АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Діагностика дорогоцінного каміння за ознаками плеохроїзму, люмінесценції, природи походження

Читайте также:
  1. Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам'яток історії та культури. Ведення адвокатом таких справ.
  2. Аналіз, діагностика та прогнозування розвитку регіональної економіки
  3. Вади розвитку у дітей, діагностика,лікувальна тактика та надання екстреної медичної допомоги.
  4. Вживання слів іншомовного походження у ділових паперах
  5. Визначення оптичного характеру дорогоцінного каміння за допомогою полярископа та коноскопа.
  6. Вступ. Основні взаємодії суспільства і природи. Предмет і завдання екології.
  7. Вступ. Педагогічна діагностика (поняття, складові і функції педагогічної діагностики).
  8. Глава 6. Країна походження товару та критерії достатньої переробки товару. Документи про походження товару
  9. Глава 7. Підтвердження країни походження товару
  10. Диференційна діагностика
  11. Диференційна діагностика
  12. Диференційна діагностика гідронефрозу

методика встановлення явища плеохроїзму та люмі­несценції відбувається за допомогою гемологічних приладі в- дихроскопу та люмінесцентної лампи.

Вважають, що здатність до люмінесценції проявляється у мінералів тільки при порушенні періодичної решітки шляхом потрапляння інших атомів або іонів. Надлишком компонентів може бути атом, який знаходиться в основній решітці речовини, або атом-домішка. Причиною руйнування кристалохімічної безперервності може бути ізоморфізм (наприклад, зміна А1 3+ на Сг 3+ в корунді, топазі, смарагді). Домішки - не єдина причина люмінесценції.

 

Інтенсивна люмінесценція деяких природних мінералів та їх синтетичних аналогів може бути пов'язана з дефектністю кристалічної решітки, обумовлена утворенням нейтральних атомів, вакансій решітки, а також електронами, які захоплені дефектними решітками. Для спостереження люмінесценції ювелірних каменів застосовують короткохвильові (253 нм) або довгохвильові (365 нм) промені.

Термін «люмінесценція» викорис­товується для позначення двох ефектів - флуоресценції і фосфоресценції. Резуль­тати, отримані при користуванні такими лампами, точно виявляють різницю у флуоресценції природних рубінів та смарагдів та їх синтетичних аналогів.

Плеохроїзм властивий лише двозаломлюючим кристалам, кубічні кристали його не виявляють. Для одночасного розгляду двох зображень каменя у звичайному та незвичайному променях застосовують дихроскоп.

 

Дихроскоп - це спеціальний оптичний прилад, який дозволяє спостерігати особливості зміни забарвлення оптично анізотропного каменя під час освітлення його направленим пучком світла/

Камінь необхідно помістити перед вікном дихроскопа так, щоб світло, що проходить крізь нього, попадало у вікно пристрою, відтак через окуляри буде видно два вікна, які забарвлені у кольори поля­ризованих променів, що ідуть із каменя. Обертання каменя - важливий фактор при визначенні дихроїзму. У всіх каменів, що мають подвійне заломлення, є один або два напрямки, відомі як оптичні вісі. Важливо пам'ятати, що дихроїзм властивий лише каменям, щомають подвійне заломлення; у скла і в ізотропних мінералів він відсутній..

 

 

.

Методом виявлення відмін природних каменів від їх синтетич­них аналогів є мікроскопічний метод ідентифікації. Внутрішні особ­ливості ювелірних каменів в огранованому вигляді вивчають за допомогою стереоскопічних мікроскопів МБС-1, МБС-2, МБС-8, імер­сійного мікроскопу, а також ювелірного стереоскопічного мікроскопа «Gemolite». Ювелірні вироби перед дослідженням ретельно очищуються (вимиті у спирті або у воді з додаванням невеликої кількості рідкого мила). Для кращого спостереження закріплені камені занурюють в імерсійну рідину, для цього рекомендується використати скляну чашку більшого діаметра. Висновок про природу ювелірної вставки робиться у довільній формі з урахуванням вивчених особливостей внутрішньої будови. Висновок про природу дорогоцінного каміння можна зробити й шляхом його дослідження під лупою 10-20-кратного збільшення.

 

 

 


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.002 сек.)