АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Показники використання оборотних коштів і шляхи прискорення їх обертання

Читайте также:
  1. VIII. Шляхи, умови та очікувані результати реалізації Концепції формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у дітей та молоді
  2. Адаптивна система навчання з використанням інформаційних технологій.
  3. Аналіз використання виробничих потужностей
  4. Аналіз використання виробничого обладнання
  5. Аналіз використання робочого часу
  6. Аналіз ефективності використання оборотного капіталу.
  7. Аналіз інших нормативно-правовими актів в сфері інформатизації та шляхи для її удосконалення.
  8. Аналіз оборотності грошових оборотних коштів.
  9. Аналіз структури позикового капіталу, ефективності його використання
  10. Аналіз та оцінка маркетингових можливостей підприємства. Використання матриці Ансоффа.
  11. Безробіття, його показники і види. Допомога до безробіттю.
  12. Безспірне списання коштів державного бюджету для відшкодування (компенсації) шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам

Для характеристики ефективності використання оборотних коштів на підприємствах використовуються різноманітні показники, найважливішим з яких є швидкість обороту, тобто період, за.який оборотні кошти підприємства здійснюють один оборот, проходячи всі стадії кругообігу на підприємстві (обчислюється в днях):

С · Т

О= -----------

Р

де О — термін обороту оборотних коштів, днів;

С — середня вартість оборотних коштів, грн.;

Т — тривалість періоду, за який обчислюється оборотність, днів;

Р — обсяг реалізованої продукції, грн.

Середню вартість оборотних коштів можна розрахувати як середню арифметичну або середню хронологічну, використовуючи дані того періоду (рік, півріччя, квартал тощо), щодо якого визначається оборотність. Звичайно вона дорівнюватиме сумі оборотних коштів на початок і кінець періоду, поділений на 2.

Тривалість обороту коштів — це показник, здатний одночасно відображати результати процесу матеріального відтворення — обсяг реалізації виробленої продукції і наданих послуг за певний період — і ефективність використання в цьому процесі матеріальних засобів і коштів. Оборот оборотних коштів обчислюється за планом і фактично.

Для проведення поглибленого аналізу використання власних оборотних коштів показники оборотності можуть розраховуватись як у цілому щодо всіх оборотних коштів, так і щодо їхніх окремих елементів.

Термін обороту виробничих запасів відображає час перетворення товарно-матеріальних цінностей на готову продукцію:

С в.з · Т

О в.з = -----------

Р с

де Ов.з. — термін обороту виробничих запасів, днів;

Св.з.— середня вартість виробничих запасів, грн.;

Рс — обсяг реалізованої продукції за собівартістю, грн.

Тривалість обороту дебіторської заборгованості відображає середній термін отримання платежу:

Д з· Т

О д..з = -- ---------

Р

де Од.з. — термін обороту дебіторської заборгованості, днів;

Д3 — дебіторська заборгованість, грн.;

Р — обсяг реалізованої продукції, грн.

Тривалість обороту кредиторської заборгованості відображає час, за який можна перекрити кредиторську заборгованість:

К з· Т

О к..з = -----------

Р

 

де О к..з. — термін обороту кредиторської заборгованості, днів;

К3 — кредиторська заборгованість, грн.

Тривалість обороту грошових коштів підприємства відображає час їхнього функціонування, починаючи з авансування в предмети праці і завершуючи отриманням виручки від реалізації продукції. При цьому враховуються терміни обороту виробничих запасів, дебіторської і кредиторської заборгованості:

Ог.к. = Ов.з.д.з.к.з.,

де О г.к. — термін обороту, грошових коштів, днів.

Для характеристики ефективності використання оборотних коштів використовується коефіцієнт оборотності (Ко), що визначається за формулою:

 

Р

Ко = -----

С

Цей показник характеризує кількість оборотів оборотних коштів за аналізований період. Що більше оборотів роблять оборотні кошти, то ефективніше вони використовуються.

Коефіцієнт завантаження оборотних коштів (Кз, коп.) є оберненим до коефіцієнта оборотності показником і визначається за формулою:

С

Ко = -----

Р

Він характеризує участь оборотних коштів у кожній гривні реалізованої продукції. Що менше оборотних коштів припадає на 1 грн. обороту, то ліпше вони використовуються.

Для характеристики ефективності використання оборотних коштів можна послуговуватись, коефіцієнтом ефективності (прибутковість оборотних коштів) і рентабельністю. Вони обчислюються за формулами:

П

Ко = -----

С

 

П

Р = ----- · 100%

С

де С —- середня вартість оборотних коштів;

П — прибуток від реалізації продукції.

 


1 | 2 | 3 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)