|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
ОЦІНКА ХІМІЧНОЇ ОБСТАНОВКИ
Оцінка хімічної обстановки показана на ряді прикладів. РОЗРАХУНКОВО-ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Розрахунково-пояснювальна записка складається зі вступу, розрахунків і пояснень до них, а також графічної частини – карти (схеми) хімічної обстановки. У вступі до розділу пояснювальної записки необхідно розкрити значення оцінки хімічної обстановки для захисту населення, яке потрапить у зону хімічного зараження, пояснити, як визначається режим хімічного захисту та заходи для локалізації і ліквідації осередків ураження. Визначення розмірів і площі зони хімічного зараження
Приклади розрахунків робимо за вихідними даними варіанта "0" (Додаток. 2). Спільна для всіх варіантів ситуація полягає в тому, що на об'єкті "Б" сталося руйнування ємності СДОР. Від зруйнованої ємності на відстані L знаходиться населений пункт, який може потрапити у зону хімічного зараження (ЗХЗ). Під час аварії виникла хмара СДОР. Вона складається з повітря, зараженого внаслідок переходу в атмосферу частини СДОР із зруйнованої ємності, а також внаслідок його випаровування з площі розлиття. Розв'язання 1. За графіком (Додаток 3) знайдемо ступінь вертикальної стійкості повітря, якщо , швидкість вітру :
2. За табл. 10.3 (Додаток 5) визначимо глибину Г – поширення зони хімічного зараження (ємність, де зберігалася СДОР, не обвалована), при V= 1 м/с.
А оскільки швидкість вітру V=2 м/с, то, згідно з приміткою до табл. 10.3, знаходимо поправочний коефіцієнт,
тоді фактична глибина ЗХЗ становитиме: ; де Kv – поправочний коефіцієнт, який враховує швидкість вітру, тоді . Знайдемо ширину Ш ЗХЗ з формули Ш = 0,03 Г для інверсії; (Ш = 0,15 Гдля ізотермії; Ш = 0,8 Г для конвекції): у нашому випадку – . Визначимо площу ЗХЗ як площу трикутника: .
Визначення часу підходу зараженого повітря до населеного пункту на відстані L = 9 км від зони розлиття СДОР Розв'язання 1. З табл. 10.4 (Додаток 5) для інверсії знаходимо середню швидкість перенесення хмари зараженого повітря:
2. Час подолання зараженим повітрям відстані 9 км (L) знаходимо за формулою: , де, W – швидкість перенесення зараженого повітря; 60 – коефіцієнт переводу секунд у хвилини; L (R) – відстань від населеного пункту до місця аварії.
.
Таким чином, через 37,5 хв у населеному пункті виникне загроза ураження людей. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |