АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Кондак 7. Хотящу Ти угодити Единому Господу, Богоносне Отче Варлааме

Читайте также:
  1. Кондак 10
  2. Кондак 13
  3. Кондак 13
  4. Кондак 13
  5. Кондак 2
  6. Кондак 2
  7. Кондак 2
  8. Кондак 2
  9. Кондак 3
  10. Кондак 3
  11. Кондак 3
  12. Кондак 3

Хотящу Ти угодити Единому Господу, Богоносне Отче Варлааме! весь вдался еси безмерным подвигом и глубине смирения: труды же Твоя, и молитвы и пощения кое слово изглаголати может - вемы токмо, яко веригами тяжкими и власяницею облеклся еси, претерпевая болезни - любве ради Божия. Сего ради Человеколюбец Господь, видя смирение Твое, возвеличи Тя Благодатию Чудотворений, Его же благодаряще, вопием Ему купно с Тобою: Аллилуиа!

Икос 7

Дивное и преславное чудо показа Тобою на земли всех чудес Творец и Владыка, егда пременишася естества уставы: среди бо лета мраз силен и снег глубок явистася в пределах Новаграда, еже Ты предрекл еси оному святителю; Святитель Божий и людие Новаграда смутишася тогда зело, бояхубося, яко глад велий настанет в стране их. Егда же услышаша от Тебе изволение Божие, явленное в видимом и благое промышление о людех Своих, радости исполнишася и возблагодариша Бога Дивнаго во Святых Своих. Мы же, дивящеся Силе Божией, обитающей в Тебе и поминающе скорое Твое заступление, со умилением покланяемся Тебе, яко велие дерзновение имущему пред Господем и благодарственно вопием: Радуйся, в мире премирным явивыйся! Радуйся, страну Новаградскую удививый чудесы! Радуйся, имже о Силе Божией естества уставы пременишася! Радуйся, имже людие Новаграда от глада избавишася! Радуйся, Делателю чудес преславных! Радуйся, Ходатаю и Подателю дарований многообразных! Радуйся, многия от тяжких напастей и скорбей избавивый! Радуйся, скорый Помощниче всех в бедах сущих! Радуйся, Новаграда Красото и Утверждение! Радуйся, горы Хутынския Славо и Похваление! Радуйся, Промышление о людех благое Приятелище! Радуйся, и нас грешных прибегающих под кров Твой, неусыпный Заступниче! Радуйся, Варлааме, Великий и Преславный Чудотворче!

Кондак 8

Неистощимый Источник великих чудес явился еси, Достославне Отче наш Варлааме! приял бо еси, еще в мире сем живя, дар от Бога не токмо недуги исцеляти, но и мертвыя воскрешати, - якоже воскресил еси молитвою онаго отрока: и будущая прорицати, якоже предрекл еси князю Новаградскому о рождении ему сына. По смерти же наипаче прослави Тя Бог многими чудотворении, да вси Чудотворящему Тобою Богу вопием: Аллилуиа!

Икос 8

Весь еси с верою к Тебе притекающим воистинну Помощник Великий, Угодниче Божий Варлааме! не точию прибегающим к цельбоносным мощем Твоим, но и далече отстоящим и призывающим всечестное Имя Твое. Темже во умилении зовем Ти, яко воистину достойному благохвалений: Радуйся, Утешение! скорбями житейскими утесненных! Радуйся, Веселие! в печалех сущих! Радуйся, злостраждущих от духов злобы Скорый Помощниче и Избавителю! Радуйся, яже никтоже с верою притекаяй, тощь отходит от Тебе! Радуйся, яко сущим в пучине скорбей Добр обретаешися Кормчий! Радуйся, яко Милостивый при жизни, благотвориши всем требующим и по смерти! Радуйся, плавающих легкое по водам Прехождение! Радуйся, путешествующих Добрый Путеводителю! Радуйся, сильный вдовиц Покровителю! Радуйся, сирот милосердый и благопопечительный Хранителю! Радуйся, алчущих любвеобильный Питателю! Радуйся, всех беспомощных верный пред Господем Ходатаю! Радуйся, Варлааме, Великий и Преславный Чудотворче!


1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)