТОВ "Допомога", засновниками якого є пенсіонер Криштальов В.Л. і ветеран Великої Вітчизняної війни Шдпалий Н.Г., передбачено такі види діяльності, як торговельна діяльність, посередницька діяльність, виплата і доставка пенсій, маркетингові послуги, грошова допомога малозабезпеченим громадянам, надання всіх видів рекламних послуг, постачання природного і скрапленого газу, надання туристичних послуг, виробництво, передача і постачання електроенергії. Чи всі із вищенаведених видів діяльності можуть здійснюватися зазначеним ТОВ? Зробіть посилання на відповідні положення чинного законодавства України.
82. Задовольняючи вимоги кредиторів відповідно до реєстру вимог кредиторів, боржник розраховувався з останніми вибірково, на власний розсуд. 1. Чи має право боржник при проведенні процедури розпорядження майном задовольняти вимоги кредиторів? 2. Чи встановлена календарна черговість на задоволення вимог кредиторів? 3. Чи є умови задоволення боржником вимог кредиторів? Обґрунтуйте свою відповідь, посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України.
83. Гр. Васильченко П.Р., сплативши реєстраційний збір у встановленому розмірі та маючи намір проводити підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, подав до органу державної реєстрації реєстраційну картку, три фотокартки, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера як платника податків, документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію, своє рішення за підписом усіх членів сім'ї про намір проводити підприємницьку діяльність, ксерокопію свідоцтва про шлюб і свідоцтво про народження дитини. Чи є у реєструючого органу підстави для відмови Ва-сильченку П.Р. у державній реєстрації? Обгрунтуйте свою відповідь із посиланням на чинне законодавство. Які документи необхідно подати для державної реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємництва? Визначте розмір реєстраційного збору.
84. Троє громадян вирішили створити господарське товариство, що характеризувалося би: можливістю залучення коштів інших осіб (не засновників) із метою створення значного за розмірами капіталу; незначним ризиком для учасників товариства в разі негараздів у його діяльності; обмеженим рухом учасників; незначним рівнем публічності діяльності товариства; можливістю формування виконавчого органу не лише із учасників товариства, а й із найманих працівників. 1. Якому виду господарських товариств відповідають ці ознаки? 2. Які дії мають виконати засновники для реалізації свого задуму?
85. Члени виробничого кооперативу на загальних зборах прийняли рішення про заснування дочірнього підприємства у формі відкритого акціонерного товариства. Чи можливо це здійснити? Аргументуйте свою відповідь.
86. Приймаючи рішення про створення акціонерного товариства, засновники мали вирішити такі питання: 1. Який вид цього товариства (закрите або відкрите) дає можливість на стадії заснування (до державної реєстрації) сплатити меншу частину статутного фонду? 2. Чи може бути звільнений якийсь із засновників від сплати обов'язкової частини своєї частки до державної реєстрації товариства? 3. Як має відбуватися повна сплата частки засновника? Допоможіть засновникам знайти відповіді на поставлені запитання.
87. Акціонер закритого акціонерного товариства "Омега" продав належні йому акції своєму приятелю. Засновники цього товариства звернулися до суду із позовом про визнання недійсним договору купівлі-продажу цих акцій на тій підставі, що засновницьким договором про заснування товариства була передбачена заборона відчуження акцій товариства третім особам без згоди самого товариства та його акціонерів, які мали переважне право на придбання акцій товариства, що відчужуються. 1. Яке рішення має винести суд? Обґрунтуйте свою відповідь. 2. У чому полягає різниця в правовому статусі (правах та обов'язках) акціонерів ВАТ і ЗАТ?
88. Під час установчих зборів, на яких було прийнято рішення про створення закритого акціонерного товариства "Імпульс", постало питання щодо доцільності формування спостережної ради товариства. Більшість засновників висловлювалася за дволанкову систему управління - загальні збори акціонерів і правління, мотивуючи свою позицію незначною кількістю акціонерів (52), а отже, недоцільністю додаткового (поряд із ревізійною комісією) контролюючого органу через необхідність додаткових видатків на його утримання. 1. Як має бути вирішено це питання згідно із законом? 2. Які функції спостережної ради? З.Як вона співвідноситься з ревізійною комісією щодо виконуваних функцій та компетенції?
89. Загальними зборами ВАТ "Завод ЗБК", що були скликані за ініціативою спостережної ради, останній делегувалося право призначати склад правління, а правлінню - приймати рішення про створення філіалів, представництв і дочірніх підприємств товариства. 1. Чи правомірне таке рішення? 2. Які питання входять до виключної компетенції загальних зборів? 3. В якому порядку приймаються рішення цими зборами?
90. Один із трьох засновників ЗАТ "Консул" через півроку після державної реєстрації товариства вирішив продати весь пакет акцій (80 %), що належав йому на праві власності. Інші два засновники, які володіли відповідно 12 % і 8 % акцій, заперечували проти цього. 1. Чи правомірні ці заперечення? Аргументуйте свою відповідь, посилаючись на відповідні положення чинного законодавства. 2. Які обов'язки закон покладає на засновників акціонерного товариства?
Література: Список рекомендованої літератури Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.023 сек.) |