АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Поняття і структура політичної системи. Політична система суспільства –це система взаємовідносин державних та недержавних соціальних інститутів

Читайте также:
  1. IY. ОРГАНИЗАЦИОННАЯ СТРУКТУРА И ОРГАНЫ УПРАВЛЕНИЯ КЛУБА
  2. Атомная структура материи
  3. Базовая структура цикл.
  4. Бренд-консультирование: Структура бренда.
  5. Будова страхового ринку та його інфраструктура
  6. Вертикальная структура понятия конкурентоспособности
  7. Види влади. Специфіка політичної влади
  8. Види політичної еліти.
  9. Види політичної участі та політичної поведінки
  10. Визначення політичної системи
  11. Висновок експерта як джерело доказів у кримінальному провадженні: поняття, значення, структура та особливості оцінки.
  12. Витоки політичної антропології

Політична система суспільства – це система взаємовідносин державних та недержавних соціальних інститутів, які виконують певні політичні функції щодо захисту інтересів соціальних угрупувань, спільнот, можливостей їхньої гармонізації.

Політична система складається з:

■ Законодавчої, судової, виконавчої систем;

■ Центральних, проміжних, місцевих систем управліннями (чи самоуправління), які базуються на принципах представництва та організації.

Політична система виникла на певному етапі розвитку суспільства внаслідок його поділу на класи та появи держави.

Досліджуються політичні системи починаючи з Аристотеля, але найбільший внесок належить американському теоретику Д.Істону, який застосував метод системного аналізу у працях: "Політична система", "Системний аналіз політичного життя".

Структура політичної системи – це сукупність владних інститутів, що пов'язані між собою і створюють стійку цілісність.

Головний єднальний компонент політичної системи – політична влада.

Влада – це елемент управління, джерело управління, основа розвитку і функціонування політичної системи.

Структуру політичної системи складають:

- Політичні відносини;

- Політична організація суспільства (політичні інститути);

- Засоби масової інформації;

- Політичні принципи і норми;

- Політична свідомість;

- Політична культура;

Політичні відносини складаються в суспільстві з приводу завоювання та здійснення політичної влади. Є такі види політичних відносин:

Ø Міжкласові, внутрішньокласові, міжнаціональні, міждержавні;

Ø Між політичними організаціями(державою, партіями, рухами);

Ø Між політичними організаціями та установами(адміністрацією, інститутами).

Політична організація суспільства виростає з політичних відносин. Вирізняють:

· Власне політичні організації (держава, політичні партії);

· Політизовані (народні рухи, профспілки);

· Неполітичні (об'єднання за інтересами).

Визначальним елементом політичної організації суспільства, її ядром є держава з усіма її складовими: законодавчою, виконавчою, судовою гілками, збройними силами. Активним і самостійним елементом політичної системи є засоби масової інформації. ЗМІ – це розгалужена мережа установ, що займаються збиранням, обробкою та поширенням інформації. Вони впливають на органи управління, пропагують політично – правові норми. Вони не завжди нейтральні – захищають певні політичні сили.

Політичні принципи і норми – формують політичну поведінку та свідомість людини відповідно до цілей і завдань політичної системи. Закріпленні в конституції, кодексах, законах та ін. Вони регулюють політичні відносини, визначають дозволене і недозволене.

Політична свідомість – це частина суспільної свідомості, система відображення в духовному житі людей політичних інтересів, уявлень,поглядів, різних суспільних груп, національних спільнот, а також суспільства в цілому.

Політична культура – це сукупність політичних уявлень, поглядів, теорій про різні аспекти політичного життя. Політична культура – частина загальної культури.


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.006 сек.)