|
|||||||
АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Компресорні станції. Вентиляторні установкиВентиляторні установки
Розповсюдження шуму проходить через: - лінію всмоктування та нагнітання (аеродинамічний шум) - корпус радіального вентилятора (механічний шум) - трубопроводи, які проходять по будівельних конструкціях (структурний шум). В кожному окремому випадку рівні звукової потужності шуму, який випромінюється засмоктуючою, або нагнітаючою лінією вентиляторної установки визначаються за формулою - критерій потужності (дБ) зі сторони всмоктування та нагнітання (довідникові дані); Р – повний тиск вентилятора, Па; Q - об’ємна витрата повітря, м3/сек; d - поправка, яка залежить від коефіцієнту корисної дії (0 - 4 дБ); DL1 - поправка, яка враховує розподіл звукової потужності вентилятора по октанових смугах частот; DL2 - поправка, яка враховує спосіб з’єднання повітропроводу до вентилятора і відповідно його влив на акустику установки. Для осьових вентиляторів РЗТ шуму на засмоктуючій та нагнітаючій лініях в зв’язку з симетричністю потоків можна прийняти однаковим. Рівень шуму електродвигуна, клино - ремінної передачі, підшипників при їх справному стані значно менший від шуму вентилятора, тому їхній шум можна не враховувати. При роботі радіального вентилятора з відкритим вхідним, або вихідним патрубками додатково до випромінюваного ними шуму створюється шум, який передається через корпус. Сумарний РЗТ знаходять додаючи рівні звукового тиску кожного з них. Компресорні станції При роботі стаціонарних компресорних станцій проникнення шуму в навколишнє середовище проходить через: - отвори всмоктуючих та вихлопних повітропроводів; - двигун; - корпус Шум пересувних компресорів в житловому районі прийнято характеризувати не рівнем звукової потужності, а рівнем звуку на відстані 1 – 7 метрів від станції. Газові потоки Дані потоки виникають при виході стисненого повітря в атмосферу. Джерелом шуму в даному випадку є вихлопна труба. Її рівень звукової потужності визначають за формулою:
v - швидкість виходу газу з сопла, м/сек; r - густина потоку газу на виході з сопла; F – площа сопла; К - величина, яка залежить від температури потоку (для гарячих потоків К=44 дБ, для холодних К=57 дБ). Октанові рівні звукової потужності шуму потоку струмини визначають з рівності:
DLp –різниця між загальним РЗП і октановою смугою яка розглядається з середньо геометричною частотою – f, значення якої знаходять за графіком в залежності від безрозмірного параметру критерію Струхаля:
d – діаметр сопла, м; f – частота, Гц ; v – швидкість, м/с.
Поиск по сайту: |
Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.) |