|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Геодезичний контроль за будівельними роботамиЛЕКЦІЯ 4 ГЕОДЕЗИЧНИЙ КОНРОЛЬ І ВИКОНАВЧІ ЗЙОМКИ
1. Геодезичний контроль за будівельними роботами. 2. Виконавчі зйомки. 3. Визначення деформацій інженерних споруд і їхніх елементів. 4. Охорона природи і техніка безпеки при виконанні топографічних робіт.
Геодезичний контроль за будівельними роботами Усі будівельні роботи виконуються з обов'язковим контролем їхнього виконання. Спосіб контролю вибирається в залежності від конкретних умов, але його точність не повинна бути нижче точності, затвердженої нормативними документами на розбивку тих чи інших будівельних конструкцій. Так, наприклад, при розбивці головних вісей споруд, визначають загальне положення й орієнтування споруди на місцевості, допускається погрішність 3-5см, але детальні вісі розбиваються з точністю 2-3мм. Контроль за роботою механізмів ведеться за допомогою геодезичних приладів чи візирок, дві з який установлюються на точках, забитих під задану розрахункову висоту, а третя, контрольна рухається в створі з іншими по поверхні закінченого будівництвом ділянки. Прилад (нівелір, теодоліт) підбирається відповідно до точності контрольних робіт. При контролі візирками по величині заниження чи узвишшя верха третьої візири над двома іншими, розташованими в заданій розрахунковій площині, судять про відповідність виконаних робіт заданому розрахунковому положенню (рис.17). По них же оцінюють якість виконаних робіт. Аналогічно контролюють результати будівельних і монтажних робіт за допомогою оптичних чи лазерних геодезичних приладів. В цих випадках візирна вісь чи лазерний промінь приладу встановлюється паралельно заданому напрямку з узвишшям над ним на висоту приладу, а потім по рейці чи лінійці, з урахуванням висоти приладу, встановлюють відхилення фактичного положення вибудованого чи змонтованого елемента конструкції щодо заданого положення.
Рис. 17. Геодезичний контроль будівельних робіт
Якщо контролюється монтаж чи установка деякої конструкції або елементів щодо заданої площини, то візирна площина чи лазерна площина геодезичного приладу встановлюється паралельно цієї площині, а зміною відхилень фактичної поверхні від цієї площини з урахуванням її узвишшя над заданою визначають якість робіт.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |