АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

ЩО ВИ МОЖЕТЕ ЗРОБИТИ, ЩОБ ЧОЛОВІК РОЗРАДЖУВАВ І РОЗУМІВ ВАС, А НЕ ПОВЧАВ І КРИТИКУВАВ

Читайте также:
  1. Библейское благословение: намного больше, чем вы можете представить
  2. Бо Ти благий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки вічні.
  3. Более подробнее о Вихрях, Вы можете прочитать на сайте
  4. Вагова категорія 100 кг ліва рука (чоловіки)
  5. Вагова категорія 100 кг права рука (чоловіки)
  6. Вагова категорія 90 кг права рука (чоловіки)
  7. Вирішить справу. Визначить коло спадкоємців у випадку, якщо чоловік помер би пізніше дружини на дві години в одну добу?
  8. ВІСІМ ПРИКЛАДІВ, ЯК ЧОЛОВІК РАНИТЬ СВОЮ ДРУЖИНУ
  9. Внимательно изучив предлагаемы checklist и отвечая на каждый вопрос, Вы сможете подготовить открытие своего магазина. Прочитайте текст и напишите презентацию СВОЕЙ идеи.
  10. Вопрос: Что вы можете сказать о предназначении человека и его роли в обществе?
  11. ВСТУПАЙТЕ В ТУ ИГРУ, В КОТОРОЙ МОЖЕТЕ ВЫИГРАТЬ
  12. ВТОРОЙ ЭТАП. РАЗВИВАЙТЕ УМЕНИЕ ПРОСИТЬ О БОЛЬШЕЙ ПОДДЕРЖКЕ (ДАЖЕ ЕСЛИ ЗНАЕТЕ, ЧТО МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ОТКАЗ)

 

«Нарешті, всі ви будьте однієї думки, співчутливі, братолюбні, милосердні, смиренні. Не платіть злом за зло чи лайкою за лайку, а, навпаки, благословляйте...»

(1 Пт. З, 8-9)

Це трапилося посеред зими. Лоїс здавалося, що вона тижнями не виходила з дому. І ось її запросили на обід - трапилася нагода «вийти на люди». Вона сіла в авто, повернула ключ запалення і, на превеликий жаль, зрозуміла, що акумулятор розряджений. Вона усвідомила, що її наміри зазнали поразки, і почала шукати в кишені ключі від будинку. І раптом вона пригадала, що залишила ключі в будинку. Це справді був нещасливий день. Вона не могла поїхати на обід, не могла зайти до квартири, їхніх сусідів не було вдома і поблизу не було телефону. Їй нічого не залишалося, як у цей тріскучий мороз шукати телефонну будку. На вулиці її впізнав один студент і запропонував свою допомогу. Вона вирішила поїхати на роботу до свого чоловіка. Вона була розчарована, пригнічена і тому сподівалася, що чоловік розрадить її.

Поведінка чоловіка - злий, нервовий. Він просто не міг повірити, що вона захлопнула двері. І зараз у неї ще вистачило сміливості прийти до нього в офіс і переривати йому робочий день! Щоб таке більше не повторилося, він не рахувався зі словами. Звичайно, ця поведінка привела до того, що Лоїс почувала себе ще більше пригніченою і розчарованою.

Чому чоловікам легше повчати своїх жінок, ніж втішати? Якби ви могли опинитися на місці чоловіка, то ви б переконалися, що коли він знервований, розгніваний, то шукає логічного пояснення своїм почуттям. Детально проаналізувавши проблему, він відчуває себе впевненішим. Виною того, що він так реагує на ваші проблеми, є «логічність». В принципі, він вважає, що може вирішити вашу проблему словами. Але для зміцнення ваших стосунків необхідно, щоб він навчився втішати вас. Ви не повинні почуватися винною через те, що потребуєте на когось «спертися». Це не є знаком слабкості, як це вважають деякі люди. Це є складовою нашої людської природи. Всі ми час від часу потребуємо когось, на кого могли б спертися. Я думаю, ви можете зробити щонайменше три речі, щоб чоловік зрозумів вашу потребу в щирій розраді.

 

Радісно реагуйте на кожну його спробу втішити вас

 

Перший крок полягає в тому, що ви з радістю сприймаєте кожну, навіть найменшу спробу втішити вас. Це називається «позитивне посилення». Цим ви засвідчуєте, наскільки для вас важливе його розуміння. Звичайно, ви не повинні сяяти від щастя, коли він втішає вас. Можливо, ви не забудете зробити для нього щось особливе - через день чи навіть через тиждень. Нехай це буде святковий обід, або романтична ніч, або любовний лист, який ви несподівано покладете в його папку. Якщо вам щось особливо подобається в його манері втішати вас, скажіть йому про це. Що б ви не робили, демонструючи йому своє визнання, постарайтеся, щоб він розумів, що ваша вдячність є відповіддю на його розраду. Для нього так само важливо навчитися втішати, як для вас - бути втішеною. Це має вплив на його настрій і ставлення до себе (Йо. 15, 11; Кол. З, 12-15).

Дуже важливо, щоб ви ніколи не ставилися зверхньо чи зневажливо до спроб чоловіка розрадити вас. Навіть якщо ці спроби недостатні, ви, замість того, щоб наголошувати на його недоліках, повинні похвалити його за добрий намір. Навіть спроба - це вже крок у правильному напрямку. Ніколи не намагайтеся отримати його розраду, критикуючи його за те, що він цього не робить.

Уявіть собі, що ваш син потрапив у лікарню. Ви потребуєте когось, хто підтримав би вас. Ви дуже переживаєте, не можете взяти себе в руки, а ваш чоловік нічого не робить. Ви собі думаєте: «Чому ти не обіймеш мене і не втішиш?» І раптом ви йому випалюєте: «Не стій так! Підійди і обніми мене!» Так ви звертаєте увагу на його недоліки і ще більше поглиблюєте його страх і переживання за вашого сина. Як правило, в такій ситуації він почуватиме себе ще більше відчуженим.

Люди швидше реагують на позитивне ставлення, а не на критику і насмішки. Тому для ваших стосунків так важливо, щоб ви хвалили свого чоловіка, коли він намагається розрадити вас. Але це лише перший крок; ви можете зробити ще більше, щоб спонукати його бути уважним до вас.

 

Будьте для нього добрим прикладом

 

Вихідним пунктом другого кроку є принцип, про який ми говорили в попередньому розділі: що посієш, те й пожнеш. Найкращий спосіб продемонструвати чоловікові, як він має розрадити вас, - це навчитися поводитися з ним так, як він цього хоче, коли зазнав поразки. Будьте для нього добрим прикладом. Коли ви помітите, що в нього проблеми, що він невпевнений, запитайте про його почуття. Скажіть, що ви розумієте його. Якщо він скаже: «Не треба ставитися до мене, як до дитини», - спробуйте інший спосіб. Можливо, він вважає це занадто сентиментальним, коли ви обіймаєте його і втішаєте. У такому разі спробуйте зробити це словами, виразом обличчя. Якщо ви навчитеся втішати його так, як він цього прагне, то він позбудеться напруженості, невпевненості.

Для деяких чоловіків розрада означає, що в суперечці приймають їхню сторону. Коли Джон навчався в коледжі, його наречена розірвала заручини, бо хотіла одружитися з одним із його найкращих друзів. Тед, з яким він жив у кімнаті, був єдиним, хто виявив йому розраду. Він сказав йому зі співчуттям: «Джоне, я не знаю, що сталося, але я знаю, що в тебе проблеми. Якщо ти хочеш поговорити про це або якщо я можу чимось допомогти тобі, то скажи мені. Якщо ти не хочеш про це згадувати, а хочеш побути на самоті, то я чекатиму, поки тобі стане краще».

Джон був зворушений Тедовим співчуттям і розповів йому, що його колишня наречена хоче одружитися з його другом. «Я повинен побути зараз на самоті» - сказав він.

Коли Тед був у сусідній кімнаті, Джон чув, як він говорив своїй дівчині: «Твоя найкраща подруга заручилася з іншим типом. Як тобі це?»

Це була саме та розрада, яку потребував Джон. Його друг справді розумів, як він себе почуває. Намагайтеся встановити, як ви найкраще можете розрадити свого чоловіка в скрутну хвилину.

 

Скажіть йому, як він повинен розрадити вас

 

Третій крок - ви навчаєте його, якої втіхи ви прагнете як жінка. Не забувайте, що він за своєю природою схильний сприймати ваші проблеми «логічно» - так, щоб це не повторилося в майбутньому. У книжці «Пізнай свою дружину» ми детально розглянемо цю тему, але цілком можливо, що ви будете його найкращим учителем. Так чи інакше, він повинен навчитися втішати вас.

Можливо, ви ще пам'ятаєте розповідь про жінку, яку чоловік щоразу повчав, замість того, щоб розрадити. Вона чотири чи п'ять разів повторювала своєму чоловікові: «Перестань мені пояснювати, чому це сталося. Просто обійми мене». Нарешті він зрозумів це. Якби вона не була такою наполегливою, то він би ніколи і не навчився цього. Вони вже були дев'ять років одружені, коли вона почала пояснювати йому, якої розради вона прагне. І він навчився цього за кілька тижнів.

Одна жінка, яка покинула свого чоловіка, сказала: «Я навіть не припускаю думки, що повернуся до нього. Він найрізноманітнішими способами вражає мої почуття і ніколи не втішить мене, коли я цього потребую. Я просто не можу повернутися». Я запитав, чи вона готова навчити свого чоловіка втішати її. Вона здивовано подивилася на мене і запитала: «Як ви розумієте «навчити» його?»

«Коли ви пригнічені, розчаровані, якої поведінки ви чекаєте від нього?»

«Я хотіла б, щоб він обійняв мене і заспокоїв. Я хотіла б, щоб він сказав, що розуміє мене, або щонайменше спробував зробити це».

«Ну то чому ж ви не скажете йому про це?»

«Ви жартуєте! Він подумає, що я збожеволіла. І крім того, чому я повинна йому про це говорити? Він сам повинен це розуміти. Я б вважала себе ненормальною, розповідаючи йому про це».

Я трохи змінив свою тактику. «Чи він коли-небудь говорив вам: «Кохана, я не знаю, що ти чекаєш від мене, коли ти в пригніченому настрої. Що я повинен робити: плакати, цілувати тебе?»

Її обличчя посвітлішало, і вона сказала: «Так, він багато разів говорив, що не знає, як має поводитися, що повинен робити чи говорити. Я навіть пригадую, як він одного разу сказав: «Скажи, що я маю зробити?» Але я завжди думала, що це саркастичні зауваження і вважала, що він сам повинен це знати. Я гадала, що коли скажу йому про це, то воно вже не матиме для мене ніякого значення. Ви справді думаєте, що деякі чоловіки повинні вчитися цих маленьких дрібничок, наприклад, ніжно обіймати свою дружину?»

Звичайно, моя відповідь була «так». Багато чоловіків не можуть сказати ніжне слово, виявити своє щире співчуття, бо вони не вміють цього. Вони також не розуміють, який позитивний вплив це мало б на їхню дружину, та й вони самі почувалися б краще. Якби чоловіки зрозуміли, чому і як вони повинні втішати свою дружину, то могли б краще оцінити, яке велике значення це має для їхнього подружжя.

Впродовж більшої половини нашого подружнього життя моя дружина не могла розраховувати на мої втішання, коли допускалася якоїсь помилки. Як правило, я насміхався з неї або гнівався. Але врешті-решт вона почала говорити мені про свою потребу відчути підтримку, розуміння, співчуття. Коли я почав розуміти, про що, власне, йдеться, то для моїх новонабутих знань настала хвилина випробування.

Однієї суботи, повернувшись з роботи, я помітив, що мій мікроавтобус стоїть перед гаражем - здавалося, нічого особливого. Але велика частина покрівлі гаража лежала на землі. Як і більшість чоловіків, я відразу подумав про гроші. Скільки коштуватиме ремонт? Мені хотілося побігти в будинок і насварити свою дружину за її неуважність.

Коли всі ці думки роїлися в моїй голові, я пригадав, що вона багато разів говорила, якого ставлення їй хочеться в критичний момент. Я підійшов до неї, обійняв її і сказав: «Я розумію, як ти почуваєшся. Давай підемо в будинок і спокійно про це поговоримо».

Я ще деякий час тримав її в своїх обіймах, не промовивши жодного слова. Вона призналася, що страх перед моєю реакцією був такий самий, як під час аварії.

«Все добре, кохана, - сказав я. - Ми це все відремонтуємо. Не переживай!» Чим довше я тримав її в своїх обіймах, чим більше втішав її, тим краще було нам обом.

Коли ми вийшли, щоб оцінити втрати, виявилося, що все не так вже й погано, як здавалося на перший погляд. Покрівля не поламалася; частина, яка лежала на землі, легко відірвалася, наче частина конструктора. Все, що нам було потрібно, це кілька цвяхів і фарба. Через кілька хвилин прийшов наш товариш, який почув про аварію і приніс свої інструменти. За годину ми все повністю відремонтували.

Коли ми закінчили, я подумав: «Кілька годин тому я міг образити свою дружину, зіпсувати наші стосунки, обійшовшись з нею, як з ідіоткою, - і все це через дрібницю, що забрала годину роботи». Хоча я думав, що лише Норма потребує, щоб я ставився до неї з розумінням, але і сам я мав від цього велику користь. Її захоплення і увага до мене спонукали мене втішати її. Якщо ви даєте зрозуміти чоловікові, що відплатите йому за розраду своїм захопленням, то він це з радістю зробить для вас.

 

Для роздумів

Придумайте мінімум 3 критичні ситуації, в яких ви потребуватимете співчуття, розради. Обговоріть їх зі своїм чоловіком і детально поясніть йому, чого саме ви потребуєте в кожній ситуації.

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.008 сек.)