АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Загальні положення. Модульний контроль — це один із видів контролю стану засвоєння системи знань та вмінь з модуля навчальної дисципліни

Читайте также:
  1. I. Мета, завдання та загальні вимоги до виконання курсової роботи
  2. Агальні положення щодо переходу на казначейське обслуговування місцевих бюджетів
  3. Аналіз фінансового положення компанії
  4. Апаратура, загальні вказівки по виконанню процедур
  5. Апаратура, загальні вказівки по виконанню процедур
  6. Визначте місце козацької держави у міжнародних відносинах та основні положення її дипломатичної діяльності.
  7. Вихідні положення
  8. Глава 1. Загальні положення
  9. Глава 1. Основні положення
  10. Глава 27. Загальні положення щодо умов та порядку переміщення і пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України
  11. Глава 39. Загальні положення щодо митного оформлення
  12. Глава 41. Загальні положення щодо митних платежів

 

Модульний контроль — це один із видів контролю стану засвоєння системи знань та вмінь з модуля навчальної дисципліни, що включає один модуль або блок змістових модулів. Форми модульного контролю визначаються у відповідності до елементів модуля даної дисципліни (тестування, письмова контрольна робота, захист курсового проекту (роботи), захист звіту з практики тощо).

Підсумковий контроль — це контроль стану засвоєння знань та вмінь студента з навчальної дисципліни в цілому в семестрі. Форма підсумкового контролю — залік.

Поточне оцінювання знань — це контроль стану засвоєння поточних знань в рамках змістового модуля. Форми поточного оцінювання знань визначаються у відповідності до елементів змістового модуля даної дисципліни.

Рейтинговий показник студента з дисципліни — це числова величина, яка дорівнює сумі набраних студентом балів у відповідності до запровадженої єдиної шкали оцінок за однією з наведених нижче процедур:

— з усіх контрольних зрізів з дисципліни у семестрі (відвідування занять, поточне оцінювання знань при вивченні змістових модулів, модульний контроль), якщо студент не бере участі у підсумковому контролі;

— нормованої кількості балів за роботу у семестрі, кількості балів, отриманих під час підсумкового контролю, якщо студент бере участі у підсумковому контролі.

Рейтинговий показник студента з модуля дисципліни — це числова величина, яка дорівнює сумі набраних балів з відвідування занять та поточного оцінювання знань при вивченні змістових модулів, модульного контролю.

Рейтинг студента — це порядкова позиція студента в групі за результатами навчання з навчальної дисципліни або з усіх навчальних дисциплін (визначається за середнім арифметичним рейтингових показників з усіх навчальних дисциплін).

Кредитно-модульна система передбачає запровадження рейтингової системи оцінювання знань студентів і шкалу оцінок за єдиними критеріями відповідно до табл. 5.

 

Таблиця 5

 

Шкала оцінювання: національна та ECTS

 

Сума балів за всі види навчальної діяльності ОцінкаECTS Оцінка за національною шкалою
90 – 100 А     зараховано
82 – 89 В
74 – 81 С
64 – 73 D
60 – 63 Е
35 – 59 FX не зараховано з можливістю повторного складання
0 – 34 F не зараховано з обов’язковим повторним вивченням дисципліни
Рейтинг студента, що не бере участі у підсумковому контролі (, бали)
Рейтинг студента, що бере участь у підсумковому контролі (, бали)

 

Оцінка А (відмінно) відповідає рівню навчальних досягнень, при якому студент має всебічні, систематизовані та глибокі знання матеріалу навчальної дисципліни, вміє вільно виконувати завдання, передбачені програмою, здатен практично застосовувати основні теоретичні поняття дисципліни, вміє отримувати нові знання на основі здобутих знань.

Оцінки В та С (добре) відповідають рівню навчальних досягнень, при якому студент має тверді, систематизовані знання матеріалу навчальної дисципліни, вміє розв’язувати стандартні завдання, передбачені програмою дисципліни, здатен до самостійної обробки, поповнення та оновлення набутої інформації.

Оцінки D та E (задовільно) відповідають рівню навчальних досягнень, при якому студент має достатні знання основного матеріалу дисципліни, але припускається незначних помилок при розв’язанні стандартних завдань, передбачених програмою дисципліни.

Оцінка FX (незадовільно з можливістю повторного складання) відповідає рівню навчальних досягнень, при якому студент має неповні знання матеріалу навчальної дисципліни та припускається принципових помилок при виконанні передбачених програмою завдань.

Оцінка F (незадовільно з обов’язковим повторним вивченням дисципліни) відповідає рівню навчальних досягнень, при якому студент не засвоїв значної частини матеріалу дисципліни та не здатен виконувати передбачених програмою завдань.

При участі студента у підсумковому контролі максимальна кількість балів, яку студент може отримати під час підсумкового контролю, складає 60 балів, максимальна нормована кількість балів за роботу у семестрі, яка враховується у рейтингу студента під час проведення підсумкового контролю — 40 балів. Технологія нормування кількості балів з дисципліни, отриманих студентом за роботу у семестрі, наведена у табл. 6.

 

Таблиця 6

 

Технологія нормування кількості балів з дисципліни, отриманих студентом за роботу у семестрі

 

Рейтинг студента у семестрі (, бали) Нормована кількість балів за роботу у семестрі, яка враховується на підсумковому контролі (, бали) Кількість балів, отриманих за підсумковий контроль (бали)
90 – 100 74 – 89 60 – 73 35 – 59 17 – 34 <17
Рейтинг студента, що не бере участі в підсумковому контролі (, бали)
Рейтинг студента, що бере участь у підсумковому контролі (, бали)

 

За кожним елементом змістового модуля, передбаченого робочою програмою, обов’язкова певна форма поточного оцінювання знань. Такими формами можуть бути:

— письмова контрольна робота (відповіді на питання лекційного курсу, розв’язання задач, вправ, виконання певних розрахунків тощо) — (кр);

— тестування знань студентів з певного розділу (теми) або з певних окремих питань лекційного курсу — (т);

— усне опитування — (уо);

— виконання і захист практичного заняття — (пр);

— виступ на практичних заняттях (з рефератом, у дискусії) — (р);

— перевірка і захист індивідуального завдання — (із);

— перевірка домашнього завдання (задачі, вправи, окремі розрахунки) — (срсд);

— перевірка і захист певного розділу (розділів) лекційного курсу — (срс).

Бали, отримані студентом при поточному оцінюванні знань, проставляються в журналі викладача і журналі академічної групи.

За кожним модулем передбачається певна форма модульного контролю (письмова контрольна робота або тестування).

Навчальна дисципліна в семестрі оцінюється однаковою кількість балів — до 100.

Загальна максимальна кількість балів (100) розподіляється між окремими модулями, а в межах модулів — між окремими змістовими модулями з урахуванням їх обсягу і складності. В рамках змістового модуля при поточному оцінювання знань та відвідування занять розподіл балів здійснюється за такими параметрами: відвідування занять, наприклад, — (0-1) бали; активність на практичних (лабораторних) заняттях, наприклад, — (0-1) бали; виконання СРС, наприклад — (0-7) балів, тощо. Розподіл балів за кожним з наведених параметрів визначається за рішенням кафедри.

У модульних відомостях проставляється для кожного студента інтегральна кількість балів поточної успішності студента за параметрами, кількість балів, отриманих при модульному контролі, загальна кількість балів за модуль.

Результати підсумкового контролю, а також підсумкові бали за модулі проставляються у заліковій або екзаменаційній відомостях відповідного зразка.

Рейтингове оцінювання виконання студентами окремих елементів модулів проводиться:

— на лекціях (письмові контрольні роботи за окремими модулями, за змістовими модулями, тестування), якщо з навчальної дисципліни не передбачені практичні заняття;

— на практичних заняттях (захист практичних робіт, тестування, письмові роботи за окремими модулями, виступ);

— на консультаціях (для організації самостійної роботи студентів-заочників з вивчення навчальної дисципліни та виконання курсового проекту, підготовки студентів до поточного оцінювання знань, екзаменів передбачаються індивідуальні та групові консультації по суботах та в інші дні відповідно до навчального плану спеціальності та індивідуального навантаження викладачів. На таких консультаціях також оцінюються присутність, активність та навчальні досягнення студентів-заочників);

— під час перевірки домашніх завдань;

— під час модульного контролю;

— під час підсумкового контролю.

Для консультування студентів з виконання індивідуальних та домашніх завдань, самостійних робіт, їх підготовки до поточного оцінювання знань, а також до іспитів або заліків (для студентів, які не набрали протягом семестру необхідну кількість балів) відповідно до розкладів занять та консультацій викладачів кафедр передбачаються індивідуальні та групові консультації.

Студенти, які набрали протягом семестру необхідну кількість балів (60 і більше), мають можливість отримати підсумкову оцінку відповідно до набраного рейтингу з навчальної дисципліни згідно з табл. 6 без участі у підсумковому контролю.

Під час підрахунку балів модульного і підсумкового контролю враховується:

— відвідування занять;

— активність на практичних заняттях;

— поточне оцінювання знань студента.

Якщо підсумкова оцінка з навчальної дисципліни за результатами сумарного модульного контролю не задовольняє студента, то він має право на її збільшення, складаючи підсумковий (семестровий) залік. Проте результати підсумкового (семестрового) заліку не можуть бути меншими за результати сумарного модульного контролю.

Студенти отримують підсумкову оцінку з дисципліни, тільки у разі, коли вони виконали усі навчальні завдання, передбачені робочою програмою навчальної дисципліни.

За рішенням кафедри студентам, як виключення при наявності поважних причин, може бути надана можливість підвищити рейтинг за одним із модулів, по якому вони не набрали необхідну кількість балів протягом семестру.

Студент, які набрали протягом семестру рейтинг з дисципліни менше 60 балів, тобто отримали незадовільну оцінку, зобов’язані приймати участь у підсумковому контролі (здавати залік).

Для студентів, які з поважних причин, підтверджених документально, не приймали участь в передбачених графіком навчального процесу ІЗДН заліково-екзаменаційних сесіях, за згодою директора ІЗДН можуть бути встановлені індивідуальні графіки навчання.

Питання ліквідації студентами академічної заборгованості за результатами екзаменаційних сесій вирішуються відповідно до чинних нормативних положень.

Якщо сумарний рейтинговий показник з усіх модулів навчальної дисципліни є не менший за 60 (сумарний модульний контроль), студент має право не складати підсумковий контроль з навчальної дисципліни. Оцінка при цьому виставляється відповідно до інтервальної шкали.

Результати підсумкового (семестрового) контролю не можуть бути позитивними, якщо студент не виконав усіх видів завдань, передбачених робочою навчальною програмою з дисципліни.

 

Для перевірки знань з дисципліни «Організація державного обліку та контролю технічного стану транспортних засобів» застосовуються:

— поточний контроль;

— модульний контроль;

— підсумковий контроль (залік).


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)