|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Тема 1. Система бухгалтерського обліку та звітності у банкахНавчальна дисципліна «Бухгалтерський облік і звітність у комерційних банках». Тема 1. Система бухгалтерського обліку та звітності у банках.
1. Активи банку становлять: а) готівка, основні засоби, нематеріальні активи, резерви; б) готівка, цінні папери, нематеріальні активи, зобов'язання з оподаткування; в) готівка, основні засоби, цінні папери, депозити залучені; г) готівка, основні засоби, кошти на рахунках, інвестиції здійснені.
2. До об'єктів банківського обліку не належать: а)активи; б)пасиви; в) доходи та витрати; г) фінансово-господарські процеси.
3. Групування синтетичних даних у табличній формі з розмежуванням на активи, капітал і зобов'язання здійснюють за допомогою такого методичного прийому: а) калькуляція; б) подвійний запис; в) бухгалтерський баланс; г) оцінка.
4. Управлінський облік використовує інформаційну базу: а) податкового обліку; б) аудиторського звіту; в) внутрішньобанківських положень; г) фінансового обліку.
5. В Україні застосовують такий підхід до організації податкового обліку: а) бухгалтерський і податковий облік є абсолютно незалежними; б) бухгалтерський і податковий облік використовують тотожну первинну базу, але ведуться окремо; в) бухгалтерський облік цілковито підпорядкований потребам податкового; г) податковий облік цілком підпорядкований потребам фінансового.
6. Неперервність діяльності, автономність, достовірність, постійність правил бухгалтерського обліку, обережність - це: а) завдання бухгалтерського обліку; б) принципи бухгалтерського обліку; в) прийоми бухгалтерського обліку; г) функції бухгалтерського обліку.
7. Відповідальність за організацію системи бухгалтерського обліку в банку несе: а) керівник банку; б) головний бухгалтер; в) головний економіст; г) відповідальний виконавець.
8. Який принцип бухгалтерського обліку передбачає, що система обліку одного комерційного банку відокремлена від інформаційних облікових систем інших банків: а) принцип достовірності; б) принцип автономності; в) принцип відкритості; г) принцип обережності?
9. Складання і подання у відповідні строки фінансової звітності належить до функцій: а) головного бухгалтера; б) керівника банку; в) відповідального виконавця; г) головного аудитора.
10. Збір, обробка та відображення первинних даних про діяльність банку - це: а) принцип банківського обліку; б) завдання банківського обліку; в) функції управлінського обліку; г) мета податкового обліку.
11. Положення про облікову політику затверджується наказом керівника банку: а) на початку нового календарного року; б) до початку нового календарного року; в) у кінці півріччя; г) у середині III кварталу.
12. Положення про облікову політику затверджує: а) головний бухгалтер; б) заступник головного бухгалтера; в) керівник банку; г) відповідальний працівник.
13. Сукупність визначених у межах чинного законодавства принципів, що використовуються в банку для складання та подання фінансової звітності - це: а) обліковий процес; б) облікова політика; в) обліковий контроль; г) бухгалтерський облік.
14. До функцій управлінського обліку належать: а) збір, обробка та відображення первинних даних в інформаційній системі; б) формування стратегії банку та планування майбутньої діяльності; в) нагромадження даних про валові доходи та валові витрати; г) збір інформації для відображення фінансового стану банку.
15. Який з видів обліку призначений лише для внутрішніх користувачів: а) фінансовий; б) податковий; в) управлінський; г) бухгалтерський.
16. Облікова політика банку приймається з такою частотою: а) раз у півроку; б) раз у квартал; в) раз у рік; г) раз у два роки.
17. Суть принципу "достовірності" полягає в тому, що: а) в обліку відображається правдива інформація; б) кожна операція відображається по дебету одного ранку і по кредиту іншого; в) усі операції відображаються в єдиному грошовому вимірнику; г) в обліку відображається інформація, що підтверджується документально.
18. Залишки за рахунками 6-го класу не відображають у: а) балансі; б) звіті про доходи та витрати; в) фінансовій звітності; г) у звіті про власний капітал.
19. Активний рахунок, який записується зі знаком "-" в пасиві балансу. - це: а) балансовий, контрпасивний; б) балансовий, контрактивний; в) позабалансовий, активний; г) позабалансовий, пасивний.
20. До особливостей Плану рахунків бухгалтерського обліку відносять: а) подвійний запис; б) мультивалютність; в) нові вимоги до аналітичних рахунків; г) усі відповіді правильні.
21. Основна одиниця збереження інформації в бухгалтерському обліку, інструмент, який реєструє, нагромаджує і зберігає інформацію, необхідну для прийняття управлінських рішень, - це: а) документ; б) актив; в) пасив; г) рахунок.
22. Ресурси, які набуті в результаті попередніх операцій і які повинні принести дохід або іншу економічну вигоду в майбутньому, - це: а) зобов'язання; б) активи; в) пасиви; г) капітал банку.
23. План рахунків бухгалтерського обліку в комерційних банках складається з: а) VII класів; б) VIII класів; в) IX класів; г) Х класів.
24. Третій клас Плану рахунків має назву: а) "Операції з клієнтами"; б) "Фінансові та капітальні інвестиції"; в) "Казначейські та міжбанківські операції"; г) "Операції з цінними паперами та інші активи і зобов'язання".
25. Рахунок 5000 "Зареєстрований статутний капітал банку" є: а) активним; б) пасивним; в) активно-пасивним; г) контрактивним.
26. У якому класі Плану рахунків комерційних банків України відображаються взаємовідносини між Національним банком і комерційними банками, кошти інших банків, операції з цінними паперами, що рефінансуються НБУ, тощо: а) 1 клас; б) 3 клас; в) 6 клас; г) 9 клас.
27. Якщо при переведенні позабалансового рахунка на баланс дебетується балансовий рахунок, то позабалансовий рахунок в такому випадку є: а) контрпасивний; б) контрактивний; в) активний; г) пасивний.
28. Для відображення інформації за системою подвійного запису на позабалансових рахунках використовують рахунки розділу: а) 90; б) 95; в) 98; г) 99.
29. Кожен клас поділяють на: а) розділи, групи, підгрупи; б) групи, розділи, балансові рахунки; в) розділи, групи, рахунки; г) групи, підгрупи, рахунки, субрахунки.
30. Умовні вимоги та зобов'язання відображаються на: а) балансових рахунках; б) контр рахунками; в) пасивних рахунках; г) позабалансових рахунках.
31. Позабалансові рахунки кореспондують: а) з 8 класом рахунків; б) з балансовими рахунками; в) між собою; г) до них не застосовують метод подвійного запису.
32. Рахунок 202 "Рахунки суб'єктів господарської діяльності за врахованими векселями" є: а) рахунком 2-го порядку і називається розділом; б) рахунком 3-го порядку і називається групою; в) рахунком 4-го порядку і називається балансовим; г) рахунком 3-го порядку і називається позабалансовим.
33. Платіжне доручення, меморіальний ордер, розрахунковий чек - це: а) касові документи; б) меморіальні документи; в) позабалансові документи; г) інвентарні документи.
34. Заява на переказ готівки належить до: а) касових документів банку; б) меморіальних документів банку; в) позабалансових документів банку; г) річних документів банку.
35. Відповідальність за організацію збереження банківських документів покладають на: а) головного бухгалтера; б) керівника служби внутрішнього аудиту; в) начальника архіву; г) керівника банку.
36. Система взаємопов'язаних узагальнюючих показників, що відображають фінансовий стан банку та результати його діяльності за звітний період: а) фінансова звітність; б) план рахунків бухгалтерського обліку; в) облікова модель; г) стандарти бухгалтерського обліку.
37. Ресурси, котрі є в розпорядженні банку як наслідок минулих подій і в майбутньому дадуть економічну вигоду, яка забезпечить приплив грошових коштів до банку: а) капітал; б) пасиви; в) активи; г) зобов’язання.
38. Систематизований перелік рахунків бухгалтерського обліку, що призначений для реєстрації господарських операцій: а) фінансова звітність; б) план рахунків бухгалтерського обліку; в) облікова модель; г) стандарти бухгалтерського обліку.
39. Процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передання інформації про діяльність банку зовнішнім і внутрішнім користувачам: а) податковий облік; б) фінансовий облік; в) бухгалтерський облік; г) управлінський облік.
40. Облік, який ведуть суб'єкти господарювання з метою забезпечення внутрішніх потреб керівництва інформацією в процесі управління банком: а) податковий облік; б) фінансовий облік; в) бухгалтерський облік; г) управлінський облік.
41. Заборгованість банку, що виникла внаслідок минулих подій, погашення якої в майбутньому призведе до зменшення ресурсів банку, що обіцяють економічні вигоди: а) активи; б) пасиви; в) витрати; г) зобов’язання.
42. Сукупність визначених у межах чинного законодавства принципів, методів і процедур, що використовуються установою банку для складання та подання фінансової звітності: а) принципи обліку; б) облікова політика банку; в) обліково-операційна робота; г) обліково-операційний апарат.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.026 сек.) |