|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Будова та функції кишечникаВідділ кишечнику анатомічно поділяють на: -Тонкий кишечник; -Товстий кишечник. 1. Тонкий кишечник поділяють на: дванадцятипала, порожниста та клубова кишка. 2. Товстий кишечник складається з: сліпа, ободова, сигмоподібна та пряма кишка Функції: остаточне всмоктування спрощених поживних речовин у кров. Неперетравлені і зайві речовини формують калові маси і виходять з організму. У кишечнику міститься велика кількість бактерій, що підтримують процеси травлення.
Травлення у 12-палій кишці. Склад та властивості підшлункового соку. Їжа що потрапила у 12-палу кишку піддається дії шлункового соку, жовчі та кишкового соку. Панкреатичний сік (підшлунковий сік) – безбарвна прозора рідина з рН: 7,8-8,4. Складається з ферментів що розщеплюють: Білки – трипсин, хімотрипсин. Поліпептиди до амінокислот – карбоксиполіпептидазу, амінопептидази. Вуглеводи – ліпаза, амілаза, мальтоза. Лактозу – лактаза.
Склад та властивості жовчі. Роль у процесах травлення. Жовч – секрет клітин печінки. Склад: - жовчні кислоти; - жовчні пігменти; - холестерин; - жирні кислоти; - не органічні солі; - ферменти; - вітаміни. Види жовчі: печінкова, міхурові. Коли травлення не має жовч надходить у жовчний міхур. Жовч виконує таку роль: Емульгування жирів; Розчинення продуктів гідролізу жирів; Активацію ферментів підшлункового та кишкового соку; Посилення перистальтики кишечнику. Стимуляція жовчоутворення і жовчовиділення; Всмоктування жирів; Бактеріостатична дія.
Порожнинний та мембранний гідроліз поживних речовин. Порожнинне відбувається під дією ферментів, що виділяються у складі травних соків у порожнину кишечника. Забезпечує: початковий гідроліз харчових речовин до проміжних продуктів. Мембранне(пристінкове) здійснюється ферментами фіксованими на клітинній мембрані. Забезпечує: проміжний і заключний гідроліз і подальше всмоктування. Ферменти пристінкові: амілаза, мальтоза, інвертаза, пептид аза, ліпаза. Травлення у товстій кишці. Значення мікрофлори. До товстого кишечнику потрапляє вже сформований хімус. Під дією неперетравлених харчових речовин йде виділення соку товстого кишечнику. В Товстому кишечнику всмоктується з хімусу вода і він перетворюється на калові маси. Значення мікрофлори: Кінцеве розщеплення залишків не перетравленої їжі; Гальмування розвитку патогенних мікроорганізмів; Обмін речовин в організмі; Синтез вітамінів та фізіологічно активних речовин; Порушення мікрофлори призводить до появи в кишечнику стафілокока.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |