|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 1.4. Історичні аспекти міграційних явищ в Україні. Українська діаспораТЕМАТИКА ЛЕКЦІЙ ДО КУРСУ «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ» Тема 1. Вступ до курсу „Історія України" Історія України як наука та навчальна дисципліна „Історія України" як галузь історичної науки і як навчальна дисципліна. Предмет, завдання і методологічні засади курсу. Джерела, основна навчальна і наукова література. Періодизація історії України. Місце дисципліни в системі навчальних дисциплін гуманітарного циклу. Міжпредметний зв'язок у вивченні історії України. Пізнавальне і виховне значення дисципліни у підготовці майбутніх технічних спеціалістів.
Розділ І. Етнічний і етнополітичний контекст української історії Тема 1.1. Історіософські концепції щодо формування та розвитку українського етносу. Концепції етногенезу українського народу. Визначення місця українців в етногенезі східнослов'янських народів. Формування етнічної території. Поняття "історико-етнографічний регіон", характеристика історико-етнографічних регіонів (Буковина, Волинь, Галичина, Закарпаття, Слобожанщина, Поділля, Полісся, Південний регіон України). Причини дезінтегративних процесів в українському суспільстві та формування історико-етнографічних регіонів.
Тема 1.2. Етнополітика та її особливості в різні періоди життя українського народу. Концепції полі- та моноетнічності давньоруської народності. Міжетнічні взаємини у Київській Русі. Етнополітика козацько-гетьманської держави. Обмеження та остаточна ліквідація автономії України: етнополітичний аспект. Етнополітичні процеси на Правобережжі. Особливості польсько-українських взаємин. Етнополітика Російської та Австро-Угорської імперій. Українське національне піднесення кінця XVIII - початку XX ст. Тема 1.3. Етнополітичні аспекти української історії нового і новітньогоперіоду. Національне питання в програмах українських політичних партій в роки національної революції 1917-1918 рр. Етнополітика радянської влади в Україні. Роль дисидентства у національно-визвольному русі. Проблеми та шляхи вирішення національно-мовних і культурних потреб усіх етносів України в умовах розбудови незалежної держави. Тема 1.4. Історичні аспекти міграційних явищ в Україні. Українська діаспора. Міграційні процеси як соціально-економічне і політичне явище. Причини, періодизація еміграції з України. Особливості переселення з України у козацьку добу, специфіка розселення українців на території Російської імперії. Еміграція українців до країн Західної Європи, Північної та Латинської Америки. Роль української діаспори у розбудові сучасної української держави.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |