АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомДругоеЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Організація оброблення інформації з використанням технології intranet

Читайте также:
  1. I. Організація студентів до практичного заняття
  2. I. Організація студентів до практичного заняття
  3. II. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ І ПРАЦІ, ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ І ПРАЦІ, ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОДУКТИВНОЇ ЗАЙНЯТОСТІ
  4. II. Організація перевірок органами Держтехногенбезпеки України
  5. III. Організація роботи з підготовки та направлення структурними підрозділами органів ДПС запитів на встановлення місцезнаходження платника податків
  6. LSB-метод (Least Significant Bits) приховування інформації
  7. VІ. Організація і проведення конкурсу
  8. Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології
  9. Адаптивна система навчання з використанням інформаційних технологій.
  10. Американська організація Freedom House стверджувала, що збільшення терміну президентських і парламентських повноважень зробило Росію «ще більш невільною країною»
  11. Аналіз і компонування інформації для проекту в різному форматі. Презентації майбутнього виробу.
  12. АНАЛІЗ ТА ОБРОБКА ПЕРВИННОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Тема 7. Використання сучасних технологічних засобів оброблення інформації в ІСМ

 

1. Організація оброблення інформації з використанням технології «клієнт-сервер».

2. Організація оброблення інформації з використанням технології intranet.

3. Характеристика технології оперативного аналітичного оброблення даних OLAP.

4. Сховища даних.

5. CASE-технологія створення інформаційних систем.

6. Програмні агенти.

7. Мережі АРМ управлінського персоналу.

8. Сервіс-орієнтована архітектура.

9. Технологія Web-сервісів.

 

 

1. Організація оброблення інформації з використанням технології “клієнт-сервер”

Виникнення концепції “клієнт-сервер” пов’язане з розвитком розподіленого оброблення даних. Згідно з держстандартом, розподілене оброблення даних - це оброблення даних, за яким між станціями оброблення даних розподілені деякі або всі функції оброблення, зберігання і керування (ДСТУ 2400-94).

Архітектура клієнт-сервер передбачає розподіл обчислювальних задач між сервером і клієнтом. Клієнт – це однокористувацька робоча станція, яка виконує функції взаємодії з користувачем, здатна виконати необхідні обчислення і забезпечує приєднання до віддалених обчислювальних ресурсів з базами даних, до засобів їх оброблення і засобів організації інтерфейсів. Сервер являє собою одно- чи багатопроцесорний комп'ютер з розділюваними пам'яттю, обробкою даних, комунікаційними засобами та засобами управління периферійним обладнанням. Клієнт-серверна технологія допускає можливості оптимізації обчислювального процесу завдяки раціональному розподілу задач між сервером і клієнтом. Сучасні інформаційні системи менеджменту для організацій і підприємств здебільшого мають клієнт-серверну архітектуру.

В залежності від розподілу виконуваних функцій з управління БД між клієнтськими робочими станціями та сервером розрізняють різні моделі архітектури клієнт-сервер.

Моделі архітектури клієнт-сервер

1. RDA-модель (Remote Data Access) – модель віддаленого доступу до даних. Прикладні програми і програми представлення даних виконуються на комп'ютері-клієнті. На сервері виконуються операції обробки даних, запитів і транзакцій. По мережі передаються запити на дані і оброблені результати запитів.

2. DBS-модель (Data Base Server). Реалізована в СУБД InterBase, Oracle, Informix, Ingres, Sybase. Програми представлення виконуються на комп'ютері-клієнті, а прикладні програми, оформлені як набір збережуваних процедур, функціонують на сервері БД.

3. AS-модель (Application Server). Передбачає розділення функцій між трьома ланками: сервером бази даних, сервером прикладних програм (функцій) і клієнтом прикладних програм, що реалізує інтерфейс з користувачем і виконується на комп'ютері-клієнті. AS-модель використана при побудові корпоративної інформаційної системи SAP R/3.

 

Організація оброблення інформації з використанням технології intranet

Intranet-технологія виникла головним чином з тієї причини, що технологія клієнт-сервер не завжди задовольняла вимогам до швидкості передачі даних, які висувались у реальних інформаційних системах. Крім того, клієнт-серверній технології притаманна низка недоліків, що не сприяють раціональній організації роботи ІС:

· використання закритих протоколів в процесі обміну між клієнтом і сервером;

· розміщення на клієнтських комп'ютерах фрагментів прикладної системи;

· необхідність розробки великої кількості складних клієнтських програм у відповідності з ростом інформаційних потреб користувачів;

· складність адміністрування і супроводження системи;

· уразливість інформаційної системи для зловмисних дій користувачів.

Подолання зазначених недоліків стає можливим за умови введення обмежень:

· мінімальної кількості нескладних і точно визначених відкритих протоколів взаємодії між клієнтом і сервером;

· використання простої стандартної мови опису даних і взаємозв'язків між даними;

· розміщення прикладної системи на сервері;

· централізованого управління як серверною частиною, так і клієнтськими робочими станціями.

Досягнення вищевказаних цілей можливе за умови використання таких стандартів Internet, як протоколи обміну даними HTTP (HyperText Transfer Protocol) – протокол обміну гіпертекстами, FTP (File Transfer Protocol) – протокол передачі файлів; формат подання даних HTML (HyperText Marcup Language) – мова розмітки гіпертекстів.

Велику корпоративну мережу, побудовану за принципами та на програмному забезпеченні Internet, називають intranet (інтранет). У таблиці 7.1 наведена порівняльна характеристика технологій intranet та клієнт-сервер.

Таблиця 7.1


1 | 2 | 3 | 4 |

Поиск по сайту:



Все материалы представленные на сайте исключительно с целью ознакомления читателями и не преследуют коммерческих целей или нарушение авторских прав. Студалл.Орг (0.003 сек.)