Формули і рівняння розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині сторінки.
Вище й нижче кожної формули чи рівняння слід залишати не менше одного вільного рядка.
Формули та рівняння слід нумерувати порядковою нумерацією в межах розділу.
Номер формули чи рівняння складається з номера розділу і порядкового номера формули чи рівняння, відокремлених крапкою, наприклад, формула (1.3) – третя формула першого розділу.
Номер формули або рівняння зазначають на рівні формули чи рівняння в дужках у крайньому правому положенні на рядку.
Пояснення значення символів і числових коефіцієнтів, що входять до формули чи рівняння, слід наводити безпосередньо під формулою або рівнянням у тій послідовності, в якій вони наведені у формулі чи рівнянні.
Пояснення значення кожного символу та числового коефіцієнта слід давати з нового рядка. Перший рядок починають з абзацу словом «де» без двокрапки.
Приклад
с= , (6.3)
де а, в – довжини катетів трикутника;
с – довжина гіпотенузи.
Переносити формули чи рівняння на наступний рядок допускається тільки на знаках виконуваних операцій (+, –,:, ´, =), повторюючи знак операції на початку наступного рядка. Коли переносять формули чи рівняння на знаковій операції множення, застосовують знак „´” а не „·”.
Невеликі й нескладні формули, що не мають самостійного значення, вписують безпосередньо в рядках тексту.
Формули, що йдуть одна за одною і не розділені текстом, відокремлюють комою.
Для економії місця кілька коротких однотипних формул, відокремлених від тексту, можна подати в одному рядку, а не одна під одною (під одним номером).
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг(0.002 сек.)