АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Пояснювальна записка. для самостійної роботи

Читайте также:
  1. I. Пояснительная записка
  2. I. Пояснительная записка
  3. Довідково-інформаційні документи. Доповідна, пояснювальна, службова записки. Правила їх написання.
  4. Объяснительная записка
  5. Оформление учрежденческой документации (докладная записка, служебное заявление и др).
  6. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА
  7. Пояснительная записка
  8. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА
  9. Пояснительная записка
  10. Пояснительная записка
  11. ПОЯСНИТЕЛЬНАЯ ЗАПИСКА
  12. Пояснительная записка

Методичний посібник

для самостійної роботи

Студентів І курсу

З предмету «Хімія»

 

Розробила: викладач

Шелупець В.В.

 

Зміст

1. Пояснювальна записка.............................................................................................. 3

 

2. Тематичний план....................................................................................................... 5

 

3. Зміст самостійних робіт........................................................................................... 7

 

4. Література................................................................................................................ 16

 

5. Відповіді до тестових завдань …………………………………………………… 17

 

Пояснювальна записка

Хімія належить до природничих наук. Вона так само, як фізика, ботаніка, зоологія, геологія, вивчає природу, весь навколишній світ — різноманітні речовини і явища.

3 хімією пов'язано життя природи й людського суспільства. Вона відіграє важливу роль у сучасній енергетиці, сільському господарстві, металургії, виробництві будівельних матеріалів, паперу, фотоматеріалів, барвників, вибухонебезпечних речовин, пластмас, тканин, гуми тощо. Всюди, куди б ви не глянули, вас оточують предмети та вироби, виготовлені з речовин і матеріалів, добутих на хімічних чи споріднених підприємствах з використанням хімічних процесів. Одяг, взуття, посуд, парфуми, ліки — все це результати практичного застосування хімії.

Щоденно ви стикаєтесь не тільки з речовинами й матеріалами, а й з хімічними реакціями: коли вмиваєтеся з милом, п'єте чай з лимоном, готуєте страви, користуєтеся мийними засобами для прання тощо.

Хімія — наука про речовини та їх перетворення. Вона вивчає склад і будову речовин, залежність їхніх властивостей від складу й будови, умови й способи перетворення одних речовин на інші.

Хімічні перетворення речовин самовільно відбуваються в природі. Під час фотосинтезу в зелених рослинах вуглекислий газ і вода постійно перетворюються на органічні речовини з виділенням кисню. Цей кисень у процесі дихання живих організмів поглинається, окислюючи в них органічні речовини, внаслідок чого в атмосферу виділяється вуглекислий газ. Так хімічні перетворення речовин забезпечують життя на Землі.

Однак переважна більшість природних речовин, перш ніж стати продуктами споживання людського суспільства, зазнає хімічної переробки на заводах. Добування металів з руд, виробництво синтетичних матеріалів, переробка кам'яного вугілля, нафти, природного газу, деревини, гірських порід — все це складні хімічні процеси, що здійснюються на виробництві з метою добування корисних продуктів. Для розуміння цих процесів і керування ними треба знати властивості речовин, їх здатність брати участь у хімічних процесах. А для цього потрібно знати склад і будову речовин. Ось чому предметом вивчення хімії є хімічні елементи та їхні сполуки, хімічні перетворення різноманітних сполук і ті закономірності, які цими перетвореннями керують.

Сучасна хімія настільки велика галузь природознавства, що багато з її розділів є самостійними, хоча й тісно взаємозв'язаними науковими дисциплінами.

Самостійна робота відіграє важливу роль у формуванні та розвитку навчальних умінь, ви­хованні волі, пізнавального інтересу, навичок колективної праці. У ній ви­являється індивідуальність кожного студента, формується інтелект і характер молодої людини.

Застосування самостійної роботи студентів під час вивчення хімії дає змогу успішно розв’язувати багато навчаль­но-виховних завдань:

• підвищувати свідомість і міц­ність засвоєння знань;

• вчити користуватися набутими знаннями й вміннями у житті та сус­пільно-корисній праці;

• розвивати пізнавальні здібнос­ті, спостережливість, допитливість, логічне мислення, творчу активність під час засвоєння знань;

• прищеплювати культуру розумової праці;

• привчати студентів до раціонального використання часу, відведеного на виконання домашнього завдання, через самостійний пошук та відбір інформації.

Для повного вивчення загальноосвітніх питань курсу хімії студентами пропонується даний методичний посібник. Він містить перелік питань, згідно робочої навчальної програми, вивчення яких спрямоване на самостійне опрацювання студентами додаткової літератури, що зазначена в кожній самостійній роботі. З цією метою навчальною і робочою навчальною програмами передбачено такий розподіл академічного часу, який би максимально відповідав обсягу матеріалу, що вивчається. Тому на самостійне опрацювання студентами навчального матеріалу курсу відводиться 10 годин, які рівномірно розподілені між темами.

У розділі І «Повторення основних питань з курсу неорганічної хімії»відводиться для самостійної роботи студентів 2 години, у розділі ІІ «Неметалічні елементи та їхні сполуки» - 4 години, у розділі V «Хімія і життя»- 4 години. В результаті майже 50% часу, що передбачений на вивчення дисципліни навчальною програмою, – самостійна робота. Саме така форма навчання в найбільшій мірі може зорганізувати студентів, залучити їх до самостійного пошуку інформації, внаслідок чого у них формується вміння виділяти головне, аналізувати, систематизувати, порівнювати (знаходити спільне і відмінне), робити логічні висновки.

Посібник містить розробки до самостійної роботи студентів, як додаток до опрацювання лекційних занять, що розподілені у 5 темах. Всі вони структуровані, змістовні, лаконічні, містять:

Ä тему самостійної роботи, яка співпадає з темою відповідної лекції;

Ä кількість годин, відведених на самостійне вивчення теми (згідно навчальної програми);

Ä мету;

Ä план (залежно від обсягу матеріалу, що виноситься на самостійне вивчення);

Ä рекомендована література, яку студенти використають для пошуку інформації;

Ä завдання;

Ä питання для самоконтролю (можуть містити тестові завдання, що є елементом взаємоперевірки студентів);

Ä форма поточного контролю.

Виконання вимог і дотримання рекомендацій методичного посібника є визначним критерієм для успішного складання екзамену з даної дисципліни.

Даний посібник є вдалим компромісом, який поєднує вимоги відповідності навчальній програмі і потребі відповідати найновітнішим досягненням науки. Звичайно, він не претендує на подання повного курсу хімії, але в цьому немає і потреби. Обсяг інформації, яка самостійно опрацьовується студентами, є цілком достатнім для вивчення цієї загальноосвітньої дисципліни.

 

Тематичний план


1 | 2 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.004 сек.)