АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Методика оцінки кредитоспроможності клієнтів банку

Читайте также:
  1. II Методика виконання курсової роботи.
  2. II. ПОРЯДОК И МЕТОДИКА ПРОВЕДЕНИЯ ЭКЗАМЕНА
  3. III. Методика расчета эффективности электрофильтра.
  4. АДАПТИВНЫЕ ПРОЦЕССЫ В СОЦИАЛЬНОЙ РАБОТЕ И МЕТОДИКА ИХ РЕГУЛИРОВАНИЯ
  5. Ампутационный метод. Показания, методика.
  6. Аналіз оцінки системи управління розподілом готової продукції підприємства
  7. Аналітичний спосіб оцінки конкурентоспроможності підприємства.
  8. Анкета для самооцінки вчителем своєї діяльності
  9. Ароматерапия — эстетическая методика. Чувство меры – признак высокого вкуса.
  10. БАЛАНС БАНКУ
  11. БАНКІВСЬКА СИСТЕМА. ВИДИ БАНКІВ ТА ЇХ ФУНКЦІЇ. АКТИВИ ТА ПАСИВИ ЦЕНТРАЛЬНОГО БАНКУ
  12. Банкнота - це вексель банку, за яким пред'явник може в будь-який час одержати гроші і яким банк замінює комерційний вексель.

Кредитоспроможність — це наявність передумов для одержання позик і спроможність повернути їх. Об'єктами статистичного аналізу є окремі позичальники (юридичні та фізичні особи).Оцінювання кредитоспроможності клієнтів банку є найважливішою складовою оцінки банківського (насамперед кредитного) ризику. Банк використовує суб’єктивні та об’єктивні критерії оцінки кредитоспроможності. До об’єктивних належать: обсяг реалізованої продукції, прибуток, грошові потоки, збитки, рентабельність продукції. До суб’єктивних: ефективність керування п-вом, макроекономічну ситуацію, стан розвитку галузі позичальника, форму власності і ін. Показники оцінки кредитоспроможності. Показники ліквідності характеризують здатність позичальника забезпечити своєчасне виконання своїх зобов'язань, надають можливість передбачати вірогідність повернення ним позики згідно з угодою.1. Достатність коштів для погашення короткострокових зобов'язань Значення Л1 = 1 свідчить про достатність коштів для погашення зобов'язань, а Л1 < 1 — про неефективне використання коштів.2. Рівень ліквідності за рахунок найбільш ліквідної частини оборотних активів 3. Залежність ліквідності фірми від матеріальних виробничих ресурсів Збільшення значення Л3 свідчить про зменшення у структурі оборотних коштів найбільш ліквідної частини.4. Період, упродовж якого фірма може здійснити поточну господарську діяльність на базі найбільш ліквідної частини оборотних активів, Цей показник характеризує спроможність фірми оплачувати свої поточні витрати.Показники ділової активності характеризують ефективність використання фірмою власних коштів.1. Ефективність використання ресурсів

Цей показник визначає кількість грошових одиниць реалізованої продукції з кожної грошової одиниці активів.2. Оборотність рахунків до одержання Цей показник визначає умови кредитування покупців у процесі реалізації продукції.3. Оборотність матеріальних виробничих ресурсів Чим вищий цей показник, тим більш ліквідну форму мають оборотні кошти.4. Оборотність рахунків і векселів до платежу Цей показник характеризує умови комерційного кредиту, наданого іншими фірмами. 5. Фондовіддача 6. Швидкість обороту власного капіталу

Надто великий показник ДА6 свідчить про велику участь капіталу кредиторів у діяльності фірми, низький — про бездіяльність власного капіталу.7. Ефективність витрат праці

8. Витрати на утримання одного працівника 9. Фондоозброєність праці

Показники рентабельності характеризують прибутковість діяльності фірми.1. Рентабельність капіталу

Порівняння Р з Р дає уявлення про вплив на рентабельність капіталу податкових відрахувань та випадкових прибутків і витрат.

2. Рентабельність власного капіталу Цей показник характеризує ефективність інвестованого власниками капіталу. Він є важливим критерієм оцінки рівня котирування акцій на біржі. Порівняння Р2 з Р дає змогу оцінити різницю рентабельності власних і залучених коштів, вплив останніх на діяльність фірми.

3. Рентабельність реалізованої продукції

4. Рентабельність витрат

Показники платоспроможності характеризують структуру капіталу та ступінь захищеності інтересів кредиторів та інвесторів, які мають довгострокові вкладення у фірму.

1. Співвідношення інтересів власників фірми та акціонерів і кредиторів

Високий показник ПС1 свідчить про високу фінансову стабільність фірми.

2. Частка залучених коштів у структурі капіталу

3. Залежність діяльності фірми від позик

Чим вищий цей показник, тим ризикованіший стан фірми.

4. Ступінь забезпеченості основних засобів виробництва власними коштами

5. Ступінь захищеності кредиторів від несплати процентів за наданими позиками

6. Вартість залучення позик

За підсумками кількісного та якісного аналізів визначається клас клієнта (фірми).Клас 1, високий. Доступ до фінансових ринків гарантується відповідним економічним станом фірми; стабільний приплив коштів для оплати зобов'язань; зведений баланс забезпечує реальний міцний захист активів.Клас2, високий. Доступ до фінансових ринків дещо менший, ніж у клієнтів класу 1; стабільний приплив коштів для оплати зобов'язань.Клас 3, вищий від середнього. Доступ до фінансових ринків залежить від економічної ситуації; нестабільний приплив коштів для оплати зобов'язань.Клас 4, середній. Доступ до фінансових ринків обмежений навіть в умовах сприятливої економічної ситуації; приплив коштів для оплати зобов'язань загалом прийнятний, але може істотно коливатися.Клас 5, нижчий за середній (ризиковані клієнти). Приплив коштів для оплати зобов'язань здійснюється за рахунок активів.

 


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)