|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Охорона праці в галузіІнструкції До практичних занять для студентів з дисципліни “Педіатрія” спеціальність “Акушерська справа”
Інструкція до практичного заняття 1 Тема: АФО новонародженої дитини та догляд за нею. Охорона праці в галузі Спеціальність: Акушерська справа Кількість годин: 6 годин Мета: засвоїти характеристику доношеної новонародженої дитини, фізіологічні стани у новонародженого, навчитися медичному обстеженню новонародженої дитини, навчитися вакцінації БЦЖ та проти гепатиту В
Оснащення: набори” гігієнічна ванна”,”первинний туалет новонародженого”, „ранковий туалет”, пелюшки, лялька, лоткові ваги, зростомір, «вакцінація БЦЖ», «протигепатитна вакцінація»; істория розвитку новонародженого, паспорт новонародженого, історія розвитку дитини (ф.112), карта проф.щеплень (ф. 063).
Знати: АФО органів та систем новонародженої дитини,фізіологічні стани, оцінку за шкалою Апгар, принципи догляду за новонародженими згідно з наказом МОЗ України № 152 від 04.04.2005р в пологовому будинку та в домашніх умовах, перший патронаж.
Вміти: оцінювати стан дитини та проводити медичне обстеження; доглядати за новонародженими, проводити перший туалет новонародженого, вранішній туалет, вигодовувати, проводити профілактичні щеплення в пологовому будинку, виписувати новонароджену дитину з пологового будинку; проводити перший патронаж та заповнювати документацію.
Мати навики: 1.Проведення першого туалету: 2. Проводення ранкового туалету(очей,носових ходів, вух, обличчя, підмивання) 3. Туалет залишку пуповини та пупкової рани 4. Проведення гігієнічної ванни 5. Одягати та сповивати 6. Проводення вакцінацію БЦЖ 7.Проведення вакцінації проти гепатиту В 8.Розрахунок разової та добової кількості молока 9. Перший патронаж 10. Заповнення документації(історія розвитку новонародженого, паспорт новонародженого, історія розвитку дитини ф 112), карта проф.щеплень (ф.063). Закріпити навики: 1. Вимірювання зросту. 2.Вимірювання ваги на лоткових вагах. 3. Вимірювання обводу голови. 4. Вимірювання обводу грудної клітки. 5. Вимірювання Т тіла та графічна її реєстрація. 6. Заповнення меддокументації План заняття: 1.Контроль теоретичних знань та ПСРС (тести, ситуаційні задачі). 2.Засвоєння та відпрацювання практичних навичок на фантомах. 3.Підведення підсумків заняття, домашнє завдання.
Домашнє завдання: підручник „Детские болезни” під ред. Святкіної К.А., ст..25-27 ПСРС: Законспектувати наступні питання теми:- організація середовища і догляду новонародженої дитини; перший патронаж новонародженої дитини; догляд немовляти в домашніх умовах.
Інструкція до практичного заняття 2 Тема: АФО недоношеної новонародженої дитини та догляд за нею. Спеціальність: Акушерська справа Кількість годин: 6 годин
Мета: навчитися здійснювати догляд за недоношеним на всіх 3-х етапах виходжування, згідно наказу МОЗ України №584 від 29.08.06 в залежності від ступеня недоношеності. Виховна мета: виховати милосердне відношення до недоношеної дитини, деонтологічний стиль поведінки з батьками.
Оснащення: кувез, стерильний столик, БІКС зі стерильним матеріалом, стерильний лоток та лоток для відпрацьованого матеріалу, ємності для дез. розчинів, навчальні набори «Первинний туалет новонародженого», «Обробка пупкової ранки», «Зігрівання недоношеного за допомогою грілок», «Гігієнічна ванна”, „Годування через зонд”, пляшечки для годування, ляльки, пелюшки, терези, сантиметрова стрічка, зростомір, історія розвитку новонародженого, паспорт новонародженого.
Знати: АФО органів та систем недоношених новонароджених і особливості подальшого розвитку.Принципи вигодовування та виходжування згідно з наказом МОЗ Україри №584 від 29.08.2006р. «Про затвердження протоколу медичного догляду за новонародженою дитиною з малою масою тіла при народженні». Профілактику вторинної асфіксії, гіпотрофії, анемії, рахіту.Принципи диспансеризації. Догляд в домашніх умовах. Вміти: Оцінювати стан дитини(визначити ступінь недоношеності) та проводити сестринське обстеження і догляд за недоношеним новонародженим. Складати план догляду за недоношеними новонародженими
Мати навики: 1. Розрахунок разової та добової кількості молока, необхідної для годування дитини. 2.Годування за допомогою зонда. 3. Проведення ранкового туалету недоношеної новонародженої дитині. 4. Туалет залишку пуповини та пупкової ранки 5. Проведення гігієнічної ванни недоношеним 6.Оброблення кувеза. 7.Методика зігрівання в кувезі. 8.Зігрівання недоношених за допомогою грілок. акріпити навики: 1.Первинний туалет новонародженої дитини. 2. Ранковий туалет новонародженої дитини. 3. Проведення вакцинації БЦЖ. 4. Проведення вакцинації проти гепатиту В. 5. Проведення гігієнічної ванни 6. Порядок виписки з пологового будинку та заповнення документації. План заняття: 1.Контроль теоретичних знань та ПСРС (тести, ситуаційні задачі). 2.Засвоєння та відпрацювання практичних навичок на фантомах. 3.Підведення підсумків заняття, домашнє завдання.
Домашнє завдання: конспект лекцій з теми: Вигодовування грудної дитини та харчування дітей старшого віку. ПСРС: Законспектувати наступні питання теми:«Гіпогалактія, профілактика та лікування.Запобігання маститу».
Інструкція до практичного заняття 3 Тема: Періоди дитячого віку. Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.005 сек.) |