|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Методичні вказівки. При вивченні основних питань теми слід звернути увагу на те, що державне регулювання, як один із напрямів корпоративного управлінняПри вивченні основних питань теми слід звернути увагу на те, що державне регулювання, як один із напрямів корпоративного управління, виходить за рамки власне управління державними підприємствами й господарськими товариствами корпоративного типу. Регулювання здійснюють органи загальної та спеціальної компетенції. Такий підхід характерний практично для всіх країн. Важливу роль у регулюванні корпоративного сектора відіграє Антимонопольний комітет. В Україні існують законодавчо розроблені правила й приписи щодо обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності. Необхідно визначити основні напрями регулювання державного та корпоративного сектора відповідними органами.
Питання для самоперевірки 1. Які основні напрями регулювання корпоративного сектора? 2. Які закони регулюють діяльність корпоративного сектора? 3. Що являють собою саморегульовані організації, які беруть участь у корпоративному управлінні? 4. Яка основна мета державного регулювання діяльності корпоративного сектора? 5. Охарактеризуйте основні форми державного регулювання ринку цінних паперів. 6. Які штрафні санкції накладаються на учасників корпоративних відносин за недотримання вимог законодавства? Тема 4. Холдингова організація об'єднань підприємств Питання навчальної програми Холдинг: сутність, необхідність та основи функціонування. Типи холдингових компаній та їх особливості. Управління холдинговими об’єднаннями. Функціонування та досвід роботи холдингів за кордоном. Організація та функціонування холдингів за кордоном. Методичні вказівки Основним змістом даної теми є вивчення поняття холдингу та видів холдингових компаній, цілей створення холдингової організації об'єднань підприємств, особливостей організації діяльності холдингової компанії, економічних основ діяльності холдингу та особливостей управління холдинговою організацією. Слід звернути увагу на керівні та виконавчі органи управління холдинговою організацією об'єднань підприємств, переваги та недоліки функціонування холдингових структур. Після вивчення теми студент має вміти виконувати економічний та фінансовий аналіз діяльності підприємств холдингової компанії, аналіз та оцінку розвитку вітчизняних холдингових компаній, узгодження виробничих, інвестиційних та збутових програм дочірніх підприємств холдингу.
Питання для самоперевірки 1. У чому полягає сутність холдингу? 2. Дати характеристику взаємовідносин між холдинговою компанією та дочірніми підприємствами. 3. У яких випадках створюються холдингові компанії? 4. Які функції виконує холдинг? 5. Охарактеризувати основні переваги холдингових структур. 6. Скласти характеристику основних недоліків холдингових структур. 7. Перелічити та дати коротку характеристику основних типів холдингових структур. 8. У чому полягають особливості управління холдингом? 9. Охарактеризуйте особливості та основні проблеми, які виникають у процесі функціонування холдингів в Україні.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.) |