|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 3. Форма виробництва
№110. Яке із тверджень не характеризує натуральне господарство: 1) все, що потрібно людині для життя, вона виробляє сама; 2) виникає тісна залежність виробників один від одного; 3) унаслідок відсутності поділу продуктивність праці низька; 4) застосовують традиційні методи виробництва, техніку та технології.
№111. Яке з тверджень не є ознакою товарного виробництва: 1) поділ праці; 2) виготовлення продуктів для споживання самим виробником; 3) задоволення потреб людей через обмін продуктів своєї праці; 4) передбачає виготовлення продуктів, яких потребують споживачі.
№112. Яке з тверджень не є ознакою товарного виробництва: 1) поділ праці; 2) виготовлення продуктів для споживання самим виробником; 3) передбачає виготовлення продуктів, яких потребують споживачі; 4) економічне відокремлення виробників.
№113. Що є передумовою виникнення товарної форми виробництва: 1) суспільний поділ праці; 2) концентрація виробництва на великих підприємствах; 3) наявність розгалуженої грошової системи; 4) наявність розвинутої системи машин.
№114. Яке твердження неправильне: 1) адміністративні ціни добре виконують нормувальну функцію; 2) адміністративні ціни не відображають реальних витрат на виробництво продукту; 3) ринкова ціна залежить від попиту і пропозиції; 4) відносні ціни дають змогу фірмам вирішувати, яку комбінацію ресурсів найвигідніше застосовувати для виробництва певних товарів і послуг.
№115. Функція грошей як міри вартості полягає у тому, що: 1) гроші є посередником між продавцем і покупцем; 2) за допомогою грошей визначають ціни всіх інших товарів; 3) за допомогою грошей вимірюють розмір нагромадженого багатства; 4) гроші є знаряддям погашення боргів.
№116. Функція грошей як засобу обміну полягає у тому, що: 1) гроші є посередником між продавцем і покупцем; 2) за допомогою грошей визначають ціни всіх інших товарів; 3) за допомогою грошей вимірюють розмір нагромадженого багатства; 4) гроші дають змогу створювати валютні резерви.
№117. Що не характеризує суті грошей: 1) посередник в обміні товарів і послуг; 2) вимірник цін усіх інших товарів; 3) одна із форм нагромадження багатства; 4) один із видів виробничих ресурсів.
№118. Форма господарства, в якій продукти праці призначені для задоволення власних потреб виробника: 1) товарна; 2) натуральна; 3) змішана; 4) ринкова.
№119. Який вид товарного господарства ґрунтується на одноосібній приватній власності і особистій праці виробника: 1) просте; 2) підприємницьке; 3) державне; 4) рабовласницьке.
№120. Вид товарного господарства, що передбачає різні форми приватної власності та наймання працівників: 1) просте; 2) підприємницьке; 3) державне; 4) рабовласницьке.
№121. Прихильники теорії трудової вартості вважають, що вартість товару визначається: 1) затратами праці на виробництво цього товару; 2) суб’єктивною оцінкою корисності товару споживачем; 3) потребою в цьому товарі; 4) суб’єктивною оцінкою корисності товару виробником.
№122. Наказ банкові, який виписав власник вкладу про видачу зі свого рахунку грошей подавцеві, називають: 1) чеком; 2) векселем; 3) банкнотою; 4) облігацією.
№123. Яке з тверджень не характеризує натуральну форму виробництва: 1) все, що потрібно людині для життя, виробляється у середині домогосподарства; 2) виникає тісна залежність виробників один від одного; 3) унаслідок відсутності поділу праці її продуктивність низька; 4) виготовлені блага розподіляють відповідно до давно визначених традицій.
№124. Що не є ознакою товарної форми виробництва: 1) суспільний поділ праці; 2) виготовлення продуктів для споживання самим виробником; 3) економічне відокремлення виробників; 4) задоволення потреб людей через обмін продуктів своєї діяльності.
№125. Яку країну вважають батьківщиною паперових грошей: 1) Англію; 2) Грецію; 3) Індію; 4) Китай.
№126. Яке твердження неправильне з позиції теорії трудової вартості: 1) праця є тим спільним, що робить товари сумірними; 2) вартість – це уречевлена в товарі праця; 3) товар володіє вартістю та споживною вартістю; 4) ціну блага визначає його споживна вартість (корисність).
№127. Яке твердження неправильне з позиції теорії граничної корисності: 1) ціна є категорією суб’єктивною; 2) гранична корисність – це додаткова корисність, яку отримує особа від споживання кожної наступної одиниці блага; 3) ціна блага відображає затрати праці на його виробництво; 4) що вища гранична корисність блага, то вища його ціна.
№128. Золоті монети перебувають в обігу за: 1) золотозливкового стандарту; 2) золотодевізного стандарту; 3) золотодоларового стандарту; 4) золотомонетного стандарту.
№129. Яке визначення товару найповніше: 1) благо, що володіє споживною вартістю; 2) продукт, що є результатом виробництва; 3) благо, яке споживає домогосподарство; 4) благо, яке продають і купують.
№130. Що не є функцією грошей: 1) міра вартості; 2) засіб обміну; 3) засіб праці; 4) засіб нагромадження.
№131. Якої функції не виконує ринкова ціна: 1) рівноважної, за якої попит на благо і його пропозиція дорівнюють одне одному; 2) інформаційної, яка повідомляє про зміни у потребах покупців; 3) стимулювальної, яка ініціює технічний прогрес; 4) соціальної, за якої предмети першого вжитку доступні усім споживачам.
№132. Згідно з теорією трудової вартості, кількість грошей, потрібних для обігу конкретного року, не залежить від: 1) швидкості обігу грошової одиниці; 2) суми цін товарів, проданих в кредит; 3) суми платежів, які погашають взаємним зарахуванням боргів; 4) процентної ставки.
№133. Яке твердження неправильне: 1) згідно з теорією трудової вартості, ціну товару визначають затрати праці на виробництво цього товару; 2) прихильники австрійської школи уважають, що ціну блага визначає гранична корисність, яку приносить людині те або інше благо; 3) під граничною корисністю розуміють додаткову корисність, яку отримує особа від споживання кожної наступної одиниці блага; 4) обов‘язковою умовою збільшення масштабів натурального господарства є суспільний поділ праці.
№134. Яке твердження щодо функції грошей як міри вартості неправильне: 1) цю функцію гроші виконують ідеально; 2) із збільшенням кількості благ у країні (і незмінній масі грошей) купівельна спроможність грошей зменшується; 3) покупці й продавці переважно мають чітке уявлення про купівельну спроможність грошей; 4) суть функції міри вартості полягає в тому, що за допомогою грошей визначаються ціни всіх інших товарів.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.009 сек.) |