АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Геометрія

Читайте также:
  1. для студентів ІЗДН
  2. ЛІТЕРАТУРА

План-конспект уроку

З математики для групи Е-11

Тема: Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів з математики за 5-9 клас

Мета уроку: Узагальнити та систематизувати отримані знання учнів під час вивчення математики 5-9 класів. Розвивати в учнів вміння працювати в групах, самостійно опрацьовувати навчальний матеріал та пояснювати його однокласникам. Виховувати в учнів культуру математичного мовлення.

Тип уроку: систематизація і узагальнення.

Дидактичне забезпечення: таблиці, схеми.

Список основної і додаткової літератури: Бевз Г. П. Алгебра 7-9 клас, Г.П.Бевз Геометрія 7 клас.

Хід уроку

Організаційна частина.

1. Привітання,представлення та знайомство.

2. Розповідь про вимоги до уроку математики:

- Робочий зошит на 96 листів.

- Зошити для контрольних робіт на алгебру і геометрію окремо.

- Обов’язковість ведення робочого зошита та оцінка за зошит.

- Відвідування.

3. Оголошення кількості к/р, та годин взагалі з предмету.

4. Список студентів групи.

5. Попередження про діагностичну к/р.

Викладення основного матеріалу.

Геометрія.

Трикутник – це фігура, яка складається з трьох точок, що не лежать на одній прямій і трьох відрізків, які попарно сполучають ці сторони.

Медіана – відрізок, що сполучає вершину трикутника із серединою протилежної сторони.

Бісектриса – відрізок бісектриси кута трикутника, що сполучає дану вершину з точкою на протилежній стороні.

Висота – перпендикуляр, проведений з вершини трикутника до прямої, що містить протилежну сторону.

Середня лінія трикутника – відрізок, що сполучає середини двох його сторін.

 

 

 

 

 

Практичні завдання:

Варіант 1

1. На рис. 146 ВО = МО, ABC = 45°; BCM = 50°; AOC = 95°. Знайдіть кут М. Доведіть, що ∆АВО = ∆СМО.

Рис. 146

2. У рівнобедреному трикутнику ABC з основою АС кут В дорівнює 53°. Знайдіть усі невідомі внутрішні і зовнішнікути трикутника ABC.

3. Паралельні прямі а і b перетнуті паралельними прями­ми АВ і CM так, що точки А і С належать прямій а, а точки В і М — прямій b. Доведіть, що АС = ВМ.

4. У трикутнику ABC кути В і С відносяться як 5: 3, а кут А на 80° більший за їх різницю. Знайдіть кути, на які висота АН розбиває кут А.

5. Побудуйте прямокутний трикутник за гіпотенузою 8 см і катетом 6 см. Опишіть навколо цього трикутника коло.

6. *Трикутник ABC вписаний в коло так, що сторону АВ видно з центра кола під кутом 100°, а сторону ВС під кутом 140°. Знайдіть кути трикутника ABC.

Варіант 2

1. На рис. 147 АВ = СМ, ABC = 55°; AMC = 50°; AOC = 105°. Знайдіть кут С. Доведіть, що ∆ ABO = ∆MCO.

Рис. 147

2. У рівнобедреному трикутнику ABC з основою АС сума кутів А і С дорівнює 166°. Знайдіть усі невідомі внутрішні і зовнішні кути трикутника ABC.

3. Паралельні прямі с і d перетнуті паралельними прями­ми АВ і СМ так, що точки А і С належать прямій с, а точки В і М — прямій d. Доведіть, що АВ = СМ.

4. У трикутнику ABC кут А більший за кут В на 50°. Кут С становить частину їх суми. Знайдіть кути, які утворює бісектриса кута А зі стороною ВС.

5. Побудуйте прямокутний трикутник за гіпотенузою 8 см і катетом 3 см. Опишіть навколо цього трикутника коло.

6. *Трикутник ABC вписаний в коло так, що сторону АВ видно з центра кола під кутом 130°, а сторону ВС під кутом 110°. Знайдіть кути трикутника ABC.


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)